Уряд затвердив план заходів з виконання РНП на 2021 рік
Дата: 17.06.2021

1499416 червня Кабінет Міністрів затвердив План заходів з виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2021 рік та показники ефективності її виконання.

План заходів містить конкретні кроки, необхідні для продовження реформ з метою забезпечення реалізації курсу України на євроатлантичну інтеграцію України, що є одним зі стратегічних пріоритетів України.

«Наші Річні національні програми розроблені таким чином, щоб поступово наблизити  Україну  до критеріїв членства в НАТО – політичних, економічних, правових і військових. Цими днями на Саміті НАТО-2021 країни Альянсу підтвердили, що Україна стане членом НАТО і План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу, а Річні національні програми однозначно названі інструментом для просування реформ, які наближують Україну до НАТО», – сказала Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що за останні кілька років Україна системно рухається у напрямку гармонізації свого законодавства з міжнародними практиками, а реалізовний пакет реформ вже дозволяє говорити про готовність України до отримання ПДЧ: «Одночасно ми виконуємо Угоду про асоціацію з ЄС, що також наближає нас до рівня відповідності політичним, економічним, правовим критеріям членства в НАТО».

За словами Ольги Стефанішиної, Україна також працює над національною системою переходу на стандарти НАТО для досягнення взаємосумісності Збройних Сил України з військами країн-членів НАТО.

Довідково

План заходів з виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2021 рік гармонізований з основними стратегічними документами України, у тому числі законом України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», законом «Про національну безпеку України», Указом Президента України від 14 вересня 2020 року №392 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України», Указом Президента України від 20 квітня 2019 року №155 «Питання європейської та євроатлантичної інтеграції» та іншими.

Джерело