Українсько-білоруська змішана комісія
Дата: 19.07.2017

9520118 липня 2017 року у м.Київ відбулося 25-ювілейне засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва під головуванням Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка і заступника Прем’єр-міністра Республіки Білорусь Володимира Семашка.

Геннадій Зубко за результатами засідання комісії зазначив, що  Україна і Білорусь будуть посилювати виробничу кооперацію, зокрема у сфері машинобудування  та сільгоспмашинобудування.

«Ми домовились продовжити роботу з організації спільних складальних виробництв тракторів «Білорус» і зернозбиральних комбайнів «Гомсельмаш на території Білорусі та України, випуску вантажних моторних транспортних засобів та взаємних поставок вантажних вагонів, запчастин до них та іншої продукції важкого машинобудування», — зазначив Геннадій Зубко.

Також за результатами засідання Комісії, досягнуто важливих домовленостей у сфері АПК «На майбутнє ми будемо збільшувати взаємну присутність на ринках обох країн с/г, харчової та іншої продукції, в тому числі транзиту таких товарів», — повідомив Віце-прем’єр.

За словами Геннадія Зубка, Україна і Білорусь будуть й надалі розвивати залізничні перевезення в складі комбінованого потягу «Вікінг» та контейнерного потягу «ZUBR». Також спільно відпрацьовуватимуться питання щодо водного шляху на ділянці Київська ГЕС — Нижні Жари, необхідного для проходу суден класу «річка-море».

«Україна підтримає пропозицію Білорусі щодо віднесення ділянки р. Дніпро (гирло р. Прип’ять — Нижні Жари) до міжнародної мережі водних шляхів категорії Е, як відгалуження водного шляху Е-40 при розгляді питання в Єврокомісії  ООН», — підкреслив він.

Також сторони домовилися про підготовку та реалізацію  нових великомасштабних проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» та просування спільних проектів МТД щодо облаштування та модернізації пунктів пропуску на білорусько-українському кордоні в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство».

За результатами засідання було підписано протокол, у якому зафіксовано пріоритетні напрямки подальшого поглибленого співробітництва між країнам в усіх ключових галузях економіки.

Джерело