Огляд, статті
Україна та Туреччина домовились про посилення промислової кооперації та двосторонньої торгівлі

  131454403_4309023309155284_8149114916452408245_nУ рамках  переговорів щодо підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною відбулася чергова консультація між українською та турецькою делегаціями. Від України в зустрічі взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, Заступник Міністра економіки України - Торговий представник України Тарас Качка, з турецького боку – заступник Міністра торгівлі Турецької Республіки Мустафа Тузджу.

 «Моє головне завдання на посаді Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки – стати генеральним менеджером, який об’єднає зусилля усіх міністерств та органів державної влади з метою економічного зростання. Наразі Уряд України запроваджує низку заходів для пожвавлення економіки. Також ми хочемо переорієнтовувати нашу економіку – експортувати не сировину, а готову продукцію. Колись така політика була реалізована з переробкою соняшникового насіння і тепер Україна – лідер експорту соняшникової олії в світі», – розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Також за його словами в Україні для розвитку бізнесу створені індустріальні парки з усією інфраструктурою, прийнятий закон та нормативні акти, які дають зелене світло для інвестицій, визначені основні точки зростання економіки.

Мустафа Тузджу зазначив, що між Турецькою Республікою та Україною складаються міцні політичні відносини та стратегічне партнерство. Отже, наступними кроками повинно стати поглиблення взаємин в економічній сфері. 

«За останні роки маємо гарний торговельний баланс у 5 млрд дол. США. Завдяки підписанню Угоди про вільну торгівлю він може збільшиться вдвічі – до 10 млрд дол. США. Туреччина є одним із найбільших інвесторів в Україні, а турецький бізнес вбачає для себе можливості в інвестиціях у галузі відновлювальної енергетики, фармацевтичну, телекомунікаційну. Угода про вільну торгівлю – не тільки запорука поглиблення наших економічних взаємин, а і поштовх для розвитку економік наших країн», - зазначив заступник Міністра торгівлі Турецької Республіки.212245159_4309023739155241_1512524462082150110_n

Зі свого боку, Олексій Любченко подякував турецькій стороні, що Угода не розглядається лише як торговельна, а й пов’язана з виробництвом. «Самим важливим для нас є створення робочих місць та зростання ВВП. Україна відкрита для співпраці та інвестицій, саме тому українська сторона докладе зусиль, щоб фіналізувати процес підписання Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України.

Також під час зустрічі учасники обговорили заходи підтримки економік у період карантинних обмежень, особливості захисту інтересів окремих галузей економіки, переорієнтацію експортної політики тощо.

Довідково

Туреччина є одним з провідних торговельно-економічних партнерів Чернігівської області, входячи до десяти основних зовнішньоекономічних партнерів регіону.

Зовнішньоторговельний оборот товарами Чернігівської області з Туреччиною за результатами 4-х місяців п.р. склав 17,6 млн дол.США.

При цьому експорт товарів збільшився у 2 раза до аналогічного періоду поперед нього року та склав 12,9 млн дол. США, імпорт – на 26,3% (до 4,7 млн дол. США).

Позитивне сальдо - 8,2 млн дол. США.

  

Чернігівщина - учасник проєкту: Програма ЄС Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України

16 червня в онлайн форматі відбулася презентація, присвячена «м’якому запуску» проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України».

Оскільки Чернігівська область обрана одним із регіонів - бенефіціарів заходу, на території якої буде реалізовано даний проєкт, участь у презентації взяла перший заступник голови ОДА Олена Бойко та представники профільних департаментів.

Учасники заходу обговорили перспективи впровадження та пріоритетні напрями проєкту, спрямовані на зміцнення стійкості України до гібридних загроз протидії наслідкам пандемії Covid-19, розбудову активностей у соціальній, медичній, адміністративній сферах.

Програма має на меті пом'якшення соціальних уразливостей населення, вдосконалення антикорупційних заходів та зменшення соціально-економічної дестабілізації, пов'язаної з незаконною анексією Криму і Севастополя та подіями в Азовському морі.

 - Впевнена, що участь у даному проєкті сприятиме соціальному розвитку регіону та вирішенню нагальних проблем Чернігівщини у медичній та адміністративній сферах, - наголосила Олена Бойко.

Проект «Програма ЄС Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України» впроваджується Компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та Представництвом Європейського Союзу.

