Відбулось Друге засідання Робочої групи щодо співпраці у сфері видобувної промисловості Промдіалогу Україна – ЄС
Дата: 02.12.2020

00000es471_191071139227 листопада 2020 року проведено Друге засідання Робочої групи щодо співпраці у сфері видобувної промисловості у рамках Діалогу високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості (Промдіалог).

У заході, що відбувся в онлайн-режимі, взяли участь представники Мінекономіки, Міндовкілля та Держгеонадр, МЗС, СКМУ, Представництва України при ЄС, офісу “UkraineInvest”, компаній видобувної галузі України, а також представники Генерального директорату "Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі і середні підприємства" (DG GROW) Європейської Комісії, ЄБРР, ЄІБ, інших інституцій ЄС.

В ході засідання Українська сторона представила позицію щодо актуального стану видобувної галузі разом з можливими пріоритетними для України проєктами. Учасників засідання було ознайомлено із перспективами розвитку галузі та змінами у законодавстві щодо спрощення процедури залучення інвесторів. Сторона ЄС висловила зацікавленість видобувною галуззю України, особливо у розрізі переліку стратегічних сировинних ресурсів ЄС, та погодилась, що Україна може стати надійним партнером у створенні ланцюгів сталого постачання сировинних ресурсів та продуктів переробки сировини.

Учасники засідання обговорили стан виконання спільної дорожньої карти, питання формування політики у сфері видобувної промисловості, подальшу діяльність у створенні ланцюжків доданої вартості, у тому числі, можливості спільних проєктів за сприяння ЄК, відповідні фінансові та інвестиційні програми.

Очікується, що наступне засідання Робочої групи відбудеться на початку 2021 року в рамках проведення четвертого засідання Промдіалогу, яке було відтерміновано у зв’язку із поширенням у Європі та світі COVID-19 та запровадженням обмежувальних заходів.

Джерело