Огляд, статті
Обговорено торгово-економічні питання співробітництва України та Туреччини

920x518У ході робочого візиту до Турецької Республіки 29 листопада Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром промисловості та технологій Туреччини Мустафою Варанком. 

У зустрічі також взяли участь Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський, Міністр інфраструктури Владислав Криклій та інші представники Уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що Україна й Туреччина мають великий потенціал у сфері торговельного співробітництва: «Впевнений, що з підписанням Угоди про вільну торгівлю між нашими країнами ми подвоїмо цей потенціал з 5 млрд доларів щорічного обороту сьогодні до 10 млрд доларів, які можна досягнути разом», — сказав він. 

Денис Шмигаль запропонував Мустафі Варанку відновити регулярні засідання Спільної українсько-турецької групи з координації стратегічного співробітництва у сфері ОПК. За словами очільника Уряду України, це дасть можливість ефективно імплементувати домовленості, досягнуті на рівні президентів України й Турецької Республіки. 

Як підкреслив Прем’єр-міністр, Україна зацікавлена у співпраці з Туреччиною у торгово-економічній та науково-технічній сфері. 

Зі свого боку Міністр промисловості та технологій Турецької Республіки відзначив інвестиційний та ресурсний потенціал України. Мустафа Варанк підкреслив, що Угода України з ЄС відкриває нові можливості для української продукції на європейських ринках.

Джерело


 

Опитування для експортерів

127254227_3681732825217672_2068604828011921925_oМіністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проводить масштабне опитування серед українських експортерів, галузевих та бізнес-асоціацій щодо зацікавленості взяти участь у найбільших закордонних міжнародних виставках та ярмарках. Зазначений метод збору інформації проводиться для аналізу потреб українського бізнесу та подальшого вироблення механізму надання державної підтримки у контексті забезпечення участі вітчизняних суб’єктів господарювання у закордонних міжнародних виставкових та ярмаркових заходах у сфері розвитку експорту, які плануються в країнах – ринках у фокусі відповідно до Експортної стратегії України.

Нижче наведено стисле електронне опитування стосовно зацікавленості українських експортерів бути представленими на Національному стенді України у рамках найбільш ключових закордонних міжнародних виставках та ярмарках.

Пройти опитування та висловити свою позицію можна за посиланням: https://bit.ly/39cpWnc

Опитування триватиме до 28 грудня 2020 року.

Результати опитування, які мають зафіксувати основні потреби та інтерес українського бізнесу щодо участі у міжнародних виставково-ярмаркових заходах, будуть враховані Мінекономіки в плануванні своєї роботи.


 

 

Довідник для експортера

dovidnykeДо уваги експортерів пропонується Довідник процедур для експортера. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства виступив упорядником довідника. Вказаний довідник сформований для представників малого та середнього бізнесу, які орієнтовані на продаж товарів та надання послуг на міжнародних ринках.

Довідник складається із трьох частин, кожна з яких адресує ключові потреби МСБ при розширенні ринків збуту та клієнтської бази.

Ознайомитися з Довідником можна за посиланням

 

Джерело


 

Про експорт зерна

kuldСтаном на 27 листопада Україна з початку 2020/21 МР експортувала 21,083 млн. тонн зернових і зернобобових культур. 

Відставання обсягів зернового експорту від минулорічного показника на аналогічну дату збільшилося до 2,693 млн. тонн. Наразі перебільшує минулорічні обсяги поставок лише ячмінь, якого на означену дату експортовано 3,702 млн. тонн, що на 219 тис. тонн більше, ніж торік. Водночас експорт пшениці наразі складає 11,828 млн. тонн, що на 1,319 млн. тонн менше відповідного показника сезону 2019/20. Жита експортовано 1,7 тис. тонн проти 5 тис. тонн на ту ж дату у минулому сезоні.

Основне відставання від минулорічних обсягів, як і раніше, формує кукурудза, поставки якої за кордон становлять 5,195 млн. тонн, що на 1,644 млн. тонн менше, ніж торік.

Крім того, за кордон на звітну дату поставлено 68,8 тис. тонн борошна зернових культур, що також на 79,8 тис. тонн менше відповідного показника попереднього сезону.

Джерело


 

Про експорт риби

fishПротягом липня-вересня 2020 року Україна поставлено на зовнішні ринки 1 005 тонн готової та консервованої риби на $2,1 млн. , що у грошовому вимірі на $332,6 тис. або на 19% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

За даними Держстату України, найбільшими покупцями української рибної продукції стали Молдова (361 тонна на $603,4 тис.), США (69 тонн на $340,5 тис.), Грузія (144 тонни на $205,8 тис.) та Азербайджан ($93 тонни на 123,3 тис.). На долю цих країн припадає 60% експортних поставок готової та консервованої риби. Також значні поставки здійснено до Білорусі, Латвії та Узбекистану.

У розрізі товарних позицій за липень-вересень поточного року найбільше експортовано такої готової або консервованої риби (в абсолютному вимірі):

  • сардини, сардинели, кільки або шпроти - 750 тонн на $957,6 тис.;
  • оселедці - 38 тонн на $143,9 тис.;
  • скумбрія - 18 тонн на $41,8 тис.;
  • анчоуси - 7 тонн на $80,5 тис.

Джерело


 

 

1 2 3 4 5 6 7 ... 199 200 >