Ринок молочної продукції Чехії активно зростає.
Це відкриває нові можливості для українських виробників, але водночас підвищує вимоги до продукту, позиціонування та відповідності стандартам.
Щоб допомогти бізнесу орієнтуватися в цих умовах, підготовлено комплексне дослідження з актуальними даними, ключовими трендами та практичними інсайтами для виходу на ринок або масштабування.
Серед важливого:
- Середні витрати домогосподарств на молоко, сир та яйця у 2025 році становлять $831,3;
- Зростає попит на йогурти з високим вмістом білка;
- Набирають популярності функціональні продукти, зокрема зі зниженим вмістом цукру та додатковими перевагами для здоров’я;
- Для молочної продукції діє знижена ставка ПДВ – 12%, без додаткових акцизів чи спеціальних податків.
Детальніше: https://cutt.ly/btGsV3gk
Також на порталі Дія.Бізнес доступний практичний гайд щодо виходу на ринок Чехії з фокусом на сертифікацію, маркування та відповідність вимогам: https://cutt.ly/ZtGsNHc5
Окрім чеського напряму, можна ознайомитися й з іншими перспективними ринками молочної продукції:
- ОАЕ: https://cutt.ly/vtGsBMoI
- Казахстан: https://cutt.ly/ftGsNeq6
- Узбекистан: https://cutt.ly/3tGsBSFE
- Саудівська Аравія: https://cutt.ly/FtGsBx4r
- Марокко: https://cutt.ly/QtGsByfu
Дослідження та практичні довідники підготовлені Офісом з розвитку підприємництва та експорту та національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», яку впроваджує Research Institute of Organic Agriculture (FiBL) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), Quality FOOD Trade Programme та SECO.
