Огляд, статті
Юлія Свириденко зустрілася з бізнес-лідерами ПАР: фокус — нові проєкти та поглиблення торговельно-економічних відносин

image_1.[1]Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час візиту до Південно-Африканської Республіки (ПАР) зустрілась з бізнесменами та представниками бізнес-асоціацій цієї країни. Вони обговорили питання торгівлі та залучення приватного капіталу для післявоєнної відбудови України.

До делегації також увійшов Міністр аграрної політики Віталій Коваль та представники українського бізнесу. 

«Вперше українська делегація за участі міністрів та представників бізнесу приїхала із офіційним візитом до ПАР, аби будувати бізнес-партнерства. Наші торгівельні відносини із цим регіоном мають величезний потенціал для розвитку. Торік загальний обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною та ПАР становив 113,9 млн дол. Це вкрай малі цифри. Левова частина із цього — імпорт із ПАР. Та вже зараз є українські підприємці, які працюють із цим ринком: виробники інноваційних систем безпеки, кондитерських виробів, сільгоспвиробники, які експортують сюди соняшникову олію. Нам вкрай важливо посилити експорт наших товарів на ринок Південної Африки і я вірю, що цей візит цьому сприятиме», — зазначила Юлія Свириденко. 

До складу делегації увійшли українські підприємці, які працюють у таких секторах, як агропереробка, інфраструктура, будівництво, машинобудування, з фокусом саме на агропромисловому комплексі. 

Зустріч із представниками африканського бізнесу відбулася на базі Торгівельно-промислової палати Йоганнесбурга і зібрала близько 30 підприємців ПАР. 

«Бачимо активний інтерес у співпраці в розрізі сільського господарства, діджиталізації, енергетики, медичної та освітньої сфер та інших», — додала Міністерка економіки. 

Вона також зазначила, що нині Україна і ПАР працюють над низкою документів, які можуть поглибити співпрацю між державами — Угодою про співпрацю в аграрному секторі та Угодою про створення Спільної міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва. Ця комісія стане постійним майданчиком для контактів між урядами та бізнесом та інструментом оперативного вирішення торговельних і економічних питань. 

Також сторони висловили зацікавленість у проведенні спільного бізнес-форуму у ПАР. Юлія Свириденко подякувала приватному сектору ПАР за активну позицію у питанні підтримки України. 

«Африканські компанії активно допомагають Україні з початку повномасштабного вторгнення, наприклад, компанія Aspen, яка надала кілька вантажів гуманітарної допомоги — життєво необхідних ліків для українців. Перші гуманітарні вантажі від компанії були в Україні вже у перший місяць війни. Нам вкрай важливо посилювати голос України на африканському континенті, зокрема і завдяки підтримці приватного сектору. Аби цей гучний голос доносив правду про війну в Україні, злочини Росії і економічні можливості, які ми пропонуємо», — підсумувала Юлія Свириденко.

Джерело


 

Приєднання до Єдиної зони платежів у євро: Уряд схвалив законопроєкт щодо виконання Україною вимог ЄС

sepa-scaled-1-900x480Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)». Ініціатива спрямована на приведення українського законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму у відповідність до актів права Європейського Союзу. Це є обов’язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA (Single Euro Payments Area).

Основні зміни

Приєднання України до SEPA дозволить громадянам та бізнесу здійснювати перекази у євро між європейськими країнами швидко, без додаткових комісій та за чітко встановленими правилами. Проєктом закону передбачено:

1. Створення Реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб, до якого будуть вноситись такі відомості:

  • дата відкриття/закриття банківського рахунку, рахунку у цінних паперах, платіжного, іншого рахунку / електронного гаманця;

  • вид та номер рахунку, що містить номер IBAN;

  • ПІБ власника рахунку, індивідуального банківського сейфа;

  • дані про установу, в якій відкритий рахунок чи сейф;

  • номер та дата договору про надання індивідуального банківського сейфа (дату початку та строк дії, дату припинення договору, дані про осіб, які мають доступ до індивідуального банківського сейфа згідно з цим договором).

 

Водночас в законопроєкті зафіксовано, що до зазначеного реєстру не передаються відомості про рух і залишки коштів за рахунками громадян та про вміст сейфа. Також положення законопроєкту не передбачають будь-яких обмежень або затримок у проведенні фінансових операцій фізичними особами у зв’язку з запровадженням реєстру.

