Огляд, статті
Представники Чернігівської ОДА взяли участь у презентації Кримської платформи

6 квітня відбулася презентація Кримської платформи та викликів, які стоять перед Україною через агресію Росії та тимчасову окупацію частини нашої території. В онлайн-засіданні Регіональної платформи зовнішніх зносин на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України взяла участь перша заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Бойко.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла про створення Кримської платформи, яка є інструментом міжнародної складової національної стратегії деокупації Криму.

«Ми визначили чіткі цілі, які полягають у наданні стратегічного бачення процесу деокупації Криму, консолідації зусиль та ресурсів міжнародної спільноти на кримському напрямі, забезпеченні синергії на міжурядовому, міжпарламентському та неурядовому рівнях», - повідомила перша заступниця міністра.

Еміне Джапарова привернула увагу учасників засідання до дій російської окупаційної адміністрації в Криму, зокрема масового порушення прав людини на півострові, зміни демографічної ситуації, політичних переслідувань за сфабрикованими справами, розбудови військової інфраструктури, незаконної націоналізації українського майна.

Дипломатка розповіла про п’ять пріоритетних напрямів Кримської платформи: міжнародна політика невизнання спроби анексії Криму, ефективність санкцій та їхнє посилення, безпека в Азово-Чорноморському регіоні та Східному Середземномор’ї, екологічні та економічні наслідки окупації, права людини і міжнародне гуманітарне право.

Перша заступниця міністра окремо зупинилася на внутрішньому вимірі Кримської платформи - як в контексті важливості ухвалення законодавчих ініціатив, так і реалізації проєктів соціального й економічного розвитку прилеглих до Криму областей.

У дискусії також взяли участь Антон Кориневич, постійний представник Президента України в АР Крим, Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, Геннадій Надоленко, директор Дипломатичної академії України.

Довідково: Регіональна платформа зовнішніх зносин - майданчик для комунікації та взаємодії МЗС України із місцевими органами державної влади. Вона була створена на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС за ініціативи міністра закордонних справ Дмитра Кулеби для роз'яснення актуальних питань зовнішньої політики України та обговорення питань міжнародного співробітництва, які цікавлять місцеві органи державної влади.

2021_04_06_krim_platforma_1

Джерело: Чернігівська облдержадміністрація


 

Укладено Угоду між Чернігівською ОДА та Тренчинським самоврядним краєм

19 березня голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко підписала Угоду про співробітництво між Чернігівською облдержадміністрацією та Тренчинським самоврядним краєм Словацької Республіки.

- Дуже приємно, що наша спільна робота досягла першого важливого результату - підписання Угоди про співробітництво. У сучасних умовах ключовими чинниками для регіональної політики є налагодження партнерських відносин між органами влади та бізнесом, розвиток інвестиційного потенціалу області. Вважаю, що в нас є безліч точок дотику для налагодження взаємовигідного співробітництва в різних сферах, - зазначила голова облдержадміністрації.

Участь в онлайн-заході взяли Ярослав Башка, голова Тренчинського самоврядного краю, Марек Шафін, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні та Юрій Мушка, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці.

Пріоритетними напрямами співпраці учасники зустрічі визначили взаємний розвиток торгівлі, інвестиційного та виробничого напрямку, обмін досвідом та підвищення якості трудового потенціалу, налагодженні партнерських відносин між органами влади та бізнесом.

Окрім того, обговорили і питання реалізації спільних проєктів. Громадські організації Чернігівської області активно використовують можливості програм та проєктів Вишеградського фонду, підписана Угода дозволить вийти на вищий рівень співпраці у даному напрямку.

У рамках співробітництва планується реалізація заходів, спрямованих на підтримку та розвиток аграрного сектору обох сторін. Чернігівська область і Тренчинський самоврядний край є аграрними регіонами та мають великий потенціал у розвитку даної галузі. Також є перспективи для розвитку туристичного напрямку.

 - Чернігівщина, як і Тренчин - древній край з визначною та цікавою історією, яка має багато стародавніх архітектурних цінностей. Це може бути цікавим для словацького туриста, - наголосила Анна Коваленко.

Учасники обговорили організацію спільних зустрічей задля подальшого динамічного розвитку партнерських відносин.