Джерело


 

 

Посол Туреччини ознайомився з економічним і туристичним потенціалом області

28 травня голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере. Також у зустрічі  взяли участь радник з питань освіти Посольства Республіки Туреччина в Україні Уміт Їлдиз, другий секретар Посольства Республіки Туреччина в Україні Айше Айдогдзу, перша заступниця голови облдержадміністрації Олена Бойко та заступниця Жанна Шерстюк, директорка Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Олександра Хомик.

- Хочу висловити вдячність турецькій стороні за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Туреччина для нас не просто добрий сусід, але й надійний та важливий стратегічний партнер. Зі свого боку ми прагнемо розширювати нашу співпрацю, адже на сьогодні головною метою для нашої області є реалізувати її потенціал та зробити Чернігівщину успішною, - наголосила Анна Коваленко.

Очільниця облдержадміністрації презентувала інвестиційний та економічний потенціал регіону. Під час презентації вона підкреслила, що Чернігівська область готова до реалізації інвестиційних проєктів у сфері інновацій, розвитку «зелених технологій» та агропромисловому  секторі. Крім того, запропонувала налагодити міжрегіональну співпрацю з одним із турецьких регіонів.

Анна Коваленко виступила з ініціативою  налагодити обмін досвідом між країнами щодо реалізації проєктів державно-приватного партнерства.

- Для нас цінним є досвід з організації таких проєктів – адже Туреччина є лідером в цьому напрямку. І це спонукає брати приклад та активізовуватися для подальшої роботи. 

Також голова Чернігівської ОДА звернула увагу гостей  на можливості  придбання продукції наших підприємств, які виготовляють автотранспорт та сільськогосподарську техніку, виробниче обладнання, електронну, оптичну та світлотехнічну продукцію.

Сторони розглянули й напрями  розвитку туристичної сфери між країнами - налагодження співпраці між туроператорами, спільну промоцію туристичних об'єктів тощо.

- Переконана, що сьогоднішня зустріч відкриє нові можливості в наших добрих відносинах та стане потужним поштовхом для динамічного розвитку подальшої співпраці - наприкінці зустрічі зазначила очільниця області. 

Також в рамках візиту турецькі дипломати провели зустрічі з головою Чернігівської обласної ради Оленою Дмитренко, представниками бізнес-чередовища області та секретарем Чернігівської міської ради Олександром Ломакою.

2021_05_28_brech_turkey_9_2021_05_28_brech_turkey_24_2021_05_28_brech_turkey_8_

Джерело


 

Посол Хорватії в Чернігові

24 травня голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела робочу зустріч з Аніцою Джамич, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні.

У заході взяли участь перша заступниця голови ОДА Олена Бойко та директорка Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Хомик.

Учасники зустрічі обговорили можливості співпраці у туристичній сфері та у напрямку економічного розвитку.

- Актуальним та цікавим для нашого регіону є ваш досвід розвитку туристичної сфери. Чернігівщина - край з визначною історією та пам'ятками архітектури, впевнена, буде цікавою  для хорватських туристів. Тож буде доречною співпраця  регіональних туристичних операторів для  промоції туристичних магнітів та послуг. Крім того, область є учасником проєкту, який впроваджується Посольством України в Хорватії «Україна. Єдність у різноманітті», щоб ознайомити хорватських партнерів з туристичними перлинами нашого краю, - зазначила Анна Коваленко.

Учасники зустрічі обговорили питання міжрегіональної співпраці у торговельно-економічному напрямку. За результатами минулого року експорт товарів чернігівських підприємств до Хорватії збільшився майже у 5 разів. Область поставляє хорватським партнерам деревину, різні харчові продукти,  обладнання, меблі, зернові культури.

- У нас на меті – розширити обсяги і асортимент експорту до Хорватії. Враховуючи, що основні позиції товарів, які Хорватія закуповує в інших країн, належать продукції машинобудування та деревообробного сектору, Чернігівщина, зі свого боку, готова запропонувати хорватським партнерам продукцію наших підприємств відповідних галузей, - наголосила Анна Коваленко.

Голова Чернігівської ОДА висловила щиру вдячність хорватській стороні,  зокрема в особі її Прем’єр-міністра Андрея Пленковича, за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

- Допомога, яку наші військовослужбовці отримують від вашої країни, особливо цінна для нас. За період війни більше 2 тисяч ветеранів АТО пройшли оздоровлення в Хорватії, - зауважила очільниця області.

У свою чергу, Аніца Джамич подякувала за підтримку та гуманітарну допомогу, яку Україна надала Хорватії для подолання наслідків землетрусу.

- На мій погляд, наші країни мають багато спільного і це допомагає нам краще розуміти один одного. Ми зацікавлені і завжди відкриті до співробітництва в усіх сферах і напрямках, що становлять взаємний інтерес, - підсумувала Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки  Хорватія в Україні.