Адміністратором такого реєстру пропонується визначити Державну податкову службу (ДПС).

2. Створення Реєстру кінцевих бенефіціарних власників трастів або інших подібних правових утворень за адмініструванням ДПС.

3. Удосконалення процедури верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб та механізму застосування заходів впливу за неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірних відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи до Єдиного державного реєстру.

4. Впровадження ефективних, стримуючих та пропорційних санкцій за порушення суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, які відповідатимуть вимогам ЄС про запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

5. Створення механізму викривачів у сфері фінмоніторингу та їх захисту.

6. Розширення переліку спеціально визначених суб’єктів первинного фінансового моніторингу. З метою удосконалення контролю відмивання грошей та інших незаконних фінансових операцій запропоновано розширити перелік тих, хто зобов'язаний звітувати про підозрілі транзакції, а саме: додати довірчих власників трастів і торговців культурними цінностями, які проводять операції через «вільні порти», якщо сума перевищує 400 000 грн.

7. Недопущення до управління та/або контролю за спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу злочинців або їх співучасників (спільників).

Прийняття Верховною Радою України цього закону також сприятиме імплементації в національне законодавство вимог міжнародних стандартів у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Законопроєкт спрямований на виконання умов для отримання Україною членства в Європейському Союзі. Він також дозволить отримати позитивну оцінку Комітету Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) щодо ефективного впровадження рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF). Крім того, це сприятиме подальшим рішенням міжнародних партнерів щодо виділення фінансової підтримки Україні.

Джерело


 

Туреччина готова ще активніше долучатися до проєктів відбудови України та посилювати торгівельне співробітництво, — Юлія Свириденко

image.[3]Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зустрілась з міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом. Основними темами для обговорення стали  ще активніше залучення турецьких компаній до реалізації проєктів з відновлення інфраструктури в Україні, доступ до турецьких компаній до фінансових інструментів, поглиблення торговельного співробітництва. У зустрічі взяли участь також Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль і заступник Міністра економіки Тарас Качка. 

«Туреччина готова ще активніше долучатися до проєктів відбудови України і посилювати співпрацю у сфері торгівлі. У 2023 році Туреччина була четвертим найбільшим експортним ринком України та третім найбільшим торговельним партнером у світі, посідаючи перше місце на Близькому Сході. Торік експорт з України до Туреччини склав 2 млрд доларів. Загалом товарообіг — 6,2 мільярда доларів. До повномасштабного вторгення мали із Туреччиною позитивне торгівельне сальдо. Прагнемо вийти на 10 мільярдів доларів збалансованої торгівлі», - зазначила Юлія Свириденко.

Вона подякувала міністру торгівлі за рішення давати максимальний доступ нашим суднам у порти Туреччини, що покращує експорту логістику для нашої держави.   

Крім того, сторони обговорили відновлення пошкодженої інфраструктури. 

«У березні очікуємо великий візит турецької task force з відбудови України за участі турецького бізнесу. Я переконана, що це допоможе приватному сектору наших держав поглибити співпрацю», - додала Юлія Свириденко. 

Міністерка подякувала Туреччині за всю надану підтримку від початку вторгнення - від повернення наших військовополонених, гуманітарну допомогу, підтримку ініціативи Grain From Ukraine, до економічного співробітництва. 

Крім того, в рамках візиту відбувся українсько-турецький круглий стіл за участі приватного сектору Туреччини, який зібрав понад 50 представників таких секторів як енергетика, будівництво, машинобудування, агропромисловість. 

Українська сторона представила інструменти підтримки інвесторів та проєкти у ключових секторах. А також обговорили практичні аспекти реалізації проєктів в Україні. 

«Турецькі компанії активні на українському ринку: від системної роботи компанії ONUR, до нещодавньої інвестиції в 400 млн грн від турецької енергетичної компанії у виробництво енергетичного обладнання в Україні. Я переконана, шо такі зустрічі сприятимуть ще активнішому виходу турецьких компаній на український ринок», - підсумувала Юлія Свириденко. 