- Буду робити  все можливе для налагодження тісних контактів зі словацькими партнерами та сподіваюся на подальший динамічний розвиток нашої співпраці, - зазначила голова облдержадміністрації.

Джерело


 

Відеоконференція з питань розвитку українсько-латвійського співробітництва

10 березня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олександр Савченко взяв участь у відеоконференції з питань розвитку українсько-латвійського співробітництва. Даний захід організовано Посольством України в Латвійській Республіці з метою поглиблення міжрегіонального співробітництва, зокрема між містами-побратимами України та Латвії.

У відеоконференції взяли участь Посол України в Латвійській Республіці Олександр Міщенко та Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс. Також учасниками заходу стали представник Агентства інвестицій та розвитку Латвії (LIAA) в Україні, керівник групи депутатів Саейму (Парламент) Латвії з розвитку співпраці з Верховною Радою України, голова Асоціації великих міст Латвії, а також представники міст-побратимів України та Латвії.

Зокрема, до конференції долучились представники Києва, Івано-Франківська, Львова, Харкова, Чернігова, Броварів, Трускавця, Миргороду, Новоград-Волинська та ін.

На зустрічі обговорювалися питання щодо активізації співпраці між латвійськими та українськими містами, зокрема в економічній, освітній та культурній сферах та сфері управління самоврядуваннями.

Міста Чернігівської області також мають побратимів серед латвійських міст: Чернігів з 2007 року співпрацює з Огре, а Ніжин з 2016 року  – з Прейлі.

Під час заходу була озвучена пропозиція щодо проведення на Чернігівщині бізнес-форуму для представників українського та латвійського бізнесу. Даний захід має посприяти розширенню економічних зв’язків.

До відома

Зовнішній товарообіг підприємств Чернігівщини з латвійськими партнерами за результатами 2020 року становив 22,8 млн. дол. США.
При цьому, експорт товарів збільшився на 20,1% до минулого року та становив 20,1 млн. дол.США, формуючи 2,3% загального експорту. Імпорт товарів зріс у 1,7 раза і становив 2,7 млн.дол.США. Сальдо зовнішньоторговельного балансу позитивне в розмірі 17,4 млн.дол.США.

2021_03_10_savchenko_latviyci_6

Джерело


 

Голова Чернігівської ОДА зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні

Під час зустрічі голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко та Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен обмінялися привітаннями та обговорили питання створення меморіалу на місці перепоховання корюківців, загиблих від рук нацистів 1-2 березня 1943 року.

–  Для того, щоб жити майбутнім, потрібно робити висновки з таких трагічних уроків минулого. Це одна з найжахливіших сторінок історії Чернігівщини часів Другої світової війни. Звичайно, має бути місце, де можна було б розповісти і вшанувати пам'ять жертв трагедії. Зараз ми ведемо перемовини із місцевою адміністрацією щодо вирішення цього питання. Створення меморіального комплексу буде частиною спільного із посольством Німеччини проєкту, якому передуватиме дослідна робота істориків з України, Німеччини та Угорщини,  –  прокоментувала зустріч Анна Коваленко.

Візит пані Фельдгузен став символом спільного подолання двома народами наслідків злочинного ставлення до цивільного населення тоталітарних режимів Радянського Союзу та нацистської Німеччини. Зауважимо, що це був третій візит пані Фельдгузен до Корюківки. Під час першого візиту у 2013 році вона представляла німецьку сторону у перемовинах щодо закладення меморіалу на шану пам’яті жертв трагедії.

– Встановлення зв'язку та розвиток продуктивних відносин спрямовує міжнаціональний діалог до конструктивного русла та, без сумнівів, збагатить економічно та культурно місцеві громади, – прокоментувала візит посла Німеччини голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко.

2021_03_02_koriukivska_tragediya_23

Джерело

Чернігівщина стала одним з пілотних регіонів для участі в ініціативі канадського проєкту SURGе

Учора, 13 січня, Чернігів відвідала директорка проєкту SURGe/Alinea International в Україні Танія Санфорд Аммар та експерти зазначеного проєкту. Мета візиту: презентувати ініціативу «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні» проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGе) та обговорити напрямки роботи в рамках ініціативи з представниками Чернігівщини.