2021_05_24_posol_croatia_oda_3

2021_05_24_posol_croatia_oda_21Джерело

Представники Чернігівської ОДА взяли участь у презентації Кримської платформи

6 квітня відбулася презентація Кримської платформи та викликів, які стоять перед Україною через агресію Росії та тимчасову окупацію частини нашої території. В онлайн-засіданні Регіональної платформи зовнішніх зносин на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України взяла участь перша заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Бойко.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла про створення Кримської платформи, яка є інструментом міжнародної складової національної стратегії деокупації Криму.

«Ми визначили чіткі цілі, які полягають у наданні стратегічного бачення процесу деокупації Криму, консолідації зусиль та ресурсів міжнародної спільноти на кримському напрямі, забезпеченні синергії на міжурядовому, міжпарламентському та неурядовому рівнях», - повідомила перша заступниця міністра.

Еміне Джапарова привернула увагу учасників засідання до дій російської окупаційної адміністрації в Криму, зокрема масового порушення прав людини на півострові, зміни демографічної ситуації, політичних переслідувань за сфабрикованими справами, розбудови військової інфраструктури, незаконної націоналізації українського майна.

Дипломатка розповіла про п’ять пріоритетних напрямів Кримської платформи: міжнародна політика невизнання спроби анексії Криму, ефективність санкцій та їхнє посилення, безпека в Азово-Чорноморському регіоні та Східному Середземномор’ї, екологічні та економічні наслідки окупації, права людини і міжнародне гуманітарне право.

Перша заступниця міністра окремо зупинилася на внутрішньому вимірі Кримської платформи - як в контексті важливості ухвалення законодавчих ініціатив, так і реалізації проєктів соціального й економічного розвитку прилеглих до Криму областей.

У дискусії також взяли участь Антон Кориневич, постійний представник Президента України в АР Крим, Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, Геннадій Надоленко, директор Дипломатичної академії України.

Довідково: Регіональна платформа зовнішніх зносин - майданчик для комунікації та взаємодії МЗС України із місцевими органами державної влади. Вона була створена на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС за ініціативи міністра закордонних справ Дмитра Кулеби для роз'яснення актуальних питань зовнішньої політики України та обговорення питань міжнародного співробітництва, які цікавлять місцеві органи державної влади.

2021_04_06_krim_platforma_1

Джерело: Чернігівська облдержадміністрація


 

Укладено Угоду між Чернігівською ОДА та Тренчинським самоврядним краєм

19 березня голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко підписала Угоду про співробітництво між Чернігівською облдержадміністрацією та Тренчинським самоврядним краєм Словацької Республіки.

- Дуже приємно, що наша спільна робота досягла першого важливого результату - підписання Угоди про співробітництво. У сучасних умовах ключовими чинниками для регіональної політики є налагодження партнерських відносин між органами влади та бізнесом, розвиток інвестиційного потенціалу області. Вважаю, що в нас є безліч точок дотику для налагодження взаємовигідного співробітництва в різних сферах, - зазначила голова облдержадміністрації.

Участь в онлайн-заході взяли Ярослав Башка, голова Тренчинського самоврядного краю, Марек Шафін, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні та Юрій Мушка, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці.

Пріоритетними напрямами співпраці учасники зустрічі визначили взаємний розвиток торгівлі, інвестиційного та виробничого напрямку, обмін досвідом та підвищення якості трудового потенціалу, налагодженні партнерських відносин між органами влади та бізнесом.

Окрім того, обговорили і питання реалізації спільних проєктів. Громадські організації Чернігівської області активно використовують можливості програм та проєктів Вишеградського фонду, підписана Угода дозволить вийти на вищий рівень співпраці у даному напрямку.

У рамках співробітництва планується реалізація заходів, спрямованих на підтримку та розвиток аграрного сектору обох сторін. Чернігівська область і Тренчинський самоврядний край є аграрними регіонами та мають великий потенціал у розвитку даної галузі. Також є перспективи для розвитку туристичного напрямку.

 - Чернігівщина, як і Тренчин - древній край з визначною та цікавою історією, яка має багато стародавніх архітектурних цінностей. Це може бути цікавим для словацького туриста, - наголосила Анна Коваленко.

Учасники обговорили організацію спільних зустрічей задля подальшого динамічного розвитку партнерських відносин.

