UA
Огляд, статті
Про виробництво та експорт продукції бджільництва

630_360_1538493164-296Мінагрополітики працює над удосконаленням механізмів державної підтримки пасічників та оновленням вимог до меду, які будуть відповідати вимогам ЄС. 

Цього року міністерством підготовлено та направлено на державну реєстрацію наказ про затвердження вимог до меду, який націлений на впорядкування внутрішнього ринку продукції бджільництва та розвитку експортного потенціалу галузі. Для підготовки виробників меду наказом передбачено перехідний період до 1 січня 2023 року.

Крім того, до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у період 2016-2017 рр. внесено зміни, якими спрощено процедури отримання ліцензій для малих виробників в тому числі медових напоїв. Також змінами до Податкового кодексу України (№ 2628-VIII від 23.11.2018) переглянуто акцизні ставки на деякі спиртові напої.

Довідково:

Український аграрний експорт до країн ЄС у січні-травні 2019 року зріс на 30,8% порівняно з аналогічним періодом 2018 року - до $2,97 млрд., в тому числі меду експортовано на $34,6 млн.

Джерело


 

Соціологічні дослідження щодо ставлення і поінформованості громадськості стосовно вступу України до ЄС та НАТО

000000image_3846t6yt65ytyУ Києві презентували результати кількісних всеукраїнських соціологічних досліджень щодо ставлення і поінформованості громадськості стосовно вступу України до ЄС та НАТО. Дослідження було виконане на державне замовлення (замовник – Держкомтелерадіо) у травні-червні цього року переможцем відповідного тендера – ТОВ «Центр стратегічного розвитