Огляд, статті
Опитування для експортерів

enqueteОфіс з просування експорту України запрошує підприємців, експортерів та представників асоціацій пройти опитування для врахування потреб бізнесу в плануванні роботи Установи на 2020 рік - в частині організації та проведення експортної освіти, аналітики, консалтингу, торговельних місій та виставок.

Пройти опитування можна до 3 грудня 2019 року за посиланням

Якщо у Вас будуть запитання, коментарі чи потреба у додатковій інформації – будь ласка, зв'яжіться за контактами нижче:

Експерт Офісу з просування експорту Микола Князевич (email: mknyazevych@epo.org.ua; тел: +380 (63) 260 74 61)


 

У 2020 році міжнародні ветеринарні сертифікати на експорт видаватимуться через електронну систему

157341-636283001243114363-16x9Держпродспоживслужба у рамках програми Світового банку у 2020 році планує почати впроваджувати проект з видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт.

Про це повідомила т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час прес-конференції з нагоди презентації електронної системи видачі ветеринарних документів та надання адміністративних послуг – Єдиний державний реєстр ветеринарних документів.

Вона пояснила, що це дозволить бізнесу зекономити час і кошти, які витрачаються на оформлення таких документів: «Часто наш бізнес стикається з тим, що при технічних помилках в документах дуже часто машини з вантажем повертаються з кордону. Крім того, деякі країни вимагають оформлення сертифікатів з перекладом на їхні мови, а це значно ускладнює ведення бізнесу і передбачає витрачання додаткових коштів».

З наступного року, зауважила вона, видача міжнародних ветеринарних документів відбуватиметься через електронну систему, яка, зокрема передбачиме можливість переклад різними мовами для тих країн, які цього потребують. «Це, відповідно потребуватиме ресурсів з нашого боку в частині постійного відстеження законодавства інших країн, але ми готові на це йти, аби система спрацювала. Бо це імідж держави», - заявила т. в. о. Голови Держпродспоживслужби.

У свою чергу директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» Ігор Клименок повідомив, що цим плани Держпродспоживслужби з діджиталізації не обмежуються.

«У 2020 році будуть створені електронні кабінети для суб’єктів господарювання, які займаються тваринництвом. Ідея полягає в тому, щоб функціонування всіх документів зводилося в одну систему. Це спростить проходження самої процедури видачі документів. Якщо суб’єкт господарювання зможе самостійно заповнювати інформаційні сторінки — це зменшить час заповнення відповідних граф інспекторами Держпродспоживслужби», - наголосив Ігор Клименок.

За його словами, будь-який зареєстрований суб’єкт господарювання через особистий кабінет матиме доступ до всіх баз даних. Це дозволить забезпечити прозорість, спростить аналіз роботи та пришвидшить прийняття рішення, а також забезпечить економію коштів.

Також він зазначив, що у персональний кабінет акумулюватиметься інформація зі всіх джерел, які є, та будуть створені в майбутньому: Єдиного державного реєстру тварин, Єдиного державного реєстру ветеринарних документів, інспекційної системи і системи ветконтролю.

Джерело


 

Експорт товарів з Чернігівщини до країн ЄС збільшився до січня-вересня 2018 року на 28,9%

000021_1514271166_bigУ сфері зовнішньоекономічної діяльності товарообіг підприємств області з іноземними партнерами за січень-вересень 2019 року склав 876,1 млн. дол. США. Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами 131 країн світу.

При цьому зростання експорту товарів на 6,1% (до 548,4  млн. дол. США) проти зменшення імпорту на 13,7% (до 327,7 млн. дол. США) дозволило забезпечити позитивне сальдо у розмірі 220,7 млн. дол. США.

Найбільшу питому вагу в експорті мали наступні товарні групи:

43,4% - зернові культури (+16% до січня-вересня 2018 року), 

12,8% - готові харчові продукти (+40,5%), 

7,8% – деревина та вироби з деревини (+1,9%),

6,7% - папір та картон (-38,9%),

4,2% - взуття (-17,5%),

3,9% - машини обладнання (+7,1%).

Експорт товарів до країн Європейського Союзу збільшився до січня-вересня 2018 року на 28,9% і становив 237,9 млн.дол. США (43,4% від загального обсягу експорту товарів). 

Серед країн ЄС найбільші обсяги товарів області надходили до Нідерландів (7,9% обласного показника експорту), Іспанії (7,4%), Італії (4,2%), Румунії (4,1%).

Крім того, серед решти країн світу значні обсяги експорту поставлялись до Азербайджану (9,4%), Білорусії (6,3%), Єгипту (6%), Туреччини (4,7%), Китаю (3,2%), Ізраїлю (2,7%).


 

GoEXPORT: вихід на нові ринки

expgoЄБРР, в рамках ініціативи ЄС EU4Business, запрошує українські МСБ – діючих експортерів та/абоготові до експорту компанії – на комплексну практичну навчальну програму з експорту «GoEXPORT: вихід на нові ринки», яка імплементується разом з Львівською бізнес-школою УКУ (LvBS)

Початок програми: 5 грудня 2019 року 

Тривалість програми: 1 місяць

Програма розроблена для підприємців, власників та керівників компаній, менеджерів експортного напрямку. 

Після завершення програми учасники отримають сертифікат Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS), а трійка компаній-авторів найкращих проектів отримають допомогу від ментора або консультаційну підтримку  у реалізації даного проекту.

Програма буде проходити в м.Київ та м.Львів

Зареєструватися за посиланням

Вартість участі та умови можна знайти на офіційному сайті

Контактні дані організаторів: Роксолана Дайоглу, Менеджерка програм управлінського розвитку, +38 (096) 141-62-45, rdayoglu@lvbs.com.ua


 

Торгова місія до Туреччини

tuer10-12 лютого 2020 року відбудеться торгова місія до Туреччини у Стамбулі. Участь у торговій місії – це реальна можливість для підприємств зробити перші кроки чи розширити присутність на ринку Туреччини вже наступного року.

Продукти у фокусі: 
олія (з насіння, плодів), рослинні жири, крупи, молочні продукти (особливо, вершкове масло), яйця, кондитерські вироби, фрукти,
горіхи, м'ясо та багато інших.

10 малих та середніх українських підприємств-виробників, яких буде обрано до бізнес-делегації отримають:
- бізнес-зустрічі з потенційними турецькими партнерами, сплановані індивідуально для вашого бізнесу турецькою консалтинговою компанією Expatia (www.expatia.net); 
- бізнес-візити на турецькі підприємства для вивчення та аналізу торгових можливостей Туреччини на місці, а також практичні рекомендації щодо виходу на місцевий ринок;
- одноденний тренінг з підготовки та проведення В2В зустрічей, міжнародного протоколу та інших важливих аспектів ведення бізнесу в Туреччині.

Вказані послуги фінансуються ЄС у рамках ініціативи #EU4Business та організовуються ЄБРР. Учасники самостійно покривають лише витрати на квитки, проживання, харчування.

Дізнайтесь більше за посиланням:️ https://preview.mailerlite.com/w0g8m6

Реєстрація триває до 27 листопада:https://preview.mailerlite.com/w0g8m6

Торгову місію організовує ЄБРР: консультації для малого бізнесу в Україні, в рамках ініціативи ЄС #EU4Business, за інформаційної підтримки Офісу з просування експорту України.

Більше про торгові місії, виставки - дослідження ринку - освітні можливості для МСБ тут: http://m.me/export4sme

Джерело


 

1 2 3 4 5 6 7 ... 198 199 >