Область стала одним з пілотних регіонів для участі в ініціативі «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні» проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGе), що фінансується урядом Канади. 

2021_01_13_surge_9Пані Танія провела зустріч з першим заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Віталієм Загайним, представниками Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації та директором Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергієм Хоботнею. 

На етапі становлення для громад надзвичайно важливим питанням є підтримка міжнародних партнерів. Це експертна та технічна допомога і використання досвіду країн, що вже проходили цей шлях. Для нас велика честь брати участь у цьому проєкті, - звернувся до учасників Віталій Загайний. – Сьогоднішня зустріч стане черговим кроком, щоб продовжити та розвинути нашу співпрацю. Сподіваємося, що робота, проведена в Чернігівській і Черкаській областях, стане основою для підготовки відповідної методики, яка пошириться на всю Україну.

За словами Танії Санфорд Амар, проєкт SURGе підтримує Уряд України у багатьох напрямах.

Зараз ми працюємо з дев’ятьма Міністерствами на національному рівні у сферах юстиції, охорони здоров’я, освіти тощо. З Чернігівською областю також працюємо по лінії Міністерства юстиції. Сьогодні ми підписуємо Меморандум про співпрацю з ініціативи публічних регіональних інвестицій. Ми раді, адже можемо надавати підтримку за декількома напрямками, - зазначила директорка Alinea International в Україні.

2021_01_13_surge_20У ході зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю в рамках реалізації проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) між Чернігівською ОДА та Alinea International.

Серед ключових аспектів ініціативи - робота з окремими функціональними типами територій, державна підтримка яких передбачена проєктом Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки  з огляду на особливості їх демографічного розвитку, економічного потенціалу, географічного положення тощо.

Канадські партнери підтримують пріоритетні реформи в Україні і залучають українських експертів, які надають допомогу міністерствам та іншим органам влади. Ще один напрям - покращення процесів урядування загалом, удосконалення практики управлінських підходів, який є одним із найважливіших флагманських проєктів.

Презентуючи проєкт SURGe, заступник директора проєкту Дар’я Седігі-Волченко розповіла, що участь у проєкті дозволить громадам Чернігівщини реформувати підходи до публічного інвестування через імплементацію напрацьованих методик, які допоможуть громадам ставати більш спроможними.

Канада має дуже сильну базу з точки зору аналізу потреб громадян, їх оцінки та їх врахувань при розробці політик. Наша допомога полягає в підготовці різних матеріалів – процедур, порядків, методик, підходів, тренінгових курсів, айті-системи і т.і., все для того, щоб потреби громадян максимально враховувалися, а органи влади працювали на результат, - пояснила Дар’я Седігі-Волченко.

Отримання інформації про потреби громад, навички та підходи до врахування цих потреб під час прийняття рішень про інвестпроєкти, не тільки покращить ефективність інвестицій, а й сприятиме кращій комунікації з фінансовими міжнародними донорами. Своєю чергою це дасть змогу вдосконалювати публічні послуги та покращувати якість життя людей.

 2021_01_13_surge_1

За матеріалами Чернігівської ОДА


 

 

Посол ФРН відвідала Чернігівщину

18 грудня з робочим візитом Чернігівщину відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен. Пані Посол зустрілася з головою Чернігівської обласної державної адміністрації Анною Коваленко. 

Також у зустрічі взяли участь директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА Олександра Хомик, начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, заступник директора Департаменту-начальник управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Юлія Федосенко.

Сторони обговорили перспективи та шляхи розширення економічної та культурної співпраці між Чернігівщиною та Республікою Німеччиною. Анна Коваленко окреслила стратегічні для області напрямки для співробітництва. Це - впровадження енергоефективних заходів, розвиток громад, туристичних об’єктів, залучення європейських інвестицій, підтримка експортерів, які переорієнтовуються на європейські ринки тощо.

В рамках зустрічі пані Фельдгузен було презентовано економічний та інвестиційний потенціал Чернігівської області. 

Голова ОДА також зауважила, що Німеччина має цінний досвід у впровадженні реформ, адаптації економіки та допомозі у підготовці кадрів відповідно до стандартів ЄС. 

