Економічний Портал Чернігівської області

Огляд, статті Закордонні закупівлі Пропозиції Чернігівських підприємств Виставки, ярмарки Нормативно-правова база ЗЕД
До уваги підприємств!

18664662_1815621955421898_448985052523843143_nЕкспортуєте до Казахстану та маєте проблемні питання? - Повідомте Офіс з просування експорту!

В рамках підготовки до засідання Спільної міжурядової україно-казахстанської комісії з питань економічного співробітництва, запрошуємо вас поділитися досвідом щодо проблем та викликів, із якими Ви стикалися в ході експортної діяльності до Казахстану, а також просимо надати пропозиції щодо вирішення таких проблемних запитань.

Для цього заповніть електронну форму за посиланням: https://goo.gl/forms/u17afmwH9yxyiOPy1

Результати опитування будуть використані Офісом з просування експорту та Мінекономрозвитку для напрацювання спільних з бізнесом рішень для винесення їх на обговорення під час засідання Спільної міжурядової комісії та подальшого покращення експортного клімату.

Виникли запитання, коментарі чи потреба у додатковій інформації – будь ласка, зв'яжіться з нами за телефоном:
+ 38 (097) 561 88 32

Джерело 

Україна отримала дозвіл на експорт яловичини в Китай

flag_chinaУкраїна і Китайська Народна Республіка підписали протокол ветеринарних вимог на експорт української яловичини в КНР.

Про це повідомляє прес-служба Ради з питань експорту продовольства.

"Підписання протоколу ветеринарних вимог на експорт означає, що КНР визнає нашу державну систему контролю безпеки виробництва яловичини відповідної китайської. Але, щоб почати експорт, українські виробники повинні бути включені до реєстру авторизованих постачальників. Це відбувається за результатами додаткових перевірок з Китаю", - зазначив директор Ради з питань експорту продовольства Богдан Шаповал.

Оцінюючи тимчасові перспективи початку експорту яловичини в КНР, Богдан Шаповал зазначив, що це має статися найближчим часом.

"Українські виробники зацікавлені в постачаннях до Китаю, а китайські споживачі - в доступі до якісної і безпечної продукції. Не забувайте, що на ринку яловичини КНР значний дефіцит, в тому числі і в зв'язку з бразильським скандалом. Такі обставини можуть значно прискорити розвиток торгівлі з Україною ", - зазначив директор UFEB.

Також зазначається, що місія компетентного органу Китаю перевіряла відповідність вітчизняної системи контролю безпеки виробництва яловичини з 19 по 28 квітня. Рада з питань експорту продовольства здійснювала організацію візиту китайських інспекторів.

Джерело


 

 

Про вільну торгівлю з Канадою

Безмитний доступ до ринку Канади

Варто відзначити, що зобов’язання України та Канади щодо доступу до ринків є асиметричними – українська сторона отримала більш вигідні позиції та ширші часові рамки щодо скасування ввізних мит.

1. На яких умовах український бізнес зможе експортувати до Канади?

Угода відразу відкриє для українських експортерів безмитний доступ до 98% канадського ринку. Це стосується як сфери сільськогосподарських, так і промислових товарів. Однак є виключення:

 Для аграрної продукції. Угода передбачає нульові ставки мит для всіх сільськогосподарських продуктів, окрім 108 тарифних ліній які можна буде експортувати без мит в межах глобальних квот Канади. Це, зокрема, птиця (в т.ч морожена, пташиний жир), молочні продукти (молоко, вершки, йогурт, вершкове масло), яйця і яєчні продукти, сири та цукор.

Для промислової продукції. Єдиним винятком є легкові автомобілі – на них встановлений перехідний період в 7 років, за який мита поступово знизяться до 0%.

2. На яких умовах канадський бізнес зможе імпортувати до України?

Аналіз CUFTA вказує, що найбільші переваги від скасування мит отримають українські виробники одягу (буде скасоване мито в розмірі 17,2%) та взуття (9,7%), представники машинобудівної ( 5,6%) та хімічної галузей (4,5%), а також аграрії (4,5% для овочів та фруктів).

У випадку Канади ситуація більш складна. Відразу після вступу угоди в силу будуть скасовані мита лише для 72% канадських товарів. Мита на решту 27% будуть скасовуватись поступово з перехідним періодом у 3, 5 та 7 років. Окрім того, угода передбачає часткову лібералізацію щодо важливих для України сільськогосподарських товарів, а також тарифні квоти та певні товари. Детальніше – на інфографіці нижче.

Технічні  бар’єри

Угода також регулює питання нетарифних бар’єрів торгівлі, оскільки різниця між канадськими та українськими вимогами у сферах якості та безпеки продукції, маркування, сертифікації, тощо, можуть стати джерелом невиправданих обмежень для вільної торгівлі.

В межах CUFTA Україна та Канада підтвердили свої зобов’язання відповідно до положень Угоди про технічні бар’єри у торгівлі СОТ. Також передбачений прозорий механізм розробки та застосування технічних регламентів, а також процедур оцінки відповідності.

