Огляд, статті
Мінекономіки та учасники зернового ринку узгодили граничний обсяг пшениці для експорту

unnamedМіністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства разом з учасниками зернового ринку підписали документ про встановлення граничного обсягу пшениці, який може бути експортованим у 2019/2020 маркетинговому році, тобто до 30 червня 2020 року - на рівні 20,2 млн тон. Документ має на меті забезпечити прогнозованість експорту, стабільність ринку зерна всередині країни, а також запобігти підвищенню цін на борошно. 

Від учасників зернового ринку додаток до Меморандуму про взаєморозуміння підписали: Американська торговельна палата в Україні, Українська зернова асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Асоціація торгівлі зерном та кормами (GAFTA), ГС «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Борошномели України». Від Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства – Міністр Ігор Петрашко.

«Україна залишається стабільним та надійним партнером постачання зерна на зовнішні ринки. Традиційно у нашій країні продовольчої пшениці виробляється більше, ніж споживається, тому ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Водночас з огляду на швидкий розвиток подій, ми будемо ретельно моніторити темпи експорту пшениці і у разі суттєвого перевищення вчасно вживати необхідних заходів для забезпечення національної продовольчої безпеки», - повідомив Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. 

Станом на 26 березня за даними Державної фіскальної служби з України  було експортовано пшениці, суміші пшениці та жита з борошном у перерахунку на зерно майже 18 млн тон, з них продовольчої пшениці (з борошном у перерахунку на зерно) 11,1 млн тон. Річна потреба внутрішнього ринку у продовольчій пшениці в Україні становить 4,8 млн тон.

Довідково
Зерновий меморандум укладається щороку з 2011 року. Нинішній меморандум був підписаний 3 жовтня 2019 року і передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку. Документ схвалений сторонами Меморандуму сьогодні являє собою додаток до Момерандуму.

Джерело


 

Щодо випуску нової форми преференційних сертифікатів торгово-промислових палат Японії

За інформацією Посольства України в Японії, з квітня 2020 року деякі з торгово-промислових палат Японії розпочнуть видачу непреференційних сертифікатів про походження товару онлайн. Нова форма друкуватиметься в кольорі на білому папері та міститиме QR-код, за яким можна буде здійснити верифікацію сертифіката (додається).

Існуюча наразі форма сертифіката залишатиметься чинною ще деякий час після запровадження згаданої онлайн-системи.

Для отримання більш детальної інформації слід звертатися до міжнародного відділу Торгово-промислової палати Японії пана Такагі (Takagi) або пана Кікукава (Kikukawa) за адресою: 3-2-2 Marunouchi, Chiyoda-Ku, Tokyo 100-0005, Japan або за телефонами: +81 3 3283 7850, +81 3 3201 7778 чи електронною адресою: trade@jcci.or.jp.

Джерело


 

 

Документи необхідні для одержання сертифікату про форс-мажорні обставини

eprs-briefing-642240-reform-service-of-documents-regulation-finalТоргово-промислова палата (ТПП) оприлюднила перелік документів, які необхідно подати для одержання сертифікату про форс-мажорні обставини.

Враховуючи складну ситуацію, в якій опинились більшість підприємців на території України у зв’язку карантином, введеним Кабінетом Міністрів України, та запровадженням обмежуючих заходів у відповідних сферах, спрощено процедуру подання заяви.

Більшість звернень від підприємців пов’язані з неможливістю виконання договірних зобов’язань. У такому разі мінімальний пакет документів повинен містити:

  1. відповідна форма заяви, підписана керівником підприємства;
  2. копія договору;
  3. копія наказу (розпорядження) у зв’язку з необхідністю припинення діяльності на підставі відповідних нормативно-правових актів;
  4. повідомлення (сповіщення іншої сторони).

Усі документи приймаються в електронному вигляді, а заявник має право звертатися до ТПП за засвідченням форс-мажорних обставин у разі вже порушеного строку виконання зобов’язання у зв’язку з уведеним карантином. Більш детальну інформацію про засвідчення форс-мажорних обставин можна знайти на офіційному сайті ТПП України.

