Україна та ЄС розпочали промисловий діалог
Дата: 06.03.2017

00000es471_19107113921 березня, українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим та заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговим представником Наталією Микольською прибула до Брюсселя, щоб розпочати Діалог високого рівня Україна-ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості.

Потенційними напрямками співробітництва України та ЄС є поглиблене цільове регуляторне наближення з фокусом на участь у європейських ланцюгах створення доданої вартості, промисловий аутсорсинг, активніше залучення України до програм “Horizon 2020” та COSME, обмін новітніми технологіями.

1 та 2 березня в рамках промислового діалогу Україна-ЄС відбулися засідання 6 робочих груп:
з питань усунення технічних бар’єрів у торгівлі;
з питань малого та середнього підприємництва;
з питань співробітництва у космічній галузі;
з питань публічних закупівель;
з питань промисловості (автомобілебудування).

 “Інтеграція України у європейський простір означає зближення у багатьох сферах і галузях. Сьогодні на порядку денному – промисловість. Спільний виробничий простір Україна – ЄС – це можливість створити взаємовигідні виробничі зв’язки, які виведуть взаємини Україна- ЄС новий продуктивний рівень. Україні важливо стати частиною великої промислової родини ЄС, щоб продовжити трансформацію економіки України із сировинно-орієнтованої на високотехнологічну інноваційну індустріальну модель”, - прокоментував Степан Кубів відкриття Першого інавгураційного засідання промислового діалогу.

“Створення спільного виробничого простору дозволить українським компаніям стати частиною європейських та, навіть пан-європейських виробничих ланцюгів доданої вартості. Це надзвичайно важливий процес як для України, так і для ЄС, і сьогодні ми зробили важливий крок у цьому напрямку. Уже зараз ЄС є головним торговельним партнером України, із яким спостерігається зростання торгівлі. Для нас важливе зростання в секторах з високою доданою вартістю - а це наша промисловість. Тому напрацювання робочих груп сприятимуть власне інтеграції українських компаній в ці ланцюги через застосування європейських стандартів у промисловому виробництві України та отримання відповідної сертифікації; взаємовигідному доступу сторін на ринки публічних закупівель; розвитку співробітництва українських та європейських МСП, а також розширенню співробітництва в космічній галузі”, - зазначила Наталія Микольська.

Українська легка промисловість експортує до ЄС понад 84% своєї продукції, машинобудівна - майже 50%, виробники інших промислових товарів - близько 48%.

Інфографіки щодо торгівлі між Україною та ЄС: http://bit.ly/2fSaAZq

Джерело