Програма DOBRE запрошує громади до участі у пілотному проєкті моніторингу та оцінки
Дата: 03.02.2021

Програма DOBRE оголошує про старт пілотного проєкту моніторингу та оцінки, до якого буде відібрано 10 громад.

Участь у конкурсі можуть взяти громади з усіх областей України.

Системи моніторингу та оцінки – ефективна стратегія, спрямована на підвищення ефективності, відповідальності та прозорості нових місцевих адміністрацій для усіх громадян, пріоритетами для яких є покращення врядування та надання послуг.

Система оцінки діяльності органів місцевого самоврядування, як елемент управління за  результатами, успішно використовується більше 20 років у країнах Європейського Союзу, США та Канади.  

Основою такої системи є критерії оцінки – набір індикаторів, які можуть застосовуватися  як окремо, так і комбіновано, які дозволять краще розуміти та використовувати можливості  громади, стануть обґрунтуванням для розвитку.  За допомогою такої системи громади матимуть змогу оцінювати свою  діяльність та ухвалювати обґрунтовані рішення щодо покращення послуг, які вони надають, порівнюватимуть результати між послугами та іншими громадами, стануть ближчими до  громадян. 

Суть проєкту полягає у розробці критеріїв оцінки – індикаторів за кількома пріоритетними послугами (не більше 5, оптимально 3-4) та збору даних у громадах за цими послугами.

Пілотний проєкт моніторингу та оцінки триватиме орієнтовно 4 місяці. Для розробки ефективної системи моніторингу та оцінки необхідно заповнити опитувальник до 11 лютого 2021 року за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSef9y75jojL-frr_yEQrRLdZ6njTRQnDXACXUMAc-zg6AGwRg/viewform

Громади буде відібрано з числа тих, хто заповнить анкету.

Контакти для додаткових запитань щодо заповнення опитувальника, а також потенційної участі у пілотному проєкті:

Роман Кіфлюк, радник з розробки політики з питань управління якістю програми DOBRE, +38 (098) 188 05 28, rkifliuk@globalcommunities.org   

Детально https://uacrisis.org/uk/pilotnyi-proyekt?fbclid=IwAR1BM_iBeuHP82SWDCrRae0Y-Cq_x2uKEhp7zyNiizX0wC0yU5m0l3cp7Xw

 

Довідково:Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020 Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.