Парламент ухвалив законопроєкт, яким факт уведення карантину включено до форс-мажорних обставин.

Джерело


 

Роз'яснення щодо змін до Постанови № 211

unnamed_1Враховуючи численні звернення від підприємців та бізнес-об’єднань стосовно проблем, що виникли у зв’язку із запровадженням карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (далі - Постанова № 211), Мінекономіки відповідно до підпункту 295 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, інформує про наступне.

З метою збереження стабільності функціонування підприємств (у т.ч. суб’єктів малого і середнього підприємництва) та зниження рівня небезпеки для життя і здоров’я громадян та для навколишнього середовища Мінекономіки ініційовано зміни до Постанови № 211.

Згідно підпункту 3 пункту 2 Постанови № 211 до 24.04.2020 заборонено лише роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Виключеннями зі встановлених обмежень (тобто, кому дозволено здійснювати діяльність, навіть приймаючи відвідувачів) є діяльність з:

  • торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Слід зауважити, що також були скориговані обмеження стосовно перевезення пасажирів під час карантину, встановлені підпунктами 4, 5, 6 пункту 2 Постанови № 211. Зазначені зміни були прийняті постановою Кабінету Міністрів від 25.03.2020 № 239 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».

Звертаємо увагу, що діяльність суб’єктами господарювання має здійснюватися за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.Довідково повідомляємо, що з метою оперативного інформування підприємців про умови ведення господарської діяльності під час карантину, Офісом розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) спільно з Мінекономіки запущено відповідний онлайн ресурс - http://sme.gov.ua/covid19/.

Одночасно інформуємо, що листи міністерств мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

Джерело


 

Нові правила перевезення вантажів у Туркменістані

flag_of_turkmenistanНа виконання доручення Міністерства закордонних справ України щодо запровадження країною перебування профілактичних заходів, спрямованих на уникнення розповсюдження коронавірусу СОVID-19, а також можливих змін у торговельній політиці Туркменістану в умовах поширення у світі COVID-19 ТПП України повідомляє про таке.

Згідно з нотою Міністерства закордонних справ Туркменістану, отриманою 24 березня ц. р., починаючи з 24 березня 2020 р. перевезення вантажів, що прибувають автомобільним транспортом через КПП «Гарабогаз» і «Фарап» на державному кордоні Туркменістану, які прямують далі в Туркменістан, а також транзитом його територією буде здійснюватись туркменськими вантажоперевізниками. При цьому передача вантажів, що знаходяться в автомобільному причіпі або півпричіпі, від іноземного перевізника буде здійснюватись в спеціально визначених місцях при умові їх безконтактної передачі.

Окрім того, іноземні автомобільні вантажні транспортні засоби, які прибули в міжнародний морський порт Туркменбаші до 23 березня 2020 р. включно, можуть залишити автомобільні причіпи чи півпричіпи в спеціально відведених місцях на території міжнародного морського порту Туркменбаші для подальшого їх транспортування в Туркменістан або транзитом територією країни туркменськими вантажоперевізниками. Власникам іноземних автотранспортних засобів необхідно забезпечити їх повернення разом з водіями морським шляхом.

Починаючи з 24 березня ц.р. всі види вантажів, що прибувають в міжнародний морський порт Туркменбаші, у т.ч. транзитні, необхідно відправляти морськими суднами на причіпах і півпричіпах без автотранспортних засобів, водіїв і супроводжуючих осіб.

Водночас туркменська сторона, з метою забезпечення ефективного функціонування транспортно-транзитних коридорів територією Туркменістану, пропонує активно використовувати перевезення вантажів в контейнерах і залізничних вагонах, використовуючи при цьому комбіновані види перевезень (морським і наземним транспортом).

З питань, пов’язаних з транспортуванням вантажів в Туркменістан і транзитом його територією відкриті «гарячі лінії»: +993 65 647 471 - м. Ашгабат; + 994 502 900 301 - м. Баку; +998 712 023 210/+998 901297 455 - м. Ташкент.

Джерело


 

1 2 3 4 5 6 7 ... 198 199 >