Угода також передбачає інформаційний обмін між двома країнами, який допоможе сторонам краще розуміти законодавчі вимоги та потенційні проблеми для експортерів та імпортерів.

Правила походження товарів

Скасування мит розповсюджуються виключно на товари походженням з України або Канади. Угода містить прозорі правила визначення країни походження – товари повинні бути повністю вироблені на території однієї із країн, або бути достатньо переробленими відповідно до детально прописаних правил походження.

 

Процедури сприяння торгівлі

Угода передбачає взаємний доступ сторін до всіх необхідних регуляторних актів у сфері торгівлі. CUFTA заохочує автоматизацію митних процедур та використання IT-технологій, а також створення системи подачі скарг щодо митних служб. Уcі ці заходи спрямовані на полегшення доступу бізнесу до ринків обох країн.

 

Надзвичайні захисні заходи

У випадку значного зростання імпорту з Канади після скасування ввізних мит Україна матиме право застосовувати надзвичайні захисні заходи для стабілізації ситуації. Зокрема, протягом перехідного періоду можливе тимчасове підвищення мит з метою запобігання значної шкоди українському національному виробникові.

 

Санітарні та фітосанітарні заходи

CUFTA підтверджує зобов’язання України та Канади в межах Угоди про застосування санітарних та фітосанітарних норм СОТ. Остання передбачає право країн-членів СОТ, вживати заходів з метою захисту здоров’я громадян за умов їх наукового обґрунтування та відсутності штучних торгових бар’єрів.

 

Чесна конкуренція

Зона вільної торгівлі передбачає створення передбачуваного та справедливого торговельного середовища, яке сприятиме захисту інтересів споживачів. Саме тому угода містить розділ, спрямований на запобігання антиконкурентної поведінки в межах вільної торгівлі між Україною та Канадою. Зокрема, природні монополісти та держпідприємства України та Канади мусять дотримуватися правил чесної конкуренції під час здійснення делегованих державою повноважень, а також запобігати дискримінації під час експорту товарів, які є об’єктами монополії.

 

Державні закупівлі

Угода надає підприємствам обох країн можливість брати участь в процедурах державних закупівель. Бізнес отримає право на справедливий та недискримінаційний доступ до державних закупівель, які проводитимуть уряди обох країн, включаючи закупівлі держпідприємств (аеропортів, залізниць, поштових мереж, громадського транспорту).

 

Інтелектуальна власність

CUFTA передбачає співпрацю України та Канади в сфері захисту прав інтелектуальної власності. Угода особливо підкреслює важливість охорони інтелектуальних прав для зростання конкуренції, розвитку інновацій та залучення інвестицій.

 

Електронна торгівля

На сьогодні електронна торгівля міцно увійшла в наші життя. Відображена важливість e-commerce й в угоді про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Обидві країни зобов’язуються не застосовувати митні чи будь-які інші збори до продукції, яка поставляється в електронній формі. Це полегшить комерційні процеси для бізнесу, залученого до торгівлі в інтернеті.

 

Співпраця з торговельних питань

Угода закріплює намір України та Канади співпрацювати з метою розвитку торгівлі між країнами. Зокрема, передбачене надання технічної допомоги для розвитку аграрного виробництва та виходу малого та середнього бізнесу на ринки Канади. Планується співпраця в сфері інформування бізнес-спільнот обох країн щодо переваг вільної торгівлі.

З повним текстом CUFTA можна ознайомитися за посиланням.

Джерело


 

Вихід на новий ринок. Як реально оцінити свої можливості?

18527734_1811785262472234_532665000513602690_n24 травня 2017 року у м.Київ відбудеться семінар "Вихід на новий ринок. Як реально оцінити свої можливості?".

Некоректна оцінка можливостей власного бізнесу - головна причина того, що компанії не вдається досягти успіху на новому ринку, втративши при цьому значні ресурси.

Під час семінару ми поговоримо про те, як зробити "внутрішній аудит" своєї компанії та правильо підготуватися до експортної діяльності.

Головні теми події:

- Оцінка експортного потенціалу компанії, сильних та слабких сторін
- Типові помилки експортерів та шляхи їх уникнення
- Визначення ключевих ринків для вашої компанії

Спікер: Михайло Лєсняк. Автор 2 книг та 5 семінарів на тему ЗЕД, експерт "Клубу Експортерів", керівник компанії OUTVED

Реєстрація обов'язкова, а кількість місць обмежена. Перевага надається представникам компаній-виробників. Посилання на реєстрацію:https://goo.gl/MfXgkx

У разі запитань звертайтеся до організаторів: education@epo.org.ua, +380 93 931 61 51

Джерело


 

ЗВТ з Канадою

113958Сенат Канади (верхня палата парламенту) проголосував за ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі з Україною.

Про це у своєму Твіттері повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

"Великий український день у Канаді триває: Сенат щойно проголосував за ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Україною!", - написав він.

За його словами, для завершення ратифікації необхідний лише підпис генерал-губернатора Канади.

Нагадаємо, 11 липня 2016 року під час візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою на початку квітня.

Джерело


 

1 2 3 4 5 ... 103