ПРООН та ЄС передали чотири спецавтівки для громад Чернігівської області
Дата: 28.04.2025

2025_04_24_undp_avto_21Центри соціальних послуг у Прилуцькій і Корюківській громадах, Простір соціальної адаптації у Менській ТГ, а також Новгород-Сіверська центральна міська лікарня імені І.В. Буяльського поповнилися спецтранспортом. Автівки закуплені та оснащені в межах флагманського партнерства ПРООН та ЄС «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні». 24 квітня вони поїхали на місця, де слугуватимуть для надання соціальних, соціально-психологічних та медичних послуг.

«Територія нашої області дуже велика. Відповідно зосередженість соціальних та медичних послуг нерівномірна, доступ до них ускладнений, особливо зараз. Тому функціонування мобільних соціальних та медичних сервісів – шлях до розв’язання цієї проблеми. Бачимо успішний досвід тих громад, які вже мають такі сервіси «на колесах». Це дійсно ефективно, адже таким чином до людини наближається послуга, яку вона потребує. Ми надзвичайно вдячні партнерам за плече підтримки у цьому питанні», – зазначила заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк під час зустрічі в ОВА з представниками ПРООН та ЄС.

Учасники зустрічі говорили про важливість підвищення якості соціальних послуг та розширення доступу до них у громадах області.

«Донори Програми розвитку ООН, зокрема Європейський Союз у межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», пріоритизують напрям надання послуг, зокрема соціальних, в тому числі й через такі мобільні підходи, щоб бути максимально гнучкими та оперативними», – сказала програмна експертка ПРООН (напрямок «Демократичне врядування») Олена Урсу.

Експертка ГО «Ліга соціальних працівників України» Наталія Винниченко презентувала досвід впровадження мобільних соціальних служб у Чернігівській області. Так, в Україні за ініціативою ПРООН, фінансової підтримки ЄС, у співпраці з ГО «Ліга соціальних працівників України» запроваджені 62 мобільні соціальні сервіси. Майже 13% з них працюють на Чернігівщині.

«Ми – експерти, які заходять у громади, – не створюємо там окремий сервіс. Ми формуємо єдину соціальну інфраструктуру. В результаті реалізації наших спільних проєктів відбулося покращення доступу до соціальних послуг, особливо людей з обмеженими можливостями, а також підвищення рівня поінформованості населення щодо наявних видів допомог», – розповіла Наталія Винниченко.

Були і презентації досвіду від громад області: зібрання ознайомилося з роботою мобільної соціальної служби в Михайло-Коцюбинській ТГ, діяльністю Центру соціальної адаптації та мобільного сервісу в Менській громаді, роботою мобільної бригади паліативної допомоги в Ніжині та перспективами діяльності такої мобільної бригади в Новгороді-Сіверському.

Джерело