Огляд, статті
Огляд розробок у законодавстві ЄС

dreamstime_s_5Команда проєкту Association4U презентує 47-й випуск огляду розробок у законодавстві ЄС та його правовому аналізі, а також розробок щодо адаптації законодавства ЄС в Україні. Огляд створено в рамках проєкту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Фаза II (Association4U). 

Цей випуск охоплює період за січень-лютий 2021 року.

У випуску йдеться про:

  1. Правові аспекти відносин між Україною та ЄС;

  2. Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

  3. Останні зміни та аналіз права ЄС.

Переглянути повну весію документу «Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні».

Джерело


 

Ефективна комунікація євроінтеграції є необхідною умовою для підготовки України до майбутнього членства в ЄС

78746,4% громадян вважають, що європейська інтеграція − це зміна якості роботи держави: зручні послуги, повага до громадян та забезпечення умов для гідного життя та праці. 38.1% пов’язують євроінтеграцію із життям за стандартами Євросоюзу (соціальними, економічними, правовими). 

Такі результати національного опитування були представлені 25 лютого під час круглого столу «Нагальні завдання комунікації європейської інтеграції в Україні», який був організований проектом ЄС Association4U. Учасники заходу обговорили пріоритети, інструменти та ресурси для цілеспрямованої та ефективної комунікації євроінтеграції в Україні.

«Євроінтеграція є тією змістовною рамкою, яка оформлює діяльність влади, визначає її пріоритети, напрямки, фундаментальні реформи і зміни, що відбуваються сьогодні в державі, і до яких має прагнути кожна країна, така як ми. Це великий цивілізаційний процес і він, за визначенням, не робиться швидко, не міряється політичними циклами. Щоб ініціативи та реформи Уряду знаходили підтримку громадян, вони мають бути зрозумілими, чіткими та послідовними. За кожною зміною має відстежуватись глобальна мета − членство України в ЄС», − сказала Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. 

Вона також підкреслила, що членство України в ЄС перестало бути гіпотетичним і стало питанням часу, яке має вирішитися до кінця поточного десятиліття. Очевидно, що комунікація такої важливої сфери має бути чітким та спланованим на роки процесом.   

«Сьогодні євроінтеграція має сприйматися як щось життєве, просте та стосується кожного з нас. Проте близько 40% громадян досі жодного разу не бачили інформації про поступ держави у євроінтеграційному процесі і не мають ніяких уявлень щодо переваг євроінтеграції − зауважила Оксана Сікора, радниця Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції − Ми повинні створити інформаційну супермагістраль, щоб наповнити якісним змістом інформаційне поле та пояснити на практиці, як інтеграція до ЄС допоможе українцям втілювати свої плани та мрії, мати кращі можливості для життя, навчання та самореалізації. Наша амбітна ціль − уже через 2 роки в Україні має суттєво зрости розуміння, що якісні дороги, зручні державні послуги, більше економічних можливостей, більше демократії і свободи − це євроінтеграція».

Вона подякувала партнерам з Association4U за розробку матеріалів в рамках всеукраїнської інформаційної кампанії EUКраїна та наголосила на важливості підтримки інших міністерств, зокрема Міністерства культури та інформаційної політики для розміщення інформаційних матеріалів у засобах зовнішньої реклами, на ТВ та інших каналах.  

Про соцдослідження 

Національне опитування в рамках «Омнібус» було проведене Київським міжнародним інститутом соціології у грудні 2020 року. Дослідження включало 4 питання щодо сприйняття українськими громадянами євроінтеграції, пов’язаних із нею реформ та їх переваг, а також комунікації щодо євроінтеграції. Результати цього опитування можуть стати основою як для вдосконалення поточних комунікаційних планів на 2021 рік, так і для розробки комунікаційної стратегії щодо євроінтеграції на 2022-2025 роки, що буде розпочато Міністерством культури у 2021 році.