Джерело


 

Швейцарія запустила програму підтримки відбудови України на 2025–2028 роки

e281739-styp-shveyca-tФедеральна рада Швейцарії ухвалила Програму співпраці з Україною на 2025–2028 роки. Вона стане першим етапом довгострокової 12-річної підтримки України у сфері відбудови, реформ і сталого розвитку. У межах цієї програми на економічне відновлення, захист цивільного населення та зміцнення інституцій буде спрямовано 1,5 мільярда швейцарських франків. Протягом 2029-2036 років швейцарською стороною для України передбачено ще 3,5 мільярди франків.

Програма співпраці на 2025–2028 роки зосереджена на трьох основних напрямках:

  • Економічне відновлення, що включає підтримку малих і середніх підприємств (SMEs), розвиток сільського господарства та відбудову інфраструктури, зокрема в регіонах, що постраждали від бойових дій.

  • Модернізація державних послуг, зокрема системи охорони здоров’я та освіти, розвиток громадського транспорту, енергозабезпечення та водопостачання.

  • Захист цивільного населення, що передбачає гуманітарне розмінування, документування воєнних злочинів, допомогу у пошуку зниклих безвісти осіб та посилення правозахисних механізмів.

Для успішної реалізації Програми Швейцарія співпрацюватиме з українськими державними органами, приватним сектором, науковими установами та громадськими організаціями. Планується, що третина бюджету Програми — близько 500 мільйонів франків — буде спрямована на відбудову України у співпраці зі швейцарськими компаніями. 

Джерело


 

 

Естонія посилить Україну експертизою на шляху до ЄС

000000image_3846t6yt65ytyЕстонія готова всебічно сприяти європейській інтеграції України, зокрема посилити нашу державу експертною підтримкою. Про це йшлося під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністра юстиції України Ольги Стефанішиної із Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкна,     що прибув з візитом до Києва.

Ольга Стефанішина подякувала Естонії за підтримку у процесі відбудови України після російських атак, зокрема у Житомирській області, де напередодні за сприяння Уряду Естонії урочисто відкрили перший в Україні регіональний центр захисту прав людини. Крім того, 14 грудня в Житомирі офіційно передали два будинки, збудовані за естонської підтримки, для двох дитячих будинків сімейного типу, ще два планується відкрити найближчим часом.

Під час зустрічі ключовим питанням став хід переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу, процес скринінгу українського законодавства та підготовка до відкриття перших переговорних Кластерів. Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що Україна прагне відкрити щонайменше два Кластери вже під час головування Польщі у ЄС протягом першої половини 2025 року.

«Для нас дуже важливо відкрити якомога більше кластерів, адже це дозволить підготувати програму правового наближення з ЄС, набір зобов'язань, для Парламенту, Уряду та державних інституцій, які зможуть перейти до роботи одразу після їх отримання», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Вона підкреслила важливість комунікації прогресу України на рівні всіх держав-членів ЄС, а також висловила вдячність Естонії, яка продовжує надавати активну підтримку нашій державі у євроінтеграційних прагненнях.

«Ми маємо високий рівень організації інфраструктури процесу вступу. До нього залучене широке коло представників державного сектору, Парламенту та Уряду, бізнесу та громадянського суспільства. Водночас питання, яке залишається для нас нагальним та потребує підтримки – це експертиза у сфері правового наближення до права ЄС», – зауважила Віце-прем’єр-міністр.

Маргус Цахкна зауважив, що Естонія має необхідний ресурс, та готова надати допомогу Україні. Сторони погодилися продовжувати регулярний діалог з метою посилення експертної підтримки нашої держави.

У контексті підготовки до перемовин, обидві сторони також високо відзначили діяльність Консультативної групи радників країн Нордично-Балтійської вісімки, в яку зокрема входить естонський експерт.

Під час зустрічі обговорили також безпекову ситуацію в Україні, відновлення реєстрів Міністерства юстиції після масштабної російської кібератаки та можливості посилення співпраці України та Естонії в контексті посилення кібербезпеки держави.

Джерело


 

Україна та Німеччина поглиблюють співробітництво задля підтримки малого та середнього бізнесу

Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартін Єґер підписали Спільну декларацію про оновлення та продовження програми розвитку бізнесу для малих та середніх підприємств «Партнерство в бізнесі з Німеччиною». Програма спрямована на встановлення ділових контактів між українськими підприємцями та німецьким бізнесом і громадами, що сприятиме розвитку МСП та їхньому виходу на міжнародні ринки.

