Огляд, статті
Мінрегіон зацікавлений у зміцненні співпраці з Республікою Польща у сфері транскордонного співробітництва

ukrpolРеспубліка Польща є одним з важливих партнерів України у регіональному розвитку, зокрема, у сфері міжрегіонального та транскордонного співробітництва. Так, наразі Мінрегіон готується до проведення чергового 16-го засідання Спільної Українсько-Польської Координаційної Міжурядової Ради з питань міжрегіонального співробітництва, яке відбудеться 4-5 листопада 2021 року у м. Варшава Республіки Польща.

«Республіка Польща послідовно підтримує впровадження ключових реформ в Україні, зокрема, регіональної політики та децентралізації. Саме тому спільна робота української та польської Сторін у межах Ради, визначення спільних пріоритетів та планів на майбутнє є дуже важливою», – наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Зазначимо, під час 16-го засідання планується обговорити питання щодо: 

– діяльності Комісій, утворених у складі Ради; 

– реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща з надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги; 

– співробітництва Сторін в межах чинних Програм Європейського інструменту сусідства; 

– майбутніх перспектив у рамках нового фінансового інструменту «Сусідство, розвиток і міжнародне співробітництво» (NDICI)» тощо.  

Крім того, Сторонами опрацьовується можливість підписання міжрегіональних угод між адміністративно-територіальними одиницями України та Республіки Польща для активізації співпраці країн щодо міжрегіонального та транскордонного співробітництва. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що ключовим завданням нової регіональної політики є стимулювання економічного розвитку регіонів.

Довідково

Спільна Українсько-Польська Координаційна Міжурядова Рада з питань міжрегіонального  співробітництва була створена відповідно до статті 6 Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про міжрегіональне співробітництво від 24.05.1993. Перше засідання Ради відбулась 25.01.1996,  під час якої було прийнято Статут Ради та сформовано Комісії.

Джерело


 

Мінрегіон розробив проєкт нової редакції закону про транскордонне співробітництво

cbsdfdsУ Мінрегіоні розпочалось громадське обговорення проєкту Закону України «Про транскордонне співробітництво» (у новій редакції). Документ передбачає низку змін у правових, організаційних, фінансових та інших засадах розвитку транскордонного співробітництва України.

Серед основних змін, що пропонуються:

  • реалізовувати і розвивати транскордонне співробітництво зможуть усі регіони;
  • визначаються види та механізми розвитку транскордонного співробітництва;
  • запроваджується положення щодо розробки регіональних програм розвитку транскордонного співробітництва;
  • узгоджуються державні та регіональні стратегічні пріоритети у сфері транскордонного співробітництва;
  • розширюються повноваження центральних органів виконавчої влади та суб’єктів транскордонного співробітництва;
  • забезпечується фінансова підтримка реалізації заходів та проєктів.

Реалізація цього законопроєкту дозволить створити сприятливі умови для ефективної співпраці всіх суб’єктів та учасників транскордонного співробітництва України, а також посилить соціально-економічний розвиток регіонів.

Зауваження та пропозиції до проєкту закону «Про транскордонне співробітництво» приймаються на адреси електронної пошти: SuprunenkoLa@minregion.gov.ua та DalievskaTA@minregion.gov.ua  до 28 червня 2021 року.

Джерело


 

Уряд затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки

cbsdfdsНа засіданні Уряд ухвалив постанову «Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки, яка була розроблена Мінрегіоном на виконання Закону України «Про транскордонне співробітництво».  У межах Плану дій Уряду на 2021 рік розроблення та подання КМУ нової редакції проєкту Закону України «Про транскордонне співробітництво» – важливе завдання для Мінрегіону.

«Державна програма розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки – це стратегічний документ, який визначає вектор розвитку транскордонного співробітництва на найближчі роки. Це сигнал для наших сусідів та партнерів, що наші дії системні та ефективні. Адже зміцнення добросусідських відносин та поглиблення транскордонного співробітництва є актуальним для України, особливо в умовах поточних викликів і зовнішніх загроз та з урахуванням європейського руху нашої держави», – наголошує Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Програма окреслює цілі та пріоритети, містить конкретні шляхи і способи розв’язання проблем, план заходів, джерела фінансування визначає відповідальних виконавців цих заходів.

Її реалізація має продовжити формувати позитивний міжнародний імідж нашої країни, вирішити проблеми диспропорції у соціально-економічному розвитку регіонів України, підвищити рівень зайнятості населення регіонів України, сприяти приросту експорту та імпорту товарів та послуг, покращити екологію, сприяти залученню фінансування для реалізації транскордонних проєктів та створенню нових органів транскордонного співробітництва.

У документі визначено пріоритетні напрями розвитку транскордонного співробітництва на період до 2027 року, серед яких:

  • реалізація в Україні Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону та Дунайської транснаціональної програми;
  • реалізація проєктів (програм), що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, а також програм прикордонного співробітництва у рамках Європейського територіального співробітництва на 2021-2027 рр. в рамках фінансового інструменту «Сусідство, розвиток і міжнародне співробітництво» (NDICI);
  • розвиток прикордонної інфраструктури гірських територій Карпат; 
  • розвиток інституційної спроможності суб’єктів та учасників транскордонного співробітництва (асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій, європейських об’єднань територіального співробітництва та інших форм транскордонного співробітництва).

Найближчим часом також передбачається проведення конкурсного відбору проєктів транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка. 

Джерело


 

Уряд прийняв рішення закрити пункт пропуску «Нові Яриловичі»

1000_545_1540490878-9738Кабінет Міністрів України підтримав закриття пункту пропуску на кордоні з Білоруссю в Чернігівській області «Нові Яриловичі».

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За відповідне рішення проголосували сьогодні, 16 вересня, під час засідання Уряду.

Такі обмежувальні заходи впроваджені через поширення коронавірусної хвороби.

 

 

Джерело


 

Щодо економічного співробітництва з Республікою Білорусь

630_360_1570182837-24711 серпня відбулась зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Міністром сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь Іваном Крупко.

Також у заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол, представники Мінекономіки України та Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь, які відповідають за економічну співпрацю та аграрний напрямок.  Білоруська делегація прибула на запрошення відвідати масштабну українську агропромислову  виставку “АГРО-2020 року”.

Учасники зустрічі обмінялися досвідом розвитку аграрного сектора та домовились про поглиблення торговельно-економічного співпраці між країнами в цій сфері. 

“Співпраця в аграрній сфері, з точки зору перспектив і можливостей для торгівлі та галузевої взаємодії, має особливе значення в системі економічних відносин між нашими країнами. Україна та Республіка Білорусь підтримують постійний діалог у сфері санітарних та фітосанітарних норм, що сприяє поглибленню взаємовигідного співробітництва між державами”,- зазначив Ігор Петрашко.

Наприкінці зустрічі Міністр сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь Іван Крупко запросив українську сторону взяти участь в “БЕЛАГРО-2020”, одній з найбільших аграрних виставок Республіки Білорусь, що запланована на вересень 2020 року.   

Довідково:

За 5 місяців 2020 року товарообіг між Україною та Республікою Білорусь склав більше 1,5 млрд дол. США, а за весь 2019 рік -  близко 5,6 млрд дол. США.  За цим показником Білорусь займає 7 місце серед країн світу.   За п’ять місяців 2020 року товарообіг аграрної продукції між Україною та Республікою Білорусь склав  213,3 млн дол. США 

Джерело


 

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 >