Про поглиблення співробітництва з Єгиптом
Дата: 15.07.2021

19dc7fec15614 липня 2021 року відбулася зустріч заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тарас Качки з заступницею Міністра туризму та старожитностей Арабської Республіки Єгипет Гхадою Шалябі.

Як наголосив Тарас Качка, Єгипет залишається одним із ключових торговельних партнерів України. За результатами 2020 року Єгипет посів 1-ше місце серед країн Африки та Арабського світу за обсягом товарообігу, який склав $1,70 млрд, за 4 місяці 2021 року – $588,9 млн.

У загальному обсязі українсько-єгипетської торгівлі послугами за 2020 рік обсяг послуг, пов’язаних з подорожами склав 51,38 %, що підтверджує активний розвиток туристичних відносин між країнами. Зокрема, за вказаний період українці стали лідерами серед туристів, які відвідують Єгипет.

Зі свого боку пані Гхада Шалябі підтвердила зацікавленість у збільшенні кількості туристів, зокрема, з України, які прибувають на відпочинок до Єгипту та поінформувала про заходи Уряду АРЄ по забезпеченню безпечних умов перебування іноземних туристів в Єгипті в умовах світової пандемії COVID-19. Також єгипетська сторона повідомила про правила Міністерства охорони здоров’я Єгипту щодо контролю, вимог та процедур, які застосовуються для в’їзду на територію Єгипту.

У ході зустрічі було підкреслено, що важливим елементом розвитку двосторонньої співпраці двох країн є діяльність Міжурядової Спільної Комісії з економічного та  науково-технічного співробітництва між  Україною і Єгиптом. Сторони висловили сподівання про проведення цього року Восьмого спільного засідання Комісії у м. Каїр.

Джерело