Анна Коваленко подякувала німецькій стороні за допомогу, яка надається Чернігівщині у цей непростий для всього світу час, а також за підтримку в реалізації ряду важливих для регіону проєктів. І висловила сподівання на подальший розвиток та поглиблення двостороннього співробітництва. Зі свого боку Анка Фельдгузен також висловила зацікавленість у продовженні та розширенні співпраці.

Також в рамках свого візиту пані Посол передала 407-му військовому госпіталю в Чернігові новий комп'ютерний томограф та ознайомилася з роботою зазначеного закладу. 

2020_12_18_posol_germany___kovalenko_13_

2020_12_18_posol_germany___kovalenko_6_2020_12_18_posol_germany___kovalenko_21_За матеріалами облдержадміністрації

Посол Малайзії відвідав Чернігівщину

3 вересня з робочим візитом область відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Малайзії в Україні пан Дато Раджа Реза Раджа Заіб Ша та Віталій Бойко, торговий представник Посольства Малайзії в Україні/MATRADE.

Це перший візит Посла до регіону, в рамках якого Дато Раджа Реза зустрівся з керівництвом ОДА, зокрема головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком, заступником голови ОДА Олександром Савченком, представниками Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА.

Іноземні делегати під час презентації ознайомилися з економічним та туристичним потенціалом області. Також сторони обговорили питання розширення співробітництва в економічній галузі. Окрему увагу було приділено питанням експорту аграрної продукції. Так, пан Посол висловив зацікавленість в експорті з Чернігівщини ягід та яблук. Крім того, малайзійці зацікавлені у розвитку співпраці в оборонній сфері.

Довідково

За 2019 рік зовнішній товарообіг України з Малайзією склав 11 мільйонів доларів США. При цьому обсяги поставок товарів з Чернігівської області порівняно з 2018 зросли на 46,6% і становили 4,4 мільйонів доларів США за минулий рік.

До Малайзії чернігівські виробник експортують зернові та овочі, деревину і вироби з деревини, продукцію борошномельно-круп’яної промисловості. У свою чергу до області з Малайзії здійснюються поставки ефірних олій, каучука, гуми, виробів з чорних металів.

Латвійська делегація оглянула потужності місцевого підприємства лісопереробної галузі

Про співпрацю у лісопереробній галузі та перспективи розвитку економічних відносин між Чернігівщиною та Латвією йшлося під час зустрічі на підприємстві «Слав Форест», яке функціонує у Корюківській громаді.

У зустрічі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, радник Посла Латвійської Республіки в Україні з економічних питань Айнарс Межуліс, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, заступник начальника Обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Жук, голова Корюківської РДА Володимир Полубень, Корюківський міський голова Ратан Ахмедов та директор ТОВ «Слав Форест» Андрій Фітісов.

За словами Олександра Савченка, природно-ресурсні можливості Чернігівщини дають змогу продемонструвати потенціал області далеко за межами країни. Це впливає на рівень економічної стабільності регіону: збільшує доходи в бюджет, дозволяє створювати нові робочі місця та сучасні умови праці, покращує соціальний рівень життя населення.

- Значний внесок у економіку регіону робить деревообробна галузь, адже ефективне використання її продукції дасть можливість повністю забезпечити матеріальними ресурсами не тільки деревообробну промисловість, а й інші міжгалузеві комплекси, - зауважив заступник голови облдержадміністрації.

Факторами, які  впливають на розвиток деревообробної промисловості Чернігівщини, є наявність сировини та кваліфікованої робочої сили.

На території області працює близько 70 великих та середніх деревообробних підприємств. За шість місяців 2020 року індекс промислової продукції на підприємствах з оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини до відповідного звітного періоду минулого року зріс на 12,7%.

Як зазначив Олександр Савченко, лідером серед районів області за кількістю підприємств  з оброблення та виготовлення виробів з деревини є Корюківщина.

У районі за шість місяців поточного року виготовлено 43,2 тис. кв.м. пиломатеріалів. Експортовано 36,4 тис. кв.м. на суму 4,2 млн доларів США.

