Економічний Портал Чернігівської області

Огляд, статті Міжрегіональні угоди
Латвійська та Українська сторони зацікавлені в активізації співробітництва

Латвійська та Українська сторони зацікавлені в активізації співробітництва у сферах лісового та рибного господарства, тваринництва та селекції, а також розвитку кооперації.

Про це йшлось під час 6-го спільного засідання Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, яке відбулось минулого тижня.

За результатами даного засідання був підписаний протокол співголовами національних частин Комісії, Віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.О. Климпуш-Цинцадзе та Віце-прем’єр-міністром – Міністром економіки Латвійської Республіки Арвілсом Ашераденсом.

У рамках Протоколу сторони домовились:

- сприяти розширенню двосторонньої торгівлі сільськогосподарською продукцією;

- обмінюватись досвідом та інформацією щодо гармонізації законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та залишків пестицидів в частині нагляду, контролю та інспектування;

- продовжувати консультації стосовно підготовки Національного плану сталого використання пестицидів та багаторічної Програми моніторингу залишків пестицидів.

Пріоритетні напрямки співпраці двох країн в аграрній сфері визначені у Меморандумі про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Латвійської Республіки, що був підписаний минулого року.

Латвійська та Українська сторони наголосили на необхідності відновлення більш тісних робочих контактів як на рівні уряду, так і на рівні бізнесу в аграрній сфері, так як існує багато цікавих напрямків для спільних проектів в галузі органічного сільського господарства, формування переробних кластерів та тваринництва.


 

Зустріч з Консулом Аргентинської Республіки в Україні

До м. Чернігів з дводенним візитом завітав Консул Посольства Аргентинської Республіки в Україні пан Аріель Макс Санчес Ромеро.

21 грудня пан Консул зустрівся з першим заступником голови Чернігівської облдержадміністрації та керівниками структурних підрозділів.Фото Chernihiv region - your right choice.

Сторони обговорили напрямки подальшого співробітництва.

Зокрема, Леонід Сахневич розповів про значний природно-ресурсний, сільськогосподарський потенціал регіону, виробничу базу, і бізнес-інфраструктуру, як основні елементи для розвитку всебічного співробітництва.

Зі свого боку Консул зазначив про зацікавленість у співробітництві в харчовій промисловості, сільському господарстві.

Він додав, що аргентинська сторона  має декілька проектів для розвитку співробітництва в сфері культури та туризму. Зокрема, Посольство відкрило у Києві Аргентинський дім в Україні та туристичну школу для українських туроператорів, де в тому числі, проводяться семінари про туристичні маршрути Аргентини.

Крім того, як відмітив Консул, значним поштовхом для розвитку співробітництва в сфері освіти може стати підписана в 2015 році Угода між урядом України та урядом Аргентинської Республіки про взаємне визнання документів про вищу освіту.

Також, в планах на наступний рік візит до Аргентини великої делегації українців – можливо, на найвищому рівні.

В рамках візиту Консул планує презентувати в Чернігівській регіональній торгово-промисловій палаті для чернігівських підприємців сильні сторони Аргентини та перспективи співпраці з аргентинськими партнерами, які можуть бути привабливими для українських бізнесменів.

22 грудня планується зустріч Консула з студентами Чернігівського Національного Технологічного Університету.

Фото Chernihiv region - your right choice.

Фото Chernihiv region - your right choice.

Фото Chernihiv region - your right choice.

Фото Chernihiv region - your right choice.

Фото Chernihiv region - your right choice.

 


 

 

Візит польських представників

8 грудня 2017 року голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч за участі Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка провів зустріч із делегацію з Великопольського воєводства (Республіка Польща).
Член Уряду Великопольського воєводства Лешек Войтасяк та Голова Правління АТ «X. Цегельскі – Познань» Войцех Венцлавек прибули до Чернігова з метою консультацій щодо побудови сміттєпереробного заводу.
Проте, розмова у кабінеті голови облдержадміністрації стосувалася не лише муніципальних проектів Чернігова – в ході зустрічі-знайомства керівник виконавчої влади області обговорив із польськими урядником та промисловцем шляхи і напрямки залучення на Чернігівщину іноземних досвіду та інвестицій

15268032_1803974446558409_1552914113371117320_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело


 

Парламентські слухання

psУ Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему "Актуальні питання зовнішньої політики України". Участь у яких також взяли представники відділу зовнішніх зносин Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА.

З доповідями виступили заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, голова парламентського Комітету у закордонних справах Ганна Гопко, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов і заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.