- Буду робити  все можливе для налагодження тісних контактів зі словацькими партнерами та сподіваюся на подальший динамічний розвиток нашої співпраці, - зазначила голова облдержадміністрації.

Джерело


 

Відеоконференція з питань розвитку українсько-латвійського співробітництва

10 березня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олександр Савченко взяв участь у відеоконференції з питань розвитку українсько-латвійського співробітництва. Даний захід організовано Посольством України в Латвійській Республіці з метою поглиблення міжрегіонального співробітництва, зокрема між містами-побратимами України та Латвії.

У відеоконференції взяли участь Посол України в Латвійській Республіці Олександр Міщенко та Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс. Також учасниками заходу стали представник Агентства інвестицій та розвитку Латвії (LIAA) в Україні, керівник групи депутатів Саейму (Парламент) Латвії з розвитку співпраці з Верховною Радою України, голова Асоціації великих міст Латвії, а також представники міст-побратимів України та Латвії.

Зокрема, до конференції долучились представники Києва, Івано-Франківська, Львова, Харкова, Чернігова, Броварів, Трускавця, Миргороду, Новоград-Волинська та ін.

На зустрічі обговорювалися питання щодо активізації співпраці між латвійськими та українськими містами, зокрема в економічній, освітній та культурній сферах та сфері управління самоврядуваннями.

Міста Чернігівської області також мають побратимів серед латвійських міст: Чернігів з 2007 року співпрацює з Огре, а Ніжин з 2016 року  – з Прейлі.

Під час заходу була озвучена пропозиція щодо проведення на Чернігівщині бізнес-форуму для представників українського та латвійського бізнесу. Даний захід має посприяти розширенню економічних зв’язків.

До відома

Зовнішній товарообіг підприємств Чернігівщини з латвійськими партнерами за результатами 2020 року становив 22,8 млн. дол. США.
При цьому, експорт товарів збільшився на 20,1% до минулого року та становив 20,1 млн. дол.США, формуючи 2,3% загального експорту. Імпорт товарів зріс у 1,7 раза і становив 2,7 млн.дол.США. Сальдо зовнішньоторговельного балансу позитивне в розмірі 17,4 млн.дол.США.

2021_03_10_savchenko_latviyci_6

Джерело


 

Голова Чернігівської ОДА зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні

Під час зустрічі голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко та Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен обмінялися привітаннями та обговорили питання створення меморіалу на місці перепоховання корюківців, загиблих від рук нацистів 1-2 березня 1943 року.

–  Для того, щоб жити майбутнім, потрібно робити висновки з таких трагічних уроків минулого. Це одна з найжахливіших сторінок історії Чернігівщини часів Другої світової війни. Звичайно, має бути місце, де можна було б розповісти і вшанувати пам'ять жертв трагедії. Зараз ми ведемо перемовини із місцевою адміністрацією щодо вирішення цього питання. Створення меморіального комплексу буде частиною спільного із посольством Німеччини проєкту, якому передуватиме дослідна робота істориків з України, Німеччини та Угорщини,  –  прокоментувала зустріч Анна Коваленко.

Візит пані Фельдгузен став символом спільного подолання двома народами наслідків злочинного ставлення до цивільного населення тоталітарних режимів Радянського Союзу та нацистської Німеччини. Зауважимо, що це був третій візит пані Фельдгузен до Корюківки. Під час першого візиту у 2013 році вона представляла німецьку сторону у перемовинах щодо закладення меморіалу на шану пам’яті жертв трагедії.

– Встановлення зв'язку та розвиток продуктивних відносин спрямовує міжнаціональний діалог до конструктивного русла та, без сумнівів, збагатить економічно та культурно місцеві громади, – прокоментувала візит посла Німеччини голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко.

2021_03_02_koriukivska_tragediya_23

Джерело

Чернігівщина стала одним з пілотних регіонів для участі в ініціативі канадського проєкту SURGе

Учора, 13 січня, Чернігів відвідала директорка проєкту SURGe/Alinea International в Україні Танія Санфорд Аммар та експерти зазначеного проєкту. Мета візиту: презентувати ініціативу «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні» проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGе) та обговорити напрямки роботи в рамках ініціативи з представниками Чернігівщини.

Область стала одним з пілотних регіонів для участі в ініціативі «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні» проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGе), що фінансується урядом Канади. 

2021_01_13_surge_9Пані Танія провела зустріч з першим заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Віталієм Загайним, представниками Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації та директором Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергієм Хоботнею. 

