Огляд, статті
Урядова делегація відвідала з робочим візитом Республіку Білорусь

000mypictr_200x2002311 червня 2020 року, з метою проведення консультацій, відбувся одноденний робочий візит урядової української делегації до Республіки Білорусь.

До складу делегації, яку очолював Віце-прем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, також увійшли: голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін, Міністр оборони України Андрій Таран, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, представники Міністерства закордонних справ України та інші офіційні особи.

До порядку денного переговорів були включені такі питання, як розвиток двосторонніх контактів, поглиблення співпраці у сфері безпеки, міжрегіонального і транскордонного співробітництва.

В рамках візиту відбулася зустріч української делегації з Віце-прем’єр-міністром Республіки Білорусь Юрієм Назаровим. Під час переговорів сторони обговорили питання щодо поглиблення двостороннього співробітництва.

На початку зустрічі українська делегація наголосила на тому, що Білорусь для України — це більше ніж сусід чи партнер, спільних тем — безліч, від екології до питань безпеки. Уряд України запропонував оперативно підхопити усі процеси на двосторонньому рівні, щоб не було пауз. Крім того, було зазначено, що до складу делегації входить і Міністр оборони Андрій Таран. Багато питань мають комплексний характер, потребують координації дій усіх гілок влади. Саме тому в делегації не тільки урядовці, але й керівник одного з ключових парламентських комітетів Андрій Костін.

Особливо наголошувалося на необхідності розвитку міжрегіонального співробітництва. Зокрема, зараз на порядку денному підготовка до третього Форуму регіонів України та Республіки Білорусь, який має відбутися восени у Гродно за участі президентів двох країн.

Джерело


 

Україна та Білорусь продовжили підготовку до Третього Форуму регіонів

ukraina_i_belarus9 червня 2020 р. відбулось друге засідання українсько-білоруської Робочої групи з питань міжрегіонального та транскордонного співробітництва в режимі відеоконференції між Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством закордонних справ Республіки Білорусь. Очолював українську Робочу групу перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський , білоруську – перший заступник Міністра закордонних справ Республіки Білорусь Андрій Євдоченко.

В порядку денному засідання – обговорення ходу підготовки до проведення третього Форуму регіонів України та Білорусі, стан та розвиток міжрегіонального співробітництва України та Республіки Білорусь, розвиток двостороннього транскордонного співробітництва, а також розгляд деталей проведення чергового засідання Робочої групи.

Відкриваючи засідання, перший заступник Міністра закордонних справ Республіки Білорусь, голова білоруської частини Робочої групи Андрій Євдоченко подякував українській стороні за ініціативу, яка дозволила створити корисну та ефективну платформу для двосторонньої взаємодії.

«Українська сторона зацікавлена в плідному розвитку відносин між нашими країнами. Впевнений, що угоди, які були підписані в рамках Другого форуму регіонів, сприяли розвитку взаємовигідних відносин між регіонами наших країни. В рамках Другого форуму регіонів було підписано угод більше ніж 500 млн доларів США, що в декілька раз більше ніж на попередньому», – підкреслив перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

В ході засідання генеральний директор Директорату регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України Олена Бойко зазначила, що найбільш ефективними та економічно результативними є якраз міжрегіональні угоди, які укладаються між адміністративними суб’єктами України та Білорусь. «Маємо більше 120 таких міжрегіональних угод і значна частина з них – це угоди, які укладені більше 15 років тому і вимагають певного перегляду. Особливо враховуючи те, що українські регіони знаходяться в стані розробки регіональних стратегій розвитку на довготривалий період 2021-2027», – Олена Бойко.

«Ми готові швидко рухатись і йти з нашими партнерами «нога в ногу». Найближчим часом ми передамо затверджений склад української частини Організаційного комітету та перелік всіх обласних державних адміністрацій, які готові співпрацювати з колегами з Білорусі», – запевнив В. Лозинський.

Джерело


 

Форум регіонів України та Республіки Білорусь відбудеться в жовтні

630_360_1570182837-247Днями відбулася онлайн-конференція «Україна – Білорусь: економічне співробітництво в час глобальних викликів» у ТПП України за участі дипломатичних установ двох країн, бізнесу, Білоруської ТПП та представників урядових кіл України.

Під час вебінару учасники  дізналися про потреби і можливості кооперації, перспективи двостороннього співробітництва, збільшення товарообігу, а також мали змогу встановити прямі контакти й обговорити можливості співпраці. 