Про кампанію EUКраїна

Урядова кампанія EUКраїна розповідає про 6 базових європейських цінностей, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС. Кампанія здійснюється за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Перший етап кампанії стартував у грудні 2020 року. 

Джерело


 

Європарламент підтримує Україну на шляху інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС

53315f6e7e033_image1Європарламент у своїй резолюції щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС привітав прогрес, досягнутий у співпраці між Україною та ЄС у цифровій сфері, та наголосив на важливості кроків, здійснених на шляху цифрової трансформації й електронного урядування, а також прогрес у наближенні законодавства України до законодавства ЄС щодо електронних довірчих послуг та електронних комунікацій.

Європарламентарі у своїй Резолюції закликали Єврокомісію надалі підтримувати зусилля України щодо інформаційної та медіаграмотності, електронного врядування та цифрової економіки, щоб відповідати викликам цифрової ери.

Резолюція закликає Єврокомісію підтримувати Україну на шляху поступової інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС та розглянути шляхи зменшення плати за роумінг між ЄС та Україною.

У тексті резолюції наголошено на важливості продовжувати виконувати свої зобов'язання.

Джерело


 

Мінекономіки визначило європейські вимоги до маркування окремих видів харчових продуктів

66212-1_largeМінекономіки завершило підготовку і оприлюднило для громадського обговорення євроінтеграційний проєкт наказу, яким буде встановлено Порядок і спеціальні вимоги до маркування харчових продуктів, для яких обов’язковим є зазначення країни походження або місця походження. 

Мова йде про маркування, яке застосовується у країнах-членах ЄС до таких продуктів, як різні види м’яса, м’ясні субпродукти, оливкова олія та мед.

Зокрема, маркування окремих видів м’яса повинно буде містити назву країни народження тварин, назву країни, в якій відбувалося вирощування (відгодівля) тварин і назву країни забою тварини. Маркування меду повинно містити назву країни, в якій було зібрано мед, або назви одразу декількох країн, якщо це суміш меду.

“Інформація про країну походження або місце походження окремих харчових продуктів дозволить не вводити споживача в оману. Запровадження спеціальних вимог до маркування надасть споживачам більше інформації про харчові продукти для здійснення більш свідомого вибору. Крім того, це зменшить ризики недобросовісної конкуренції на ринку», - прокоментував заступник Міністра Сергій Глущенко.

З проєктом наказу можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/3lzcJ4F.

Передбачається, що проект наказу буде введено в дію через три роки з дня його офіційного опублікування.

Джерело


 

Урядова брошура: Європейська інтеграції України у 2020 році

zvitesУ брошурі, підготовленій до 7-го засідання Ради асоціації, йдеться про: 

  • Процес виконання Угоди про асоціацію у 2014-2020 рр.

  • Ключові результати виконання Угоди про асоціацію у 2020 р.

  • Наступні євроінтеграційні кроки у 2021 р. 

Брошура підготовлена Офісом Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки проєкту Association4U.

Завантажити брошюру

Джерело


 

Спільна заява за результатами 7-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС
18th-eu-uk1. Україна та Європейський Союз провели сьоме засідання Ради асоціації 11 лютого 2021 року в Брюсселі. Рада асоціації проходила під співголовуванням Жозепа Борреля, Високого представника ЄС з зовнішніх справ і політики безпеки, та Дениса Шмигаля, Прем’єр-міністра України.

2. Рада асоціації підтвердила незмінну відданість сторін зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та Європейським Союзом на основі Угоди про Асоціацію та Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (далі - ПВЗВТ), а також спільних цінностей, які в ній закладені. 

3. Рада асоціації підкреслила єдність, солідарність та взаємну відданість, продемонстровані в умовах пандемії COVID-19. ЄС підтвердив свою готовність допомогти Україні отримати ранній доступ до вакцин та підтримати кампанію вакцинації через регіональний проект із Всесвітньою організацією охорони здоров'я, започаткований сьогодні. Рада асоціації очікує на відновлення звичних можливостей для подорожей наших громадян, щойно це дозволять епідемічні умови.

