Зовнішні зносини Чернігівської області
Візит Посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса до Чернігівської області

137Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс відвідав Чернігівську область, щоб побачити, як громади повертаються до мирного життя та відбудовуються після російської окупації.

Одна із ключових цілей візиту Мартіна Гарріса – дізнатися про нагальні проблеми регіону і допомогти їх вирішити.

«Іноземні партнери повинні розуміти, що допомога у відновленні необхідна саме зараз. Не можна відтерміновувати цей процес до завершення війни. Люди потребують підтримки вже сьогодні», – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії.144

Першочергово, пан Мартін Гарріс оглянув наслідки окупації російськими військами села Ягідне. Мова – про школу, в підвалі якої 27 днів окупанти утримували без води, їжі та в антисанітарних умовах 367 заручників (з яких 50 дітей). 11 осіб померли, ще десятьох розстріляли.

Дитячі малюнки на стінах, рядки гімну України, календар, прізвища й дати смерті односельців –  все це пан посол побачив на власні очі. Також він поспілкувався з очевидцями трагедії та висловив захоплення стійкістю та незламністю духа всіх, хто пережив ті події.

«Не тільки Ягідне, а і вся Іванівська громада, суттєво постраждала від окупації (повністю зруйновані 226 будинків, ще 1759 отримали пошкодження)», – наголосила голова ТГ Олена Швидка.

134Щоб люди не залишилися без даху над головою, на Чернігівщині, як і в Україні загалом, діє державна  програма «єВідновлення». До речі, Іванівська ТГ тримає першість в регіоні з обробки заявок на компенсацію за пошкоджене майно,  яка вже нарахована 350 заявникам. Про це Надзвичайному і Повноважному Послу Великої Британії розповіли в Іванівському Центрі надання адміністративних послуг.

Будівля ЦНАПу, як і Іванівська  сільська рада були значно пошкоджені. Займався їх відновленням волонтерський табір «Будуємо Україну разом», за сприяння Фонду "Партнерство за сильну Україну", що фінансується урядом Його Величності.

Ще одна локація – Іванівська середня школа. Будівля вціліла, хоч втратила вікна і мала пошкоджений дах. Тому школа і стала гуманітарним штабом громади. Тут сортували та роздавали допомогу, годували, розподіляли будівельні інструменти та матеріали.135

Під час активних бойових дій укриття Іванівської школи прихистило близько 170 мешканців громади. Облаштувати укриття належним чином, щоб діти змогли навчатися очно та в безпеці, допоміг Дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ.

Пан посол оглянув приміщення школи, поспілкувався з колективом, учнями та батьками. Розмовляли про труднощі у навчанні під час війни, виклики, що стоять перед вчителями і школярами, ментальне здоров'я та психологічну підтримку дітей.

Відвідав Мартін Гарріс і обласний центр, де зустрівся з  начальником  ОВА В’ячеславом Чаусом.

145«Одним з перших, хто відгукнувся на проблеми області навесні минулого року був Фонд «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами шести країн, зокрема і Великобританії. Наразі ми маємо пів сотні спільних проєктів, 34 з яких уже реалізовано. А це: облаштовані укриття у школах, садочках, адмінбудівлях 5 ТГ; будматеріали та повноцінні ремонтні роботи у закладах освіти, охорони здоров’я, соцзахисту; спецтехніка та фінансова підтримка встановлення сучасної системи оповіщення в обласному центрі. Щиро дякую за таку потужну підтримку», - зазначив очільник області.

140

 

Натомість пан посол подякував громаді Черніг

івщини за сміливість та захист цінностей всього цивілізованого світу.

Драмтеатр імені Т.Г. Шевченка та міська лікарня №3 – ще два об’єкти відвідав Мартін Гарріс після офіційної зустрічі, що відбулася в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

138Пан посол поклав квіти біля будівлі театру – місця терористичної атаки 19-го серпня та хвилиною мовчання вшанував жертв трагедії.

Джерело


 

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.


 

УВКБ ООН в Україні та Республіка Австрія продовжать підтримувати Чернігівщину

148Делегація УВКБ ООН в Україні на чолі з Кароліною Ліндхольм Біллінг вже вп’яте на Чернігівщині, а Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо – втретє. Такі часті візити задля того, аби вчасно реагувати на реальні потреби та моніторити виконання спільних завдань.

