Запущено міжнародну версію Єдиного експортного вебпорталу на платформі Дія.Бізнес
Дата: 22.09.2021

Вебпортал вже працює у тестовому режимі за посиланням - https://imp.export.gov.ua

Метою запуску міжнародної версії вебпорталу є промоція українських пріоритетних секторів, вітчизняних та міжнародних заходів, які організовуються на території України, а також допомога у налагодженні двосторонньої співпраці між українськими компаніями та потенційними закордонними партнерами.

Презентація офіційного запуску міжнародної версії Єдиного експортного вебпорталу відбулася за участі:

  • Олександра Яреми, державного секретаря Кабінету Міністрів України.
  • Валерії Іонан, заступника міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
  • Тараса Качки, заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського. господарства України — Торгового представника України.
  • Дмитра Сеніка, заступника міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
  • Андрія Ремізова, заступника директора з розвитку підприємництва ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».
  • Андрія Литвина, виконувача обов’язків директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».
  • Бенджаміна Клінгера, координатора кластера «Сталий економічний розвиток в Україні», Німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Англомовна версія вебпорталу передбачає такі функції та можливості:

  • аналітична інформація щодо фокусних для експорту секторів України;
  • календар бізнес-подій запланованих в Україні: перелік та описи усіх виставок, торговельних місій, форумів тощо;
  • актуальні новини щодо зовнішньоекономічної діяльності та розвитку українського бізнес-середовища;
  • доступ до Каталогу українських експортерів - верифікованої бази контактів українських компаній, які бажають знайти партнерів за кордоном;
  • кейси — історії успіху підприємців, які успішно вийшли на міжнародні ринки.

«Міжнародна версія Єдиного експортного вебпорталу — це маленький крок для розвитку цього порталу, але це великий стрибок для українського експорту та імпорту», — Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Вся інформація на вебпорталі, враховуючи стандартні форми, необхідні для різних процедур та запитів, є безкоштовною.

«Єдиний експортний вебпортал створений для консолідації та об'єднання усієї наявної інформації для експортерів та іноземних компаній, що зацікавлені в імпорті товарів та послуг з України. Подібні ресурси є ефективними інструментами, які використовують світові уряди та організації зі сприяння торгівлі з метою підвищення рівня національного експорту та надання підтримки підприємствам для виходу на нові ринки», — Андрій Литвин, виконувач обов’язків директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».

Міжнародна версія єдиного експортного вебпорталу розміщена у захищеному дата-центрі та відповідає світовим стандартам захисту від кіберзагроз. Інформація користувачів зберігається у зашифрованому вигляді, щоб унеможливити їх перехоплення або викрадення.

«Експортний вебпортал є інструментом для пожвавлення торгівлі, збільшення національного експорту та підтримки бізнесу для виходу на нові ринки. Портал пропонуватиме зацікавленим міжнародним компаніям повну підтримку у пошуку партнерів в Україні, а також надання актуальної інформації про необхідні кроки для початку співпраці з компаніями в Україні. Я вітаю особливо українські малі та середні підприємства з можливістю скористатися новими економічними перспективами», – Бенджамін Клінгер, координатор кластеру «Сталий економічний розвиток в Україні», Німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

На створення вебпорталу не витрачали бюджетних коштів.

0021webp

Проєкт реалізовувався за стратегічної та інституційної підтримки Уряду України і Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства цифрової трансформації, та за фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Джерело