Громади Чернігівщини запрошуються до участі в проєкті «Центри культурних послуг, як інструмент згуртованості громади»
Дата: 24.03.2021

Громадською організацією «Товариство дослідників України», за підтримки Швейцарії, яка надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України, оголошено початок відбору територіальних громад до участі в проєкті «Центри культурних послуг, як інструмент згуртованості громади».

Центри культурних послуг (далі ЦКП) – це багатофункціональні публічні простори, які забезпечать доступність населенню базового набору культурних послуг, створять можливість в одному місці зібрати дорослих, дітей, молодь і людей старшого покоління аби всі охочі могли навчитися новому та вільно спілкуватися.

На сьогодні територіальні громади демонструють високий рівень заінтересованості у створенні ЦКП, оскільки це дасть можливість одночасно оптимізувати видатки на утримання громіздкої культурної інфраструктури радянських часів, підвищити ефективність використання бюджетних коштів та створити такі культурні простори, які будуть привабливими і комфортними для жителів громади та користуватимуться попитом і інтересом з їх боку.

Реалізація даного проєкту в перспективі дасть можливість розпочати оновлення об’єктів культурної інфраструктури територіальних громад, яка стане інструментом для формування єдності в громаді, підтримки та розвитку її культурного потенціалу та самоідентичності її населення.

Ціллю проєкту є підтримка територіальних громад-учасників проєкту у створенні власних центрів культурних послуг.

Кожна громада-учасниця проєкту отримає:

 • дослідження існуючого стану сфери культури та рекомендації її розвитку;
 • соціологічне дослідження потреб і побажань її жителів щодо покращення якості надання культурних послуг, модернізації культурної інфраструктури та змістовного наповнення центру культурних послуг;
 • архітектурний проєкт майбутнього центру культурних послуг;
 • покроковий план заходів створення центру культурних послуг в громаді;
 • зразки документів, що необхідні для створення та забезпечення ефективного функціонування центру культурних послуг в громаді;
 • бренд-стратегію центру культурних послуг адаптовану для громади;
 • експертну допомогу в підготовці заявки на отримання державної субвенції на створення центрів культурних послуг.

Громадам-учасницям необхідно:

 • заповнити заявку на участь і пройти відбір;
 • під час проєкту розпочати створення центру культурних послуг;
 • співпрацювати з експертами проєкту та МКІП;
 • бути готовим подати заявку на отримання державної субвенції на створення центрів культурних послуг та мати фінансові ресурси до співфінансування проєкту;
 • разом із іншими громадами-учасницями взяти участь у трьох міжрегіональних  заходах культурної співпраці та обміну досвідом створення центрів культурних послуг.

До участі у проєкті запрошуються територіальні громади Донецької, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Херсонської, Чернівецької та Чернігівської областей, які готові співпрацювати з командою проєкту та МКІП для досягнення взаємовигідного результату.

У кожній області буде відібрано по одній територіальній громаді, в якій буде реалізовуватись даний проєкт протягом 12 місяців.

Для участі у проєкті необхідно отримати підтвердження від команди проєкту, перед цим до 2 квітня 2021 року заповнити реєстраційну форму за посиланням https://form.jotform.com/gis_form/CKP .

Про результати відбору буде повідомлено до 10 квітня 2021 року.

 

Детальноhttps://www.prostir.ua/?grants=rozpochavsya-vidbir-hromad-do-uchasti-v-projekti-tsentry-kulturnyh-posluh-yak-instrument-zhurtovanosti-hromady