4. ЄС привітав реформаторські зусилля України. Учасники погодилися щодо потреби України в активізації зусиль з метою зміцнення верховенства права та забезпечення незалежного і ефективного функціонування антикорупційних інститутів задля забезпечення широкої суспільної довіри й підтримки у боротьбі з корупцією. Вони підтвердили, що всеохоплююча судова реформа залишається життєво важливою. У зв’язку з рішеннями Конституційного суду України ЄС високо оцінив зобов’язання України повністю відновити систему електронного декларування активів та наголосив на важливості ухвалення стримуючих санкцій. ЄС також звернув увагу на потребу надійних перевірок доброчесності суддів.

5. ЄС знову підтвердив свою непохитну підтримку та відданість суверенітету й територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Рада асоціації заявила про своє суворе засудження порушення суверенітету і територіальної цілісності України російськими збройними силами та підтвердила свою підтримку мирному і сталому політичному врегулюванню. Було підкреслено потребу в повній імплементації Мінських домовленостей усіма сторонами та наголошено, у зв’язку з цим, на відповідальності Росії. ЄС нагадав, що обсяг і тривалість економічних санкцій проти Росії залишаються пов’язані з повним виконанням Мінських домовленостей. Була підкреслена важливість підтримання режиму припинення вогню та його відповідність додатковим заходам щодо консолідації припинення вогню, яке діє з 27 липня 2020. Рада асоціації закликає звільнити усіх пов’язаних з конфліктом утримуваних осіб відповідно до Мінських домовленостей. Рада асоціації підтвердила свою повну підтримку зусиллям у Нормандському форматі, Тристоронній контактній групі та ОБСЄ і закликала до повного, безпечного і безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ по усій території України.     

6. ЄС знову підтвердив його політику невизнання незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, зокрема шляхом обмежувальних заходів. Рада асоціації засудила погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові та подальшу мілітаризацію півострова і Чорного та Азовського морів. Сторони закликали до негайного звільнення усіх незаконно затриманих і ув’язнених українських громадян на Кримському півострові та в Росії, зокрема кримськотатарських активістів. Рада асоціації також закликала Росію забезпечити безперешкодний і вільний прохід до і з Азовського моря відповідно до міжнародного права. Сторони привітали дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах. У цьому контексті, Україна детальніше представила концепцію «Міжнародної кримської платформи» та запросила ЄС взяти участь в інавгураційній зустрічі високого рівня у рамках цієї ініціативи 23 серпня 2021 у Києві.            

7. Рада асоціації підтвердила початок проведення у 2021 році кібердіалогів Україна – ЄС. Сторони відзначили також важливість посилення співпраці у сфері спільної безпекової та оборонної політики та координацію у сфері спільної зовнішньої та безпекової політики, вітаючи у цьому контексті участь України в операції ЄС  “EUFOR Althea”.

8. Рада асоціації погодилась продовжувати посилення економічної інтеграції та регуляторного зближення України з ЄС у таких сферах як цифрова економіка, спрощення торгівлі, митне співробітництво, юстиція та внутрішні справи у рамках Угоди про асоціацію.

9. Рада асоціації підтвердила наміри України та ЄС просувати вперед всебічний перегляд досягнення цілей Угоди, як це передбачено у статті 481. У якості першого кроку кожна сторона проводить внутрішню оцінку з метою презентації результатів на Саміті Україна-ЄС у 2021 році.

10. Рада асоціації підтвердила зобов’язання України та ЄС почати консультації щодо подальшого перегляду лібералізації торгівлі товарами в рамках ПВЗВТ, відповідно до статті 29 Угоди про асоціацію, та послідовно оновлювати відповідні Додатки до Угоди. Рада асоціації підкреслила необхідність посилювати спільну роботу над подальшим спрощенням торгівлі.

