Огляд, статті
GoEXPORT: вихід на нові ринки

ahr0chm6ly9idwnrzxqubwxjzg4uy29tl2evnzi3lzcynzmwny9pbwfnzxmvyjzhnzi3zda2otizm2e3zdu2ywm5nmy1ytnkzmuyogrhotu3zdu4nc5qcgvnl2iwy2i5ywvmzwywnmjizmmxogvkzwe4yji0zjnhmtm4zwy2zti0otmuanblzwЛьвівська бізнес-школа запрошує українських підприємців малого та середнього бізнесу – власників свого текстильного бренду – на комплексну навчальну програму з експорту  GoEXPORT: вихід на нові ринки. 

Програма фінансується в рамках ініціативи ЄС EU4Business та реалізується ЄБРР.

Програма допоможе учасникам:

 • отримати комплексне розуміння, що потрібно зробити бізнесу, аби почати експортувати або вийти на нові ринки;
 • вивчити усі складові експортної діяльності;
 • проаналізувати власний продукт, зрозуміти, що потрібно зробити для виходу на нові ринки, а також оцінити ризики при запуску експорту;
 • отримати знання міжнародних практик і проаналізувати закордонні кейси;
 • вивчити практичний досвід успішних продажів і переговорів з іноземними партнерами, а також підготовки до виставок та торгових місій;
 • отримати унікальну нагоду створити успішний нетворкінг у сфері експортної діяльності текстильних підприємств;
 • спільно з викладачами попрацювати над практичними кейсами виходу бізнесу на міжнародний ринок;
 • миттєво застосувати нові інструменти на бізнес-моделі власної компанії  під час написання свого проекту – дорожньої карти виходу Вашої компанії на нові ринки –  та отримати зворотній зв’язок експертів

Після завершення програми учасники отримають сертифікат Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS), а п’ять компаній-авторів найкращих проектів отримають допомогу від ментора або консультаційну підтримку  у реалізації даного проекту.

Критерії відбору учасників:

 • Наявний/потенційний експортер у текстильній галузі
 • Підприємство, офіційно зареєстроване в Україні
 • Компанія представляє малий та середній бізнес (від 10 до 250 працівників)
 • Щонайменше 51% акцій компанії належать громадянам України (згідно Статуту)
 • Учасник гарантує покриття 50% від вартості участі в Програмі, інші 50% від вартості Програми покривається ЄС в рамках ініціативи EU4Business
 • Гарна репутація МСП
 • Вільне володіння англійською мовою є перевагою
 • не більше двох учасників від однієї компанії

Програма стартує 27 вересня 2019 року. Тривалість 1,5 місяці.

Вартість та умови участі: 

Роксолана Дайоглу

Менеджерка програм управлінського розвитку, Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS)

+38 (096) 141-62-45

rdayoglu@lvbs.com.ua


 

Про експорт зерна у I півріччі 2019 року

275038За підсумками 2018/19 маркетингового року Україна експортувала рекордні 50,4 млн тонн зернових і зернобобових культур і борошна.

З них зарубіжні поставки кукурудзи становили 29,8 млн тонн, пшениці - 15,6 млн тонн, ячменю - 3,7 млн тонн. Такий результат майже на 15% перевищив рекордні показники 2016/17 маркетингового року, коли на світовий ринок було поставлено 43,9 млн тонн українського зерна.

За січень-червень 2019 року експорт зернових з України становив 26,2 млн тонн, принісши виручку на суму понад $4,5 млрд. Це на 40% більше, ніж за відповідний період минулого року, зауважив науковець.

У I півріччі 2019 року за кордон було продано 5,1 млн тонн пшениці ($1,1 млрд), кукурудзи - 20,6 млн тонн ($3,4 млрд), ячменю - 0,4 млн тонн ($0,1 млн). Найбільшими покупцями українського зерна у І півріччі 2019 року, як і раніше, були країни Африки, Азії та Європи.

Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних зернових кілька років поспіль утримує Єгипет, частка якого у загальному експорті цієї продукції у січні-червні 2019 року склала 15% вартісних обсягів поставок.

Помітні частки в українському експорті зернових припадали на Китай (11%), Нідерланди (8,5%), Туреччину (8,4%), Іспанію (8,1%), Італію (4,2%), Ізраїль (3,8%), Німеччину (3,5%) та Туніс (3,4%). Ці країни сумарно акумулюють майже 2/3 вартості експорту вітчизняного збіжжя.