На етапі становлення для громад надзвичайно важливим питанням є підтримка міжнародних партнерів. Це експертна та технічна допомога і використання досвіду країн, що вже проходили цей шлях. Для нас велика честь брати участь у цьому проєкті, - звернувся до учасників Віталій Загайний. – Сьогоднішня зустріч стане черговим кроком, щоб продовжити та розвинути нашу співпрацю. Сподіваємося, що робота, проведена в Чернігівській і Черкаській областях, стане основою для підготовки відповідної методики, яка пошириться на всю Україну.

За словами Танії Санфорд Амар, проєкт SURGе підтримує Уряд України у багатьох напрямах.

Зараз ми працюємо з дев’ятьма Міністерствами на національному рівні у сферах юстиції, охорони здоров’я, освіти тощо. З Чернігівською областю також працюємо по лінії Міністерства юстиції. Сьогодні ми підписуємо Меморандум про співпрацю з ініціативи публічних регіональних інвестицій. Ми раді, адже можемо надавати підтримку за декількома напрямками, - зазначила директорка Alinea International в Україні.

2021_01_13_surge_20У ході зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю в рамках реалізації проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) між Чернігівською ОДА та Alinea International.

Серед ключових аспектів ініціативи - робота з окремими функціональними типами територій, державна підтримка яких передбачена проєктом Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки  з огляду на особливості їх демографічного розвитку, економічного потенціалу, географічного положення тощо.

Канадські партнери підтримують пріоритетні реформи в Україні і залучають українських експертів, які надають допомогу міністерствам та іншим органам влади. Ще один напрям - покращення процесів урядування загалом, удосконалення практики управлінських підходів, який є одним із найважливіших флагманських проєктів.

Презентуючи проєкт SURGe, заступник директора проєкту Дар’я Седігі-Волченко розповіла, що участь у проєкті дозволить громадам Чернігівщини реформувати підходи до публічного інвестування через імплементацію напрацьованих методик, які допоможуть громадам ставати більш спроможними.

Канада має дуже сильну базу з точки зору аналізу потреб громадян, їх оцінки та їх врахувань при розробці політик. Наша допомога полягає в підготовці різних матеріалів – процедур, порядків, методик, підходів, тренінгових курсів, айті-системи і т.і., все для того, щоб потреби громадян максимально враховувалися, а органи влади працювали на результат, - пояснила Дар’я Седігі-Волченко.

Отримання інформації про потреби громад, навички та підходи до врахування цих потреб під час прийняття рішень про інвестпроєкти, не тільки покращить ефективність інвестицій, а й сприятиме кращій комунікації з фінансовими міжнародними донорами. Своєю чергою це дасть змогу вдосконалювати публічні послуги та покращувати якість життя людей.

 2021_01_13_surge_1

За матеріалами Чернігівської ОДА


 

 

Посол ФРН відвідала Чернігівщину

18 грудня з робочим візитом Чернігівщину відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен. Пані Посол зустрілася з головою Чернігівської обласної державної адміністрації Анною Коваленко. 

Також у зустрічі взяли участь директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА Олександра Хомик, начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, заступник директора Департаменту-начальник управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Юлія Федосенко.

Сторони обговорили перспективи та шляхи розширення економічної та культурної співпраці між Чернігівщиною та Республікою Німеччиною. Анна Коваленко окреслила стратегічні для області напрямки для співробітництва. Це - впровадження енергоефективних заходів, розвиток громад, туристичних об’єктів, залучення європейських інвестицій, підтримка експортерів, які переорієнтовуються на європейські ринки тощо.

В рамках зустрічі пані Фельдгузен було презентовано економічний та інвестиційний потенціал Чернігівської області. 

Голова ОДА також зауважила, що Німеччина має цінний досвід у впровадженні реформ, адаптації економіки та допомозі у підготовці кадрів відповідно до стандартів ЄС. 

Анна Коваленко подякувала німецькій стороні за допомогу, яка надається Чернігівщині у цей непростий для всього світу час, а також за підтримку в реалізації ряду важливих для регіону проєктів. І висловила сподівання на подальший розвиток та поглиблення двостороннього співробітництва. Зі свого боку Анка Фельдгузен також висловила зацікавленість у продовженні та розширенні співпраці.

Також в рамках свого візиту пані Посол передала 407-му військовому госпіталю в Чернігові новий комп'ютерний томограф та ознайомилася з роботою зазначеного закладу. 

2020_12_18_posol_germany___kovalenko_13_

2020_12_18_posol_germany___kovalenko_6_2020_12_18_posol_germany___kovalenko_21_За матеріалами облдержадміністрації

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 >