У Херсоні відкрився перший регіональний Офіс з євроінтеграції
Дата: 15.10.2020

Серед ключових напрямків діяльності регіонального офісу євроінтеграції: культурні та освітні проекти, зокрема поширення знань про європейський курс України серед школярів та студентів; збільшення бізнес контактів між підприємцями Херсонщини та країн-членів ЄС; реалізація Угоди про асоціацію; досягнення Цілей сталого розвитку, зокрема ґендерної рівності.

«Сьогодні з Херсону розпочинається «децентралізація» європейської інтеграції, яка має поширюватися в усі регіони України. Мережа регіональних офісів допоможе сформувати ефективні майданчики для діалогу і співпраці іноземних партнерів, громадянського суспільства та місцевої влади, щоб переваги євроінтеграції були відчутними та помітними у кожній області, кожному місті та містечку». – зазначила Ольга Стефанішина. 

Віцепрем'єр-міністр наголосила, що відкриття першого регіонального офісу євроінтеграції має важливе значення також для мешканців окупованого Криму, бо саме на Херсонщину громадяни потрапляють після перетину адміністративної межі з півостровом.

«Офіс євроінтеграції у Херсоні це перший з пунктів євроінтеграції найближче до Кримського півострова. Дуже важливо, щоб кожен, хто приїздить в Херсонську область через адміністративну межу з Кримом зміг скористатися можливостями євроінтеграції, отримати консультації та практичну інформацію про курс України до ЄС та його переваги та можливості», – наголосила Ольга Стефанішина.

Віцепрем'єр-міністр також наголосила на важливості формування якнайширшої мережі регіональних офісів євроінтеграції в Україні.

«Херсонщина є першою серед регіонів, де працюватимуть офіси з європейської інтеграції, але ми уже бачимо інтерес від інших регіонів України - Хмельницька, Дніпропетровська і Полтавська області сьогодні на зв'язку з нами, щоб перейняти успішний досвід відкриття регіональних офісів та поширити цей приклад на свої регіони», – зазначила Віцепрем'єр-міністр.

Джерело