Економічний Портал Чернігівської області

Огляд, статті Єврорегіон «Дніпро» Проекти ТКС Нормативно-правова база ТКС
Про Єврорегіон

Єврорегіон

     45  Звіт про взаємодію органів влади, підприємств, організацій й громадськості прикордонних областей в рамках Плану заходів зі співробітництва Чернігівської області України, Брянської області Російської Федерації, Гомельської області Республіки Білорусь в рамках Прикордонного Співтовариства Єврорегіон “Дніпро” на 2012-2013 роки.

  

Організаційне забезпечення діяльності Єврорегіону «Дніпро»

Інформаційний супровід діяльності Єврорегіону «Дніпро»

Реалізація транскордонних проектів

Економічне співробітництво

Співробітництво в сфері сільського господарства

Співробітництво в митно-прикордонній сфері

Співробітництво в сфері охорони навколишнього середовища

Співпраця у сфері попередження виникнення надзвичайних ситуацій

Співробітництво в сфері культури

Співробітництво в сфері молодіжної політики

anigif2.[1]

Співробітництво в сфері туризму

Співробітництво в сфері фізичної культури і спорту

Співробітництво в науковій сфері

 

 

 

 

 

 


 

Зустріч українських та білоруських учасників Єврорегіону «Дніпро»

З 31 жовтня по 1 листопада в с. Студена Гута Гомельського району (Республіка Білорусь) відбувся черговий семінар в рамках проекту  «Європейський досвід розробки стратегії розвитку єврорегіонів», який реалізується Гомельським регіональним агентством економічного розвитку у партнерстві громадською організацією «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» при фінансовій підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду.

В рамках заходу обговорено питання розробки стратегії розвитку єврорегіону та подальших напрямків його діяльності в контексті регіонального розвитку.

На обсуждение выносится проект Плана мероприятий по сотрудничеству в рамках Приграничного Сообщества Еврорегион «Днепр» на 2014-2015 годы.

На обсуждение выносится проект Плана мероприятий по сотрудничеству Черниговской области Украины, Брянской области Российской Федерации и Гомельской области Республики Беларусь в рамках Приграничного Сообщества Еврорегион «Днепр» на 2014-2015 годы.

 

 

Предложения ждем по адресу uzez_cg@ukr.net

Ознайомчий тур для представників адміністративно-територіальних одиниць держав-учасниць СНД до Республіки Білорусь з метою вивчення досвіду діяльності єврорегіонів «Неман» і «Озерний край».

З 30 вересня - 5 жовтня 2013 року українська делегація взяла участь в ознайомчому турі для представників адміністративно-територіальних одиниць держав-учасниць СНД до Республіки Білорусь з метою вивчення досвіду діяльності єврорегіонів «Неман» і «Озерний край».

 

 

 

 

 

 

В ознайомчому турі взяли участь представники адміністративно-територіальних одиниць Киргизької Республіки, Російської Федерації, Республіки  Казахстан, України, Туркменістану, Республіки Молдова.

 

 

 

 

 

 

Відповідно до  програми учасники відвідали міста Мінськ, Гродно, Постави, Полоцьк та Вітебськ, ознайомилися з роботою, зокрема Координаційного бюро єврорегіону «Неман», Вільної економічної зони «Гродноінвест», агротуристичного комплексу «Гарадзенскі маёнтак «Каробчыцы», підприємства «Поставський меблевий центр»,

 

 

 

 

 

 

 

ВАТ «Полоцьк-Скловолокно», а також з історично-культурними пам’ятками Білорусі.
Крім того, відбулись робочі зустрічі з представниками МЗС Республіки Білорусь, Державної установи «Національний прес-центр Республіки Білорусь», керівництвом Гродненського та Вітебського о бласних виконавчих комітетів, Мінського міського та Поставського районного виконавчих комітетів. Під час їх проведення обговорювались відповідні питання, зокрема у сферах еврорегіонального, торговельно-економічного співробітництва, розвитку сільськогосподарського комплексу.

 

 

 

 

 

 

До відома
Єврорегіон «Неман»
Єврорегіон  «Озерний край»


 

Тренінг «Стратегічне планування для Єврорегіону «Дніпро»

26-28 вересня в м. Чернігові відбувся тренінг «Стратегічне планування для Єврорегіону «Дніпро» в рамках проекту  «Європейський досвід розробки стратегії розвитку єврорегіонів», який реалізується Гомельським регіональним агентством економічного розвитку у партнерстві громадською організацією «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» при фінансовій підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду.

В рамках заходу обговорювалися питання щодо ефективності планування в умовах суб’єктів єврорегіону, визначення стратегічних домен та, цілей проблем розвитку Єврорегіону «Дніпро», використання  методології DMAIC як ефективного інструменту планування.


 

ЄВРОРЕГІОНУ «ДНІПРО» - 10 РОКІВ

Гомельським регіональним агентством економічного розвитку у партнерстві з громадською організацією «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» продовжується реалізація проекту «Європейський досвід розробки стратегії розвитку єврорегіонів» за фінансової підтримки програми Міжнародного Вишеградського фонду «Вишеградська четвірка для Східного Партнерства» і Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

 

5-7 вересня 2013 року на базі однієї із найбільших у Республіці Білорусь агросадибі «Панський сад» (Гомельська область) відбувся черговий - ювілейний семінар в рамках вищезазначеного проекту, до організації та проведення якого були залучені представники влади Чернігівської та Гомельської областей, науковці, засновники та активісти громадських організацій та бізнес-структур прикордонних областей.

Учасники семінару обговорили здобутки та спади Єврорегіону «Дніпро» за 10-років його існування.

Зокрема, було відмічено, що за останній час в рамках єврорегіону підготовлено та реалізується кілька транскордонних проектів за підтримки європейських фондів, зокрема, Міжнародного Вишеградського фонду, що дозволило суттєво активізувати його роботу, як кажуть, надати другого дихання.

Крім того, учасники заходу визначили актуальність розвитку подальшого співробітництва на рівні реалізації спільних соціальних проектів (наприклад, професійної орієнтації молоді), проектів у сфері туризму – у тому числі «зеленому», еколого-економічних напрямів співробітництва.

Окремо розглядалися перспективи поглиблення співробітництва у науковій та освітянській сферах. Одностайно визнано, що транскордонні проекти тільки тоді є конкурентоспроможними з точки зору оцінок донорських організацій, коли мають вагоме наукове обґрунтування та бачення перспективи досягнення стійкого територіального розвитку.

Також обговорювалися питання вивчення досвіду розробки стратегії розвитку єврорегіонів в контексті територіального розвитку, позиціювання регіону як суб’єкта економічного і культурного розвитку, іміджу та брендінгу регіону.

Звіти про виконання плану заходів

О трансграничном сотрудничестве Черниговской, Гомельской и Брянской областей в рамках Еврорегиона «Днепр» в І полугодии 2013 года.

Краткий отчет о взаимодействии органов власти, предприятий, организаций и общественности приграничных областей в экономике, науке и образовании, культуре, туризме, спорте, охране окружающей среды и прочих сферах деятельности. Сотрудничество на уровне административных территорий смежных регионов.