Джерело


 

Опитування від Офісу з просування експорту

Офіс з просування експорту України продовжує працювати над оновленням спектру своїх послуг для українських експортерів.

Зокрема, Офісом розпочато інформування експортерів щодо вимог до продукції на ринку ЄС – запущено Хелпдеск для експортерів до ЄС. На цій онлайн платформі розміщено інформацію про вимоги до продукції на ринку ЄС (https://helpdesk.epo.org.ua/ ).

Для ефективного планування послуг Офісу та якісної допомоги українським експортерам щодо приведення їхньої продукції у відповідність до вимог ЄС, установа підготувала електронне опитування.

Пройти опитування можна за посиланням

Джерело


 

Про експорт зерна

0806796minulogo-roku-fitosanitarniy-kontrol-proyshli-ponad-46-mln-t-zernovih-ta-oliynih-kultur-11367_1Станом на 8 серпня з початку 2019/2020 маркетингового року Україна експортувала 4,7  млн тонн зернових культур, що на 1,6 млн тонн більше ніж за аналогічний період минулого маркетингового року.

Зокрема, на зовнішні ринки поставлено:

 • пшениці – 1,9 млн тонн;
 • ячменю – 1,1 млн тонн;
 • кукурудзи – 1,6 млн тонн.

Крім того, експортовано борошна пшеничного та інших культур – 29,5 тис. тонн.

Джерело


 

 

Про експорт української агропродукції у I півріччі 2019 року

exportУ І півріччі 2019 року Україна експортувала агропродовольчої продукції на $10,3 млрд, що майже на 20% більше проти минулорічних показників.

Частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за результатами шести місяців 2019 року становить майже 42%.

Основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються чотири регіони - країни Азії, Африки, Європейського Союзу та СНД. У І півріччі 2019 року їх сумарна частка склала понад 97% вартості українського експорту сільгосппродукції.

Характерною рисою січня-червня 2019 року стало збільшення обсягів зарубіжних поставок вітчизняних продуктів харчування до країн ЄС, Азії та Африки - на фоні незначного зменшення експорту до країн СНД.

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції вже кілька років поспіль утримують азійські країни, які за І півріччя 2019 року закупили українського продовольства майже на $4,3 млрд, майже на 15% перевищивши минулорічний показник, зазначив вчений. Частка Азії за цей період склала 41,9% від загального експорту аграрної продукції.

Вже традиційно близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції, а саме 33%, - припадає на країни Європейського Союзу. За січень-червень 2019 року вони закупили українського продовольства на $3,4 млрд (+28,7%), тоді як торік вартість поставок до цього регіону склала лише $2,6 млрд.

Майже на 25% проти відповідного періоду минулого року збільшилися обсяги експорту до країн Африки і становили близько $1,6 млрд. Частка цього регіону склала 15,4% від загального експорту аграрної продукції з України.

При цьому після незначного пожвавлення експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД, яке намітилося 2017 року і зберігалося торік, спостерігається незначний спад. Країни цього регіону за січень-червень 2019 року імпортували українського продовольства на 0,7 млрд дол. США, що склало 7% від загального експорту аграрної продукції.

За результатами І півріччя 2019 року рейтинг країн - імпортерів вітчизняної агропродукції очолив Китай, який торік за перші шість місяців посідав третє місце. Цього року ця країна закупила українського продовольства на $923 млн.

Друге місце утримує Єгипет, який придбав вітчизняних харчів на $837 млн.

Індія, яка традиційно лідирує у ТОП-10, імпортувала з України сільгосппродукції на $814 млн і, за результатами шести місяців цього року, перемістилася на третє місце.

Значну виручку українські експортери отримали також з Туреччини ($787 млн), Нідерландів ($732 млн), Іспанії ($572 млн), Італії ($380 млн), Польщі ($353 млн), Білорусі ($320 млн) та Німеччини ($291 млн).

Ці 10 країн забезпечили Україні понад 58% доходів від зарубіжних поставок продукції агропромислового комплексу у І півріччі 2019 року.

Визначальними товарами для українського експорту залишились зернові, олія та олійні культури, залишки і відходи, а також м’ясні продукти. Сумарно вони забезпечили понад 84% виручки від продажу вітчизняного агропродовольства на ринки країн світу.

Крім того, у І півріччі 2019 року відбулось збільшення експорту цих груп продуктів у натуральному виразі відносно минулого року.

Джерело


 

1 2 3 4 5 6 7 ... 198 199 >