11. Рада асоціації погодилась з необхідністю ефективної і вчасної імплементації ПВЗВТ з метою отримання повних переваг Угоди про асоціацію та підкреслила необхідність повного дотримання зобов’язань в рамках ПВЗВТ.

12. Рада асоціації привітала початок місії з попереднього оцінювання готовності України до Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів та очікує на якнайскоріше отримання її рекомендацій.

13. Рада асоціації визнала зусилля України у підтримці макроекономічної та фінансової стабільності. Обидві сторони відзначили виплату Україні 1,1 млрд євро в 2020 році за двома програмами макрофінансової допомоги ЄС. ЄС закликав Україну виконувати свої політичні зобов'язання в рамках поточної програми макрофінансової допомоги, направленої на боротьбу з Covid-19 та продовжувати тісну співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Рада асоціації підтвердила важливість незворотності реформ у банківському секторі, зокрема у зв'язку з націоналізацію ПриватБанку, наголосивши на важливості здійснення правосуддя стосовно осіб, відповідальних за масштабне шахрайство в ПриватБанку, та поверненні активів.

14. Рада асоціації погодилася щодо важливості подальшого впровадження реформ в енергетичному секторі. Рада асоціації привітала започаткування Фонду енергоефективності та підкреслила необхідність забезпечення належних внесків з державного бюджету України до Фонду. Обидві сторони домовились щодо важливості продовження співпраці щодо інтеграції енергетичних ринків та енергетичних систем України з енергетичним ринком ЄС на основі ефективного впровадження оновленого Додатку XXVII до Угоди про асоціацію, а також щодо координації подальших кроків.

15. Рада асоціації нагадала про важливість посилення зусиль для розв’язання викликів у сфері кліматичної дії та довкілля, як це передбачено Угодою про асоціацію та відповідно до Паризької угоди.

16. Рада асоціації привітала прагнення України наблизити свої політики та законодавство до Європейського зеленого курсу. Обидві сторони привітали цільову початкову зустріч між Виконавчим віце-президентом Тіммермансом та Прем'єр-міністром Шмигалем. Сфери спільного інтересу, які були обговорені, включали: енергоефективність, водень, вугільні регіони у стані переходу, промислові альянси та архітектура управління кліматом.

17. Рада асоціації привітала співробітництво у рамках Діалогу високого рівня між Україною та ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості. ЄС та Україна прагнуть інтенсифікувати співпрацю у галузі критичної сировини та акумуляторів з метою започаткування стратегічного партнерства. ЄС привітав участь України в Європейському альянсі сировини та Європейському альянсі акумуляторів.

18. Рада асоціації привітала прагнення України до подальшого наближення національного законодавства до права ЄС у сфері цифрової економіки, привітала прогрес у імплементації положень Угоди про асоціацію в телекомунікаційній сфері та підкреслила необхідність послідовних зусиль у цій сфері, зокрема, гарантування незалежності регулятора телекомунікаційного ринку. Обидві сторони привітали спільний робочий план співпраці між Україною та ЄС щодо електронних довірчих послуг.

19. ЄС нагадав про важливість свободи висловлювання, незалежності та плюралізму засобів масової інформації, включаючи важливу роль, яку відіграє незалежна державна служба мовлення. Сторони визнали, що зусилля України захиститися від маніпуляцій інформацією є законними, зокрема, враховуючи масштаби дезінформаційних кампаній, які торкаються України, в тому числі з-за кордону. Будь-які вжиті заходи не повинні відбуватися за рахунок свободи ЗМІ і повинні бути пропорційними меті.