Представники Латвійської Республіки на прикладі власних підприємств поділилися передовим досвідом з лісовідновлення, догляду, заготівлі і деревопереробки та запросили представників Чернігівщини ознайомитися з ефективною моделлю ведення даного виду господарювання.

На завершення зустрічі учасники обговорили подальші кроки поглиблення співпраці.

 

Довідково: За результатами першого півріччя поточного року зовнішній товарообіг підприємств Чернігівщини з латвійськими партнерами склав 8,2 млн доларів США. Експорт товарів до Латвії відповідно до аналогічного періоду 2019 року збільшився на 9,3% та склав 6,9 млн доларів США. Імпорт збільшився на 29,2% і становив 1,3 млн доларів США.

До Латвії експортують котли, машини, продукцію із зернових культур, деревину та вироби, жири, олії, папір, картон та іграшки. Натомість область імпортує трикотажні полотна, тканини, мінеральні продукти, котли, машини та вироби з чорних металів.

У регіоні працюють підприємства з латвійськими інвестиціями, а саме: ТОВ «Рижський хліб», ТОВ «Зотік», ТОВ «ПАНАГРО ІНВЕСТ ХОЛДІНГ».

Джерело


 

Латвійська делегація відвідала область

27 серпня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом з латвійською делегацією – радником Посла Латвійської Республіки в Україні Айнарсом Межулісом, головою правління SIA "BIOMIX BALTIKUM" Дайнісом Алєксєєвим та одним із засновників компанії Артемом Захаровим відвідали сучасне деревообробне підприємство ТОВ "СіНегрі".

Компанія спеціалізується на виробництві сухих пиломатеріалів, розпочала свою діяльність у 2016 році в Прилуках. Згодом, у 2019 році придбала виробничі потужності ТОВ "Брус Майстер" на території села Новий Білоус.

Делегація оглянула виробничі приміщення підприємства та ознайомилася з його роботою. Так, за словами директора ТОВ "СіНегрі" Валентина Васька, у цьому році підприємство планує придбати ще одну лінію - по виробництву зрощеного брусу. Цю продукцію поставлятимуть на зовнішні ринки. А в наступному планують налагодити випуск крафтового паперу для виробництва паперових стаканів, пакетів тощо. Таким чином буде забезпечено повний цикл переробки залишків та відходів деревини.

Наразі експортується близько 90% продукції, переважно до країн Азії - Індія, Китай, Філіппіни. Окремо були озвучені також проблемні питання, з якими стикається підприємство.

За матеріалами Чернігівської облдержадміністрації

Посол Бельгії в України здійснив візит до Чернігова

У вівторок, 11 серпня, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс та голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провели робочу зустріч.

У заході взяли участь заступник голови ОДА Олександр Савченко, директорка Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Олександра Хомик, фахівці по залученню інвестицій.

В ході зустрічі вони обговорили можливості розширення економічної та культурної співпраці з Королівством Бельгія.
- В Україні працює понад 120 бельгійських компаній і Чернігівська область має значний потенціал для інвестицій та ведення бізнесу. На Чернігівщині працює одна з провідних бельгійських компаній - Чернігівський пивзавод є частиною глобальної пивоварноі компанії AB InBev Efes. А бренд «Чернігівське» сьогодні популярний не тільки в Україні, а і далеко за її межами, - зазначив Андрій Прокопенко.

Також голова Чернігівської ОДА зазначив, що область має можливості до розширення торгово-економічного співробітництва. Так, у 2019 році обсяг експорту товарів з Чернігівської області до Бельгії зріс на 3,5%. Підприємства регіону експортують до Бельгії зернові, насіння олійних культур, деревину, одяг. Водночас, бельгійські партнери поставляють мінеральні продукти, полімерні матеріали, обладнання. Однак ці обсяги поки що складають всього 2% в експорті (13,6 млн.дол.США) і 1% в імпорті (2,8 млн.дол.США).
В ході зустрічі сторони обговорили взаємовигідні напрямки співпраці та подальшого співробітництва.

Також в рамках візиту Посол зустрівся із заступником міського голови Чернігова Олександром Ломако, відвідав Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» та Чернігівське відділення AB InBev Efes Україна.

Джерело

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 >