«Корективи коронавірусу відтермінували наш Форум регіонів, тому доводиться шукати шляхи виходу зі становища. Наше завдання, як торгово-промислових палат,  – розкривати можливості, об'єднувати й інформувати, активніше залучати до співпраці саме МСП, шукати нові форми взаємодії. Час синхронізувати наші дії, сформувати план взаємодії в інтересах наших економік.Ми в Палаті хочемо, щоб Україна і Білорусь використовували всі можливості для розвитку тісної співпраці. Впевнений, що це дасть новий поштовх активізації нашого товарообігу. Дякую за сприяння колегам із Білоруської ТПП – палати наших країн є одним із найдієвіших інструментів експортерів в країні і тому наша активна взаємодія – важливий сигнал для бізнесу. Ми сподіваємося, що в жовтні нам вдасться провести Третій форум регіонів у місті Гродно та консультативну раду наших палат», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

За словами президента Білоруської ТПП Володимира Улаховича, у ході попереднього засідання консультативної ради ТПП, що пройшло в рамках Другого форуму регіонів у Житомирі, багато нагальних питань бізнесу було взято на контроль та вирішено позитивно. Він також додав, що активно працюють 20 двосторонніх робочих груп, які також полегшують співпрацю для МСБ обох країн.

«Криза – це адаптація до нової реальності. Ми бачимо шляхи розвитку двосторонніх відносин України та Білорусі у промисловій кооперації та динамічному товарообігу. Активну роль у цих процесах відіграють торгово-промислові палати обох країн», – сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка.

Джерело


 

Онлайн-зустріч Україна-Білорусь

ukraina_i_belarus27 травня 2020 року о 13:30 відбудеться онлайн-конференція українських та білоруських ділових кіл за участю дипломатичних установ двох країн, Білоруської ТПП та представників урядових кіл України «Україна – Білорусь: економічне співробітництво в час глобальних викликів».

Пряма трансляція заходу: https://www.youtube.com/channel/UCumdL6utYjCDxeW0q4RoIGg

Під час вебінару, окрім інформації за  основною темою, ви дізнаєтеся про потреби і можливості кооперації, перспективи двостороннього співробітництва, збільшення товарообігу, а також матимете змогу встановити прямі контакти й обговорити можливості співпраці. 

Участь у заході безкоштовна за умови завчасної реєстрації. Будемо вдячні за отримання попередніх запитань за темою заходу.

Реєстрація

Контакти для довідок: Анна Любима (ast-ier@ucci.org.ua, dept.ier@gmail.com, тел.: +38 095 546 65 09), Валерія Забашта (valeryz.2393@gmail.com, +38 050 366 49 97)

Конференція відбудеться за допомогою системи ZOOM.

Тривалість вебінару  1 година 30 хв. Робоча мова  російська.

Джерело


 

Роз'яснення: З 1 вересня 2020 року для поїздок в Білорусь громадянам України необхідні закордонні паспорти

1000_545_1540490878-973813 травня 2020 року на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян».

Згідно з рішенням Уряду, з 1 вересня 2020 року виїзд громадян України в Республіку Білорусь буде здійснюватися із закордонними паспортами.

Новий порядок виїзду дозволить:

- покращити захист українських громадян, оскільки у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян України закордонними установами є тривалою та складною на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих у разі втрати закордонних паспортів;

- зменшити час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується спеціальними приладами;

- вирішити питання проведення безпомилкової перевірки інформації щодо наявності обмежень на перетинання кордону згідно з дорученнями уповноважених державних органів та за базами Інтерполу, оскільки відсутність у внутрішньому паспорті інформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документа.

- удосконалити процедури прикордонного контролю з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) з огляду на низький ступінь захисту документа. Довідково: протягом І кварталу 2020 року виявлено 48 недійсних документів, у 2019 році - 441, у 2018 році - 741).

Заплановане відтермінування нового порядку до 1 вересня цього року надасть можливість подорожуючим у разі потреби завчасно оформити закордонні паспорти на території України.

Громадяни України, які проживають на території Республіки Білорусь і не планують найближчим часом відвідання України, можуть оформити закордонні паспорти у Посольстві України в Мінську або Консульстві України в Бресті. Вказані установи забезпечені усім належним устаткуванням для опрацювання паспортних клопотань громадян України.

Водночас, громадянам України, які після 1 вересня 2020 року перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, не потрібно хвилюватись - при їх поверненні в Україну Державна прикордонна служба безперешкодно пропускатиме за внутрішніми паспортами.

Для громадян України - жителів прикордонних районів України залишається чинним режим поїздок в Республіку Білорусь по внутрішніх паспортах та свідоцтвах про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах, від 12.12.1998.

Заплановані зміни режиму поїздок не стосуються громадян Республіки Білорусь.

Джерело


 

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 >