20. Обидві сторони нагадали про спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного права і прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин, а також гендерної рівності. Рада асоціації погодилася стосовно потреби забезпечувати повагу щодо прав, які вже набуті особами, що належать до національних меншин, як це передбачено конвенціями ООН і Ради Європи та відповідними протоколами, недискримінації осіб, що належать до національних меншин та поваги до розмаїття на основі змістовного діалогу з представниками осіб, що належать до національних меншин. Сторона ЄС підкреслила потребу повністю імплементувати рекомендації Венеційської комісії стосовно освітнього закону. Українська сторона підкреслила, що після ухвалення Закону «Про загальну середню освіту» у січні 2020 з подальшим продовженням перехідного періоду до 2023 в частині впровадження статті 7  закону про освіту, вона виконала ключові рекомендації Венеційської комісії стосовного цього закону. ЄС заохочує Україну впровадити рекомендації Венеційської комісії стосовного закону про державну мову та ухвалити закон про національні меншини.  

21. Рада асоціації погодилася щодо потреби швидко та змістовно розслідувати атаки проти активістів громадянського суспільства і журналістів та забезпечити притягнення до правосуддя замовників і виконавців. Також, ЄС послався на нещодавні події проти представників осіб, які належать до національних меншин, включаючи члена Європейського Парламенту. Україна заявила, що вона залишається відданою захисту прав людини, зокрема національних меншин та готова обмінюватися будь-якою інформацією і вживати будь-яких дій, що могли б сприяти зняттю занепокоєння.  

22. Рада асоціації привітала прогрес у реалізації реформи децентралізації та визнала необхідність завершення формування відповідної правової бази. ЄС підкреслив необхідність продовження реформи державного управління та вжиття необхідних заходів для повної імплементації земельної реформи. Рада асоціації привітала запуск освітнього проекту для державних службовців України «Коледж Європи Натолін».

23. Рада асоціації нагадала про важливість укладення Угоди про Спільний авіаційний простір якнайшвидше в 2021 році.

24. Рада асоціації привітала прийняття Україною закону про внутрішній водний транспорт та намір України включити свої внутрішні водні шляхи (р. Дніпро та р. Південний Буг) до регіональної Транс'європейської транспортної мережі.

25. Рада асоціації привітала зацікавленість України у співпраці з ЄС відповідно до найближчим часом прийнятого Нового пакту ЄС про міграцію та притулок.

26. Рада асоціації привітала намір України поглибити співробітництво у науковій та інноваційній сферах з ЄС, у тому числі шляхом участі в програмах «Горизонт Європа», «ЕРАЗМУС +» та інших, а також продовження інтеграції до Європейського дослідницького простору.

27. Рада асоціації погодилася продовжувати співпрацю у рамках Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону.

28. Рада асоціації високо оцінила активну участь України та її внесок до двостороннього та багатостороннього вимірів Східного Партнерства у контексті підготовки до Саміту Східного Партнерства в 2021 році.

Джерело


 

Про підсумки Ради асоціації Україна-ЄС

971094За підсумками засідання Ради асоціації, Україна та ЄС ухвалили спільну заяву. У ній сторони підтвердили відданість курсу на зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС. Євросоюз також підтвердив готовність допомогти Україні отримати ранній доступ до вакцин та підтримати кампанію з вакцинації через регіональний проєкт з ВООЗ, запущений сьогодні.

«До Ради асоціації була здійснена велика підготовча робота. Проведено консультації з європейськими партнерами щодо широкого спектру питань − від оновлення Угоди, долучення України до Зеленого курсу до посилення співпраці у сфері мобільності та міграції. Ми чітко заявили про намір долучитися до нових європейських ініціатив та активізувати співпрацю у рамках тих, що діють зараз. Усі ці напрацювання  знайшли своє відображення у спільній заяві, яка стане обов'язковим робочим орієнтиром для України та ЄС. І як і планували − ми офіційно розпочинаємо всебічний огляд досягнення цілей Угоди, результати якого мають бути представлені на Саміті Україна-ЄС у 2021 році. Також розпочинаємо консультації щодо перегляду параметрів зони вільної торгівлі», − сказала Ольга Стефанішина. 

Віцепрем'єрка зазначила, що на Раді асоціації сторони відзначили прогрес України у реформуванні внутрішніх водних шляхів та намір України включити Дніпро та Південний Буг до регіональної Транс’європейської транспортної мережі. Крім того, Рада асоціації нагадала про важливість укладення Угоди про Спільний авіаційний простір якомога раніше у 2021 році. 