У парламентських слуханнях взяли участь народні депутати, представники державних органів, навчальних закладів, громадських і релігійних організацій, засобів масової інформації.

У виступах учасники парламентських слухань відзначали, що протидія збройній агресії Російської Федерації проти України, відновлення територіальної цілісності України, а також захист та відновлення прав громадян України, які постраждали в ході міжнародного збройного конфлікту та/або знаходяться на окупованих територіях АР Крим та м. Севастополя, а також окремих районів Донецької і Луганської областей є ключовими пріоритетами і визначальними завданнями Української держави в цілому і української дипломатії зокрема.

Також значну увагу учасники приділили питанням співробітництва з ЄС у політичній, економічній, гуманітарній сферах. Учасники слухань вважають, що особлива увага має бути приділена пакету додаткових заходів торговельно-економічної співпраці ЄС з Україною, які покликані знівелювати негативні наслідки торговельно-економічної війни проти України з боку Росії і продемонструвати українському бізнесу й суспільству, що зона вільної торгівлі з ЄС - це можливість. 

Учасники висловили пропозиції, які будуть використані у рекомендаціях парламентських слухань. 


 

 

Навчальний візит в Польщу

2016-12-05_153351_1В рамках реалізації проекту «Зростання інвестиційної привабливості України та конкурентоздатності регіонів», який фінансується Міністерством закордонних справ Польщі з програми  «Польська Допомога», заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик та головний спеціаліст відділу  з питань інвестиційної політики  Ірина Свириденко взяли участь у навчальному візиті, організованому Польським агентством розвитку підприємництва.

З метою практичного використання польського досвіду в створенні та функціонуванні індустріальних та технологічних парків, представники області відвідали Підкарпацький науково-технологічний парк Aeropolis, Краківський технологічний парк, Келецький технологічний парк, Регіональний науково-технологічний центр в Хенцинах, Плоцький індустріально-технологічний парк. Також, в ході візиту делегати мали можливість ознайомитися з діяльністю Польського агентства розвитку підприємництва, зокрема, проаналізувати та порівняти стан розвитку сектору малого і середнього підприємництва в Польщі та Україні, інструменти підтримки бізнесу, особливості функціонування спеціальних економічних зон (СЕЗ) як інструменту розвитку територій, що відстають.


 

Представники Чернігівщини в Польщі

img_20161125_151157_hdr_1В рамках реалізації проекту «Зростання інвестиційної привабливості України та конкурентоздатності регіонів», який фінансується Міністерством закордонних справ Польщі з програми  «Польська Допомога», заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Полторацька Світлана та головний спеціаліст відділу забезпечення розвитку підприємництва Корогод Ірина взяли участь у навчальному візиті, організованому Польським агентством розвитку підприємництва.

Представники області ознайомилися зі специфікою та роботою підприємств малого  та середнього бізнесу в Польщі, інструментами підтримки бізнесу, роботою Польського агентства розвитку підприємництва, Національної торгової палати, Олштинського Науково-технологічного парку, Фонду розвитку Гміни Зелов, Фонду розвитку підприємництва в Лодзі, Фонду малого і середнього підприємництва Мазовецького воєводства, Бізнес Лінку «Академічні Бізнесінкубатори» м. Варшава.


 

 

Латвійські експерти консультують фермерів Чернігівщини

2016_11_28_selskiy_latviyskiy_centr_1Перспективи розвитку молочного тваринництва в Україні обговорили учасники міжнародної конференції 28 листопада в Чернігові.

У заході взяли участь представники Чернігівської облдержадміністрації, райдержадміністрацій, керівники сільгосппідприємств області, а також делегація Латвійського Центру сільських консультацій та освіти.

Зустріч відбулася в рамках латвійсько-українського проекту «Підвищення потенціалу малих та середніх молочних ферм в Чернігівській області для досягнення стандартів якості ЄС».

У ході його реалізації латвійські колеги навчали українських аграріїв, як організувати роботу на сільгосппідприємстві, аби наблизити якість своєї продукції до стандартів Європейського Союзу, надавали інші корисні консультації.

– Проведена робота дуже важлива для фермерів нашої області, оскільки за даними європейських експертів, Україна – одна з країн, де при правильній організації молочного сектору можна отримувати молоко з найменшою собівартістю, – зазначив перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич, відкриваючи конференцію.

Він також подякував латвійським колегам за надану допомогу та акцентував увагу на подальшій співпраці.

Детальнішу інформацію про проект можна отримати за посиланням: Молочні ферми Чернігівщини наближаються до стандартів якості ЄС.