«Сьогодні ми оновлюємо програму співпраці з Німеччиною та продовжуємо її дію на три роки. Вона сприятиме налагодженню довгострокового партнерства, обміну досвідом, підвищенню кваліфікації українських підприємців, а також відкриватиме нові можливості для реалізації спільних проєктів», — наголосила Юлія Свириденко.

У межах програми Міністерство економіки України та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) упродовж наступних трьох років організовуватимуть конкурси для керівників українських МСП. Переможці отримають можливість пройти навчання онлайн та у Німеччині, взяти участь у практичних семінарах, відвідати німецькі компанії та встановити безпосередні бізнес-контакти.

Співробітництво між Україною та Німеччиною у сфері розвитку малого та середнього бізнесу триває вже понад 20 років. За цей час близько 1900 українських менеджерів пройшли навчання, що допомогло їм інтегрувати найкращі міжнародні бізнес-практики та розширити експортні можливості.

Наразі Програма не лише підтримує розвиток українського підприємництва, але й працює задля відбудови нашої країни. Міністерство економіки України висловлює вдячність уряду Німеччини та компанії GIZ за підтримку функціонування українського бізнесу, зокрема в умовах війни, та закликає підприємців скористатися можливостями, які відкриває оновлена програма.

image

Джерело


 

Олександр Міщенко провів зустріч з послом Бельгії Люком Якобсом

6793c4ce1a9b922664628924 січня 2025 року заступник міністра закордонних справ України Олександр Міщенко провів зустріч з послом Королівства Бельгія в Україні Люком Якобсом.

Під час розмови Олександр Міщенко відзначив високий рівень політичного діалогу між Україною і Бельгією, подякував за допомогу, яку Бельгія надає Україні в боротьбі з російською агресією, а також наголосив на важливості її подальшого нарощування як в площині військової і фінансової підтримки, так і на рівні надання сприяння на шляху приєднання України до ЄС та НАТО.

Заступник міністра високо оцінив участь бельгійської сторони у зерновій ініціативі України та запросив приєднатися до зусиль з надання гуманітарної допомоги Сирії в рамках програми «Продовольство з України».

Співрозмовники відзначили активну діяльність в Україні бельгійського агентства з розвитку «Енабель», спрямовану на відновлення соціальної інфраструктури у Чернігівській області. Олександр Міщенко наголосив на важливості розширення географії реалізації таких проєктів, зокрема в регіонах сходу та півдня нашої країни. 

Дипломати також обговорили перспективи подальшого розвитку співпраці на рівні органів місцевої влади, важливість підтримки волонтерського руху з надання гуманітарної допомоги Україні та її Збройним Силам.

Посол Люк Якобс, зі свого боку, підтвердив непохитну солідарність Бельгії з Україною та готовність продовжувати підтримку українського народу у боротьбі з російською агресією.

6793c4d7052bf205088526

Джерело


 

Команда СП EGIS презентувала звіт щодо діагностики руйнувань від війни в межах Чернігівської області

126Експерти спільного підприємства EGIS Villeset Transports/Dassault Systèmes/B4D&E у межах Меморандуму з Чернігівською ОВА презентували звіт «Діагностика руйнування від війни в межах Чернігівської області», над яким працювали близько двох місяців. Це – один з етапів пілотного проєкту «Проведення діагностики та розробка цифрової платформи для відновлення України», що реалізується за фінансування Фонду досліджень та допомоги приватному сектору (FASEP).

«Якісна діагностика дозволяє розробити максимально ефективне лікування. Помилка на першому етапі може в перспективі призвезти до незворотніх процесів у другому. І це не лише про медицину. Це про раціональний підхід до всього. Зокрема і до відбудови. Щиро вдячний EGIS за проведену роботу. Адже результати такого високотехнологічного обстеження Чернігівської області можуть стати основою для реалізації проєктів з відбудови за підтримки міжнародних партнерів», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

Увагу команда зосередила на населених пунктах, адже область велика і охопити всю площу досить складно. Також досліджували лише прямі збитки (руйнування, пошкодження), непрямі – ще один шмат великої роботи.