Рада асоціації також привітала прагнення України привести свою політику та законодавство у відповідність до Європейського зеленого курсу. 

«Україна братиме участь  у процесах формування та імплементації  Зеленого курсу, а сферами спільного інтересу є енергоефективність, водень, трансформація вугільних регіонів, промислові альянси та розвиток кліматичної архітектури. Економіка Європейського континенту зазнає змін, тому ми будемо об'єднувати зусилля з ЄС для взаємовигідного співробітництва» − сказала Стефанішина. 

У спільній заяві зазначається, що Рада асоціації привітала прагнення України наблизити своє національне законодавство до законодавства ЄС у сфері цифрової економіки, привітала прогрес у виконанні положень Угоди про асоціацію щодо телекомунікацій та підкреслила необхідність подальших зусиль у цій галузі, зокрема забезпечення незалежності регулятора телекомунікацій. Обидві сторони привітали спільний робочий план співпраці між ЄС та Україною щодо електронних довірчих послуг.

Сторони погодились продовжити співпрацю в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону. 

Джерело


 

Денис Шмигаль та Валдіс Домбровскіс обговорили лібералізацію торгівлі між Україною та ЄС

4e1bbcd8-4a0e-8447Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у ході робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія) 10 лютого провів зустріч із Виконавчим віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом.

Глава Уряду відзначив промову Виконавчого віце-президента Єврокомісії, яку він виголосив на підтримку України напередодні в Європейському Парламенті.

«Хочу запевнити, що попри всю складність викликів, які стоять перед нами, ми продовжуємо впровадження системних реформ в Україні, спрямованих на поглиблення економічної інтеграції з Європейським Союзом», — наголосив Денис Шмигаль.

Під час зустрічі сторони розпочали консультації щодо подальшої лібералізації торгівлі між Україною та ЄС, що перебачено статтею 29 Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Зокрема, ідеться про прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі між Україною та Євросоюзом.

Як наголосив Денис Шмигаль, ЄС є одним із найбільших торговельних партнерів України, тому Уряд налаштований надалі зміцнювати співпрацю в цьому напрямку.

«Певен, що підтримка постійного діалогу сприятиме усуненню торговельних бар’єрів у взаємній торгівлі», — сказав Глава Уряду.

Прем’єр-міністр подякував Єврокомісії за рішення про виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн євро наприкінці минулого року.

«Своєчасне отримання Україною коштів стало надзвичайно важливим для підтримки макроекономічної та фінансової стабільності в Україні», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр запевнив Виконавчого віце-президента Єврокомісії, що Уряд України дотримуватиметься своїх зобов’язань щодо виконання всіх умов, зазначених у додатку до Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС.

«Розраховуємо успішно завершити реалізацію програми у першому кварталі 2021 року, щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги вже навесні цього року», — підкреслив Глава Уряду.

У ході розмови Денис Шмигаль зазначив Валдісу Домбровскісу, що реформа у сфері державних закупівель є однією з найбільш успішних в Україні: «Це одна зі сфер, де ми досягли найбільшого прогресу у виконанні Угоди про асоціацію».

Прем'єр-міністр підкреслив, що Україна на запит ЄС у листопаді минулого року надала усю необхідну інформацію для завершення Фази 1 імплементації Угоди про асоціацію у сфері державних закупівель. Він додав, що Україна розраховує на відповідне підтвердження з боку Європейського Союзу.

