Торговельна Асоціація з ЄС як інструмент подолання економічних наслідків COVID-19
Дата: 28.07.2020

27 липня відбулася онлайн-конференція «Торговельна Асоціація з ЄС як інструмент подолання економічних наслідків COVID-19» в рамках проєкту GIZ «Впровадження Торговельної Асоціації з ЄС в Україні, Молдові та Грузії».

До обговорення приєдналися більше 60 учасників, зокрема представники структур Європейського Союзу, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Мінекономіки, ДУ Офіс з просування експорту, аналітичних центрів та бізнес-асоціацій, а також українських компаній.

Участь в конференції взяли також представники відділу зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності та міжрегіонального співробітництва Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації.

Під час заходу учасникам представлено пропозиції від приватного сектору щодо посилення євроінтеграції та економічного розвитку через застосування DCFTA/ПВЗВТ. Зокрема, рекомендації у двох ключових напрямках: «Технічні бар’єри» (гармонізація інфраструктури якості із європейськими вимогами) та «Інфраструктура підтримки експорту». Також експерти обговорили питання адаптації українського законодавства до європейського, у тому числі в контексті укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA, або так званий «промисловий безвіз»). Окремо представлено діяльність Офісу з просування експорту з підтримки українського бізнесу.

8_025_

8_027_