Сьогоднішня поїздка – не виняток.

«Від попереднього візиту представниці УВКБ ООН в Україні Кароліни Ліндхольм Біллінг з командою (кінець травня цього року) кількість відновленого житла в області зросла на близько 300 об’єктів. Частина зробленого – безпосередньо за підтримки УВКБ ООН та його партнера – Фонду «Рокада». Загалом же, завдяки допомозі зазначених організацій, відремонтовано майже 1400 осель, ще у 274 роботи тривають. Окрім того, 33 родини забезпечені власним модульним житлом. Потужною є й підтримка Австрії: генератори, шкільні автобуси, техніка, – зазначив під час зустрічі начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. – Однак, від часу попередньої зустрічі збільшилася й кількість зруйнованих ворогом об'єктів. На жаль, зросла кількість вбитих та поранених. Терористична атака триває».

Начальник ОВА наголосив, що підтримка УВКБ ООН в Україні не просто масштабна, а й вчасна, що наразі дуже цінно.

«Ми плануємо продовжити вже чинні програми. На старті – нові, зорієнтовані зокрема на підготовку до складної зими. Буде і адресна фінансова підтримка», – повідомила Кароліна Ліндхольм Біллінг.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо зауважив, що наразі країни Європи мають намір переходити від задоволення гуманітарних потреб України до побудови стратегічних довготривалих проєктів.

У межах офіційної зустрічі, яка відбулася в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, делегація відвідала низку об’єктів, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення.

Перша локація – приватна садиба в одному з найбільш пошкоджених мікрорайонів обласного центру – Бобровиці. Тут представники УВКБ ООН поспілкувалися з господарем, який втратив будинок під час активних бойових дій. З тимчасовим житлом йому допомогла згадана організація, надавши модульний будинок.

Оглянули делегати ще два об’єкти: Обласний молодіжний центр (колишній кінотеатр ім. Щорса) та драмтеатр імені Т.Г. Шевченка, що мають значні пошкодження та руйнування.

Джерело

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

149

 

150

151

152

153

154

157

159

160

161

162

164

163

Команда СП EGIS презентувала звіт щодо діагностики руйнувань від війни в межах Чернігівської області

126Експерти спільного підприємства EGIS Villeset Transports/Dassault Systèmes/B4D&E у межах Меморандуму з Чернігівською ОВА презентували звіт «Діагностика руйнування від війни в межах Чернігівської області», над яким працювали близько двох місяців. Це – один з етапів пілотного проєкту «Проведення діагностики та розробка цифрової платформи для відновлення України», що реалізується за фінансування Фонду досліджень та допомоги приватному сектору (FASEP).

«Якісна діагностика дозволяє розробити максимально ефективне лікування. Помилка на першому етапі може в перспективі призвезти до незворотніх процесів у другому. І це не лише про медицину. Це про раціональний підхід до всього. Зокрема і до відбудови. Щиро вдячний EGIS за проведену роботу. Адже результати такого високотехнологічного обстеження Чернігівської області можуть стати основою для реалізації проєктів з відбудови за підтримки міжнародних партнерів», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

Увагу команда зосередила на населених пунктах, адже область велика і охопити всю площу досить складно. Також досліджували лише прямі збитки (руйнування, пошкодження), непрямі – ще один шмат великої роботи.

У дослідженні використовували супутникові знімки з великою роздільною здатністю (рівень деталізації – 30см) та штучний інтелект, дані якого все ж перевіряли люди. До слова, такою методикою оцінювання збитків послуговуються Світовий банк та ООН.

Наступним етапом, за словами представників EGIS, стане проведення містобудівної діагностики Чернігова (розроблення стратегічного майстерплану пріоритетного району міста, створення проєктів QIP «Проєкт швидкого впливу».

Усі розробки відображаються на 3D-платформі. Обласний центр матиме свою цифрову модель, яку можна буде використовувати для подальшого планування і напрацювання різних сценаріїв.

Джерело

127

128

129

130