Огляд, статті
Про експорт аграрної продукції

shutterstock_139653983sЗа період січень-травень 2020 року експорт товарів АПК та харчової промисловості склав $9 072,3 млн,  що на 2% або $180,3 млн більше, ніж за відповідний період 2019 року.

У структурі експорту традиційно переважає продукція рослинництва, зокрема, зернові культури, олії та продукти переробки.

Загалом, у порівнянні з попереднім періодом збільшилося постачання на зовнішні ринки:

  • олії соняшникової, сафлорової або бавовняної - на $421,3 млн (+22,4%);

  • ячменю - на $107,6 млн (у 2,4 раза);

  • пшениці - на $100,0 млн (+10,3%);

  • макуха, тверді відходи від вилучення рослинних жирів і олій - на $44,2 млн (+9,2%).

Крім того, суттєво збільшився попит на українську олію свиріпову, ріпакову та гірчичну (у 18,7 раза).

Джерело


 

Про впровадження електронної системи ліцензування в сфері державного експортного контролю

157341-636283001243114363-16x9Кабінет Міністрів України прийняв рішення збільшити обсяг фінансування в сфері державного експортного контролю для завершення створення та впровадження системи електронного ліцензування.

Зазначене буде здійснено шляхом перерозподілу видатків між бюджетними програмами Мінекономіки в сумі 4,3 млн. гривень, без збільшення загального обсягу видатків державного бюджету, передбачених Мінекономіки. 

Планується, що переважна частина зазначених коштів буде спрямована на впровадження системи електронного ліцензування, що є вкрай актуальним питанням в контексті оптимізації всієї системи державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання.

Запровадження системи електронного ліцензування дозволить автоматизувати процес надання адміністративних послуг та нагляду, забезпечити прозорість та оперативність рішень, знизивши “людський фактор” при їх прийнятті, оптимізувати обмін даними та взаємозв’язок між державними органами, задіяними в системі експортного контролю, та суб’єктами господарювання від подання заяви та отримання дозволу до надання звітності з міжнародної передачі товарів, які підлягають державному експортному контролю.

«Ми продовжуємо рухатись в напрямку оптимізації та осучаснення національної системи державного експортного контролю за передачами оборонної продукції та технологій. Прийняття сьогоднішнього рішення суттєво зрушить довготривалий процес впровадження електронної системи», - зазначила Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді.

Вона підкреслила, що крім цього, є ряд суттєвих змін, які пропонується запровадити в рамках законопроекту щодо внесення змін до Закону України “Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання”, розробленого Мінекономіки спільно з Держекспортконтролем, який, до речі, визначить правові засади надання Держекспортконтролем послуг в електронному вигляді.

Подальшим кроком буде вирішення технічних моментів функціонування системи, а також створення модулів взаємодії з державними органами, уповноваженими в сфері державного експортного контролю.

Джерело


 

Ухвалено постанову щодо спрощення міжнародної торгівлі зерновими культурами

shutterstock_1101878933 червня рішенням Уряду прийнято постанову, яка дає можливість зменшити фінансове навантаження на експортерів зернових культур, посилити конкурентоспроможність української продукції на світовому ринку та вдосконалити захист території України від ввезення деяких небезпечних організмів.

Так, Постановою передбачається:

  • виключити додаткове регулювання для експортерів зернових шляхом скасування обов’язковості застосування системи рециркуляції при фумігації зерна;

  • упорядкувати перелік об’єктів регулювання (при переміщенні територією України, імпорті, експорті та реекспорті) шляхом включення до цього переліку організмів, які можуть становити фітосанітарні ризики (кліщі, нематоди, грибки);

  • уніфікувати процедури огляду та відбору зразка (форма акту приводиться у відповідність до процедури відбору).

Джерело


 

Тренінг для експортерів

onlinemeetings17-18 червня відбудеться онлайн-тренінг "Логістика в експорті" для експортерів та представників малого та середнього бізнесу.

Зміст тренінгу:

-Опрацювання логістики перед укладенням експортної угоди ;

-Створення єдиного центру відповідальності. Знижуємо витрати на логістику при підготовці і перевірці документів ;

-Планування поставки і прорахунок всіх можливих варіантів ;

-Оптимізація витрат за допомогою правильної упаковки товарів: контроль виконання доставки.

Тренінг проводить Михайло Дубенський: Керуючий партнер (співвласник) транспортно-експедиційної компанії «Логістік Центр», експерт-консультант у сфері логістики та ЗЕД, спікер в логістичних школах Kyiv Logistics School і Logistic Network. 20 років досвіду роботи в міжнародних вантажних перевезеннях усіма видами транспорту. Сертифікований бізнес-тренер (ТППУ).

Тренінг відбудеться на платформі Zoom.

Реєстрація

Інформацію щодо участі у заході можна дізнатися в організаторів: Забашта Валерія 050 366 49 97; valeryz.2393@gmail.co

Джерело


 

Про поглиблення співробітницва з Туркменістаном

5df3ae92d1f9f457650680_730x410Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з заступником голови Кабінету Міністрів, Міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим.

Дмитро Кулеба привітав Рашида Мередова з ювілеєм і високо оцінив його особистий внесок у розвиток дружніх українсько-туркменських відносин.

Керівники зовнішньополітичних відомств України і Туркменістану домовилися вже у найближчий час організувати переговори по відеозв’язку українських і туркменських компаній, зацікавлених у співпраці.

Дмитро Кулеба відзначив важливість прямого контакту між бізнесами двох країн, який сприятиме збільшенню торгівлі та інвестицій. За його словами, МЗС України створює можливості для українських компаній за кордоном, зокрема, у Туркменістані.

Рашид Мередов висловив високий зустрічний інтерес до пожвавлення торгівлі та інвестицій, особливо залучення українських компаній до інфраструктурних проєктів у Туркменістані.

“Це чудова ідея, яку ми, зі свого боку, готові реалізувати у найкоротший термін. Наша мета - з’єднати напряму українські та туркменські компанії”, - наголосив глава МЗС.

Сторони домовилися розвивати співробітництво двох країн у політичній, торговельній, інвестиційній, культурній та гуманітарній сферах. У цьому контексті вони погодилися посилити діалог між МЗС України і МЗС Туркменістану і вже невдовзі підписати Програму співпраці зовнішньополітичних відомств.

Міністри також обмінялися досвідом з протидії поширенню вірусу COVID-19 та подолання наслідків пандемії і домовилися всебічно сприяти відновленню позитивної динаміки взаємної торгівлі.

Джерело


 

1 2 3 4 5 6 7 ... 198 199 >