У дослідженні використовували супутникові знімки з великою роздільною здатністю (рівень деталізації – 30см) та штучний інтелект, дані якого все ж перевіряли люди. До слова, такою методикою оцінювання збитків послуговуються Світовий банк та ООН.

Наступним етапом, за словами представників EGIS, стане проведення містобудівної діагностики Чернігова (розроблення стратегічного майстерплану пріоритетного району міста, створення проєктів QIP «Проєкт швидкого впливу».

Усі розробки відображаються на 3D-платформі. Обласний центр матиме свою цифрову модель, яку можна буде використовувати для подальшого планування і напрацювання різних сценаріїв.

Джерело

127

128

129

130

Навчальний цикл для виноградарів та виноробів
10025 липня, стартує навчальний цикл для виноградарів та виноробів, який International Trade Centre Ukraine проведе спільно з Австралійським дослідницьким інститутом вина (AWRI).
Австралія – молода виноробна країна, яка швидко здобула міжнародне визнання, пропонуючи широкий спектр різних сортів вин із унікальними характеристиками. Завдяки поєднанню наукового підходу, традицій та інновацій, австралійські винороби та виноградарі вдало експериментують зі стилями і швидко адаптуються до кліматичних умов, що постійно змінюються.
Інститут AWRI, національна дослідницька організація, створена з метою підтримки сталого й успішного розвитку галузі в Австралії, розробила цей навчальний курс з урахуванням реалій українського виноградарства та виноробства. Тож, він розрахований як на досвідчених спеціалістів, так і на початківців.
Протягом липня-жовтня команда фахівців AWRI поділиться інноваційними практиками для гарного врожаю та секретами виноробства, детально висвітливши всі етапи створення якісного продукту від закладання виноградника до розливу та зберігання вина.
ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ВЕБІНАРІВ
ВИНОГРАДАРСЬКІ ПРАКТИКИ
Вебінар 1. Закладка виноградника
25 липня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Ліз Райлі (Liz Riley), незалежна консультантка з виноградарства, невиконавча директорка AWRI
Вебінар 2. Живлення, управління ґрунтом і боротьба з бур'янами
8 серпня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Кріс Пенфолд (Chris Penfold), консультант
Вебінар 3. Нові технології у виноградарстві для підвищення ефективності.
26 вересня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Саймон Нордестгаард (Simon Nordestgaard), головний інженер
Вебінар 4. Зрошення
3 жовтня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Рошель Шланк (Rochelle Schlank), займається проєктами виноградарства для просування сталих галузевих практик
Вебінар 5. Боротьба зі шкідниками та хворобами
10 жовтня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Марсель Есслінг (Marcel Essling), старший виноградар
_______________________________________________________________________
 ВИНОРОБНІ ПРАКТИКИ
Вебінар 1. Переробка виноградного соку
15 серпня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Бен Кордінглі (Ben Cordingley), енолог
Вебінар 2. Ферментація
22 серпня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Джефф Коуї (Geoff Cowey), старший енолог
Вебінар 3. Склад вина, контроль якості, усунення забруднень і дефектів
29 серпня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Кон Саймос (Con Simos), керівник групи з розвитку та підтримки галузі
Вебінар 4. Зберігання та управління вином після бродіння
17 жовтня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Метт Холдсток (Matt Holdstock), енолог
Вебінар 5. Розлив і упаковка
24 жовтня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Метт Холдсток (Matt Holdstock), енолог
_______________________________________________________________________
Усі зареєстровані учасники отримають програму тренінгів та посилання для підключення напередодні початку навчального циклу.
Проведення вебінарів стало можливим завдяки фінансовій підтримці уряду Швеції.

Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства
83Наразі актуальним питанням розвитку громад є налагодження співробітництва з відповідними територіально-адміністративними одиницями іноземних країн.
Тож до вашої уваги Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства (http://surl.li/eoqfr), які базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Мінрегіон.
У методичних рекомендаціях йдеться про побудову ефективної комунікації та співпраці з муніципалітетами інших країн, алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, про діяльність партнерств у кризових умовах, успішні приклади партнерств, вибудованих українськими громадами. Крім того, надано практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

1 2 3 4 5 6 7 ...22 23 >