«Україна також розраховує на підтримку у питанні включення внутрішніх водних шляхів України до регіональної мережі TEN-T. Це сприятиме розвитку ринку послуг у сфері внутрішнього водного транспорту й залученню інвестицій у цю сферу. Крім того, це переорієнтація вантажних потоків на більш екологічний й економічний річковий транспорт», — зауважив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр висловив вдячність Валдісу Домбровскісу за його особисту підтримку у розв’язанні важливих питань для України та запросив відвідати урочисті заходи з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

Джерело


 

В Україні запрацює європейська освітня програма для державних службовців

1-d0b5d0b2d180d0bed181d0bed18ed0b7-d0b5d18110 лютого у Брюсселі Україна та ЄС домовились запустити освітню програму для державних службовців «Проєкт розбудови спроможності Natolin4Capacity». На реалізацію проєкту Європейська Комісія виділяє грант у розмірі 2,45 млн євро для Коледжу Європи. 

Відповідний лист підписали Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та  Комісар ЄС з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї. 

«‎Зшивання України з ЄС потребує професійних фахівців. Якщо ми хочемо, аби в Україні діяли такі ж закони, як і в ЄС, то маємо з особливою відповідальністю підходити до навчання наших кадрів. Вихідці Коледжу Європи є провідними державним діячами країн Європейського Союзу, тому запуск подібної освітньої програми в Україні дозволить також і нашим державним службовцям вдосконалити свої знання з європейського права та економіки і, зрештою, підвищити потенціал української державної служби загалом. Це шлях до успішного впровадження Угоди про асоціації − нашої дорожньої карти інтеграції в ЄС», − сказала Ольга Стефанішина. 

Проєкт Natolin4Capacity реалізовуватимуть Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції України у співпраці з Національним агентством з питань державної служби, Представництвом Європейського Союзу в Україні та Коледжом Європи (Натолін).

Довідково: 

«Проєкт розбудови спроможності Natolin4Capacity» має повну назву «Розбудова спроможності до інтеграції та реформ: підвищення адміністративного потенціалу державної служби України у справах європейської інтеграції за допомогою всеосяжної освітньої програми».

Джерело


 

Імплементація Угоди про асоціацію — основа для тісного зшивання економік України та ЄС

53315f6e7e033_image1Україна розраховує на узгодження з Європейським Союзом конкретних часових рамок для запуску процесу всеохоплюючого огляду досягнення цілей Угоди про асоціацію з ЄС. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем 9 лютого в межах робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія).

Денис Шмигаль підкреслив: Україна очікує, що засідання Ради асоціації забезпечить прогрес у подальшому розвитку економічної інтеграції України до ЄС.

«Ми розглядаємо Угоду про асоціацію як інструмент інтеграції України до ЄС, а роботу з її імплементації – як основу для тісного зшивання наших економік та ринків», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що одним із першочергових пріоритетів України є початок діалогу з оновлення параметрів Поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС.

«Це сприятиме подальшому розвитку двосторонньої торгівлі, а також посилить секторальні положення Угоди», — сказав Прем’єр-міністр.

Глава Уряду відзначив цінність початку офіційного сфокусованого діалогу з ЄС щодо «зеленої» трансформації України та узгодження української політики з Європейським зеленим курсом.

«Україна віддана подальшій інтеграції енергетичних ринків з ЄС, імплементації реформ у сфері енергетики з метою виконання зобов’язань щодо наближення українського законодавства в сфері енергетики до законодавства ЄС», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль подякував Шарлю Мішелю та Євросоюзу за підтримку цілей створення «Кримської платформи»: «Ми очікуємо, що Євросоюз активно долучиться до установчого Саміту Платформи, який заплановано на серпень 2021 року в Києві».

Під час зустрічі Прем’єр-міністр також висловив вдячність Європейському Союзу за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України та за послідовну політику санкцій проти Російської Федерації.

На завершення Денис Шмигаль передав Шарлю Мішелю запрошення Президента Володимира Зеленського відвідати Україну та зазначив, що це б стало черговим свідченням надійної підтримки нашої країни з боку ЄС.

Зі свого боку Президент Європейської Ради прийняв пропозицію та пообіцяв відвідати Україну.

Джерело


 

1 2 3 4 5 6 7 ... 81 82 >