Економічний Портал Чернігівської області

Огляд, статті Закордонні закупівлі Пропозиції Чернігівських підприємств Виставки, ярмарки Нормативно-правова база ЗЕД
Засідання Ради з міжнародної торгівлі

171459Днями відбулось перше засідання Ради з міжнародної торгівлі при Кабінеті Міністрів України під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, за участю заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торгового представника України Наталії Микольської.

Рада з міжнародної торгівлі є одним з елементів системи державної підтримки та просування експорту, створення та запуск якої передбачено Експортною стратегією України. До її складу входять представники органів виконавчої влади, секторальних та бізнес-асоціацій, народні депутати, експерти та представники громадськості.

Рада з міжнародної торгівлі сприятиме розвитку міжнародної торгівлі, зокрема підтримці зростання експорту та спрощенню процедур міжнародної торгівлі.

Довідково
Рада з міжнародної торгівлі - консультативно-дорадчий орган при Кабінеті міністрів України. Серед завдань Ради: координація дій державних органів та інших установ та організацій, які задіяні в міжнародній торгівлі; підготовка пропозицій та рекомендацій для ефективного використання механізмів міжнародної торгівлі; спрощення процедур міжнародної торгівлі відповідно до стандартів СОТ; активізація роботи з торговими партнерами, розробка та впровадження стратегій з міжнародної торгівлі.

Відповідно до Положення про Раду з міжнародної торгівлі, у рамках її діяльності утворюється 5 робочих груп: зі спрощення процедур торгівлі; з просування експорту; формування стратегій розвитку міжнародної торгівлі та аналізу їх реалізації; з покращення системи митно-тарифного регулювання та торговельного захисту; спеціальна робоча група з моніторингу торговельних відносин з РФ.

Джерело


 

 

Зустріч з французькими бізнесменами

flag-pins-france-ukraine24 квітня 2018 року в м.Київ відбудеться круглий стіл «Експортувати до Франції:  шляхи та ключі до успіху» 

Організатор:

Комітет підприємців АПК при ТПП України

Участь у круглому столі для вітчизняних експортерів сільськогосподарської та харчової продукції дозволить отримати відповіді на запитання:

  • Як працює ринок харчових продуктів у Франції?
  • Для якої продукції є місце на полицях французьких супермаркетів?
  • Як знайти партнера у Франції?
  • Як отримати необхідні сертифікати?
  • Яку маркетингову стратегію обрати?
  • Як побудувати довгострокові партнерські відносини? 

Для виробників та експортерів харчових продуктів участь безкоштовна, за умови попередньої реєстрації. 

Реєстрація на захід за телефоном (044) 584 28 31 або електронною поштою kat-bsd@ucci.org.ua

Джерело


 

 

 

Семінар-практикум для експортерів

14355608_1102048296515756_451994711273152709_nУ рамках розвитку експортного потенціалу України 26  квітня 2018 року в Дипломатичній академії при МЗС України відбудеться семінар-практикум «Експорт до Швеції крок за кроком».

Цей захід заплановано у рамках бізнес-форуму «Tradeworkshop Sweden Ukraine 2018», який за підтримки Міністерства промисловості і торгівлі Швеції відбудеться 29-30 травня 2018 року в м. Стокгольм.

Семінар-практикум проводиться Торгово-промисловою палатою «Швеція-Україна» та Міжнародним Бізнес Об’єднанням «IBA» і буде присвячений темі експорту продукції українських виробників на ринок Швеції та країн Скандинавії (програма додається).

Очікується, що участь у заході візьме Посол Швеції в Україні пан Мартін Хаґстрьом.

Детальна інформація щодо семінару-практикуму і реєстрації доступна за посиланням: http://iba-world.biz/zahodi/praktikum-eksport-v-shvec-yu-krok-za-krokom.html.

Контактні особи: Марія Смолкова, Людмила Лемріні;

Teл: +380 66 893-13-13; +380 95 686-93-30; +380 44 227-16-11; +380 67 446-87-87

E-mail: info@iba-world.biz.

Джерело


 

Засідання українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва

29103-1_largeДнями в Анкарі (Турецька Республіка) проходило 11-е засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва під співголовуванням Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Міністра національної оборони Турецької Республіки Нуреттіна Джаніклі.

Учасники засідання приділили значну увагу розширенню наявних та створенню нових можливостей для збільшення торгівлі між Україною та Туреччиною.

Степан Кубів зазначив, що однією з нових дуже вигідних можливостей є торговельна взаємодія Туреччина – Катар – Азербайджан – Грузія – Україна. Ця співпраця відкриє нові можливості для виробництва продукції з високою доданою вартістю, розширить транспортні потоки, зокрема, відбудеться активізація співробітництва у нафтогазовій галузі, у тому числі опрацювання питання створення українсько-катарсько-турецької робочої групи з метою вироблення механізмів і маршрутів доставки скрапленого природного газу з Катару в Україну.

Степан Кубів зазначив, що у 2017 році Туреччина посіла третє місце серед торговельних партнерів України за обсягом українського експорту товарів (5,8% загального експорту товарів з України) та перше місце серед країн Близькосхідного регіону за обсягами товарообігу з часткою 50%. Товарообіг склав $3,78 млрд (зростання на 20,1% проти 2016 року), експорт - $ 2,52 млрд (зростання на 22,9% проти 2016 року), імпорт - $ 1,26 млрд (зростання на 14,9%), позитивне сальдо - $1,26 млрд (більше ніж в 2016 році на $ 305,46 млн).

«Ми продовжуємо співробітництво у сфері інвестицій та державно-приватного партнерства, IT, інновації, сільського господарства та харчової промисловості, у сферах ветеринарії, карантину та захисту рослин, промисловості, сертифікації та стандартизації», - підкреслив Степан Кубів.

Він розповів, що серед позитивних аспектів розвитку українсько-турецького економічного співробітництва за останній період слід відзначити підвищення рівня турецьких інвестицій в українську економіку.

За підсумками засідання Степан Кубів та Нуреттін Джаніклі підписали Протокол, де зафіксували ключові домовленості та результати проведення засідання Міжурядової комісії.

Джерело


 

Українсько-Марокканська ділова зустріч

morocco-tmb-270x18019 квітня 2018 року в м.Київ (ТПП України) відбудеться ділова зустріч представників ТПП м.Агадір (Марокко) з керівництвом ТПП України. 

Марокканську делегацію очолить перший віце-президент ТПП м. Агадір пан Ель Мудене Мохамед. В рамках цієї зустрічі, відбудеться презентація експортно/імпортного потенціалу Королівства Марокко, а також буде представлена нова міжнародна торговельна платформа «ITP UMAF», засновниками якої є спільне українсько-марокканське підприємство ТОВ «UKRMAR AGROFOOD» разом з Торгово-промисловою палатою України.

Учасники заходу матимуть можливість дізнатися про особливості торговельного та інвестиційного співробітництва з Королівством Марокко, а також дізнатися про міжнародну платформу UMAF, яка є універсальним інструментом для виходу українського виробника на ринки Африканського континенту.

За додатковою інформацією звертайтеся до Дирекції міжнародного співробітництва ТПП України (контактна особа – Ольга Сухенко, Анна Гусак за тел.: 044 461-98-07 (08) або ел. поштою: ast-ier@ucci.org.uaoas-ier@ucci.org.ua ).

Джерело


 

1 2 3 4 5 ... 138