Джерело


 

Візит китайських підприємців

2016_11_14_knr_sergiyenko1Чернігів відвідала делегація з провінції Цзянсу Китайської Народної Республіки у складі представників компанії «WuxiDidaLocksCo., Ltd.». Керівництво компанії зацікавлено у відкритті нового заводу з виробництва замків та дверних ручок на території області.

Обговорили перспективи співробітництва представники китайської компанії з заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Сергієм Сергієнко та директором Департаменту економічного розвитку ОДА Юлією Свириденко. Темами перемовин стали питання майбутніх інвестицій та розширення економічної співпраці між Чернігівщиною та східною провінцією КНР.

Пан Сергієнко запевнив китайських підприємців, що обласна влада готова надати консультативну допомогу при будівництві нового підприємства, у раз якщо цей проект буде корисним для області. У свою чергу, представники компанії «WuxiDidaLocksCo., Ltd.» запевнили заступника голови ОДА, що їх підприємство не шкодитиме навколишньому середовищу та працюватиме виключно в законодавчому полі України.

Наразі китайська делегація вивчає наявні в області промислові будівлі для розміщення виробництва. На першому етапі планується відкрити цех на 100 робочих місць, а згодом розширити підприємство.


 

Латвійські експерти завітали на Чернігівщину

img_7451Цими днями латвійські експерти завітлаи на Чернігівщиною. Метою візиту стало навчання місцевих фермерів в рамках реалізації латвійсько-українського проекту «Підвищення потенціалу малих та середніх молочних ферм в Чернігівській області для досягнення стандартів якості ЄС».

- Навчити молодь заробляти гроші, живучи в селі. Показати селянам, що корова це не «домашній улюбленець», а хороший бізнес – наша головна мета, - зазначив експерт-консультант по ветеринарній медицині Дайніс Арбіданс на зустрічі з першим заступником голови ОДА Леонідом Сахневичем.

Латвійські фермери на відміну від українських селян вже пройшли шлях від колгоспів СРСР до сучасних молочних ферм з продукцією європейської якості. Саме цими знаннями вони і приїхали ділитися.

Зокрема, в рамках свого візиту до України латвійці будуть співпрацювати з трьома фермерськими господарствами: ЧАФ «Тарасовка» Коропського району, ЧСП «Степаныч» Семенівського району, «Напорівське» Чернігівського району. Після інспектування зазначених ферм латвійські експерти проведуть круглі столи та майстер-класи для груп фермерів. Також запланована зустріч з представниками Інституту сільськогогосподарської мікробіології.

Після учбового семінару, який буде тривати з 7 по 12 листопада, будуть сформовані методичні рекомендації, якими зможуть користуватися всі фермери. В You Tube буде розміщений ролик з аналізом всіх проведених заходів та коментарями латвійських експертів.

Джерело


 

Угода про технічне та фінансове співробітництво між Україною та Норвегією

   У 2017 році Норвегія планує стати першою країною, що вимкне FM радіо та повністю перейде у цифрові медіа. Норвегія - дуже прогресивна країна з розвинутою економікою і високими технологіями. Тому підписання Угоди про технічне та фінансове співробітництво з цією країною дуже важливе для України.

   18 жовтня в Осло Кабінет Міністрів України та Уряд Королівства Норвегія підписали рамкову Угоду про технічне та фінансове співробітництво. 

  “Угода, яку ми підписали - це поміж іншого потужний сигнал для норвезьких інвесторів, що Уряд цієї країни високо оцінює прогрес у реформах, якого досягла Україна”, - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

    “Угода - це стійка основа для реалізації різноманітних проектів технічної допомоги. На основі цього документу Україна зможе отримувати допомогу від норвезьких партнерів, за що ми їм дуже вдячні”, - зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

  Робота на основі рамкових угод є найбільш цивілізованою формою співпраці, підкреслює Олена Трегуб: "Наше завдання - максимально підвищити ефективність допомоги, а це означає якісне планування, визначення пріоритетів, контроль за виконанням. І саме рамкові угоди дозволяють координувати такі проекти системно".

   Угода також слугуватиме значними поштовхом для активізації вже наявного співробітництва між країнами. Обсяги допомоги Норвегії для України у 2015 році становили 310 млн норвезьких крон (36, 5 млн євро) та були направлені на макрофінансову стабілізацію; розвиток державного управління, енергетики, енергоефективності, радіаційної безпеки; сприяння торгівлі та євроінтеграції; гуманітарну допомогу.


 

1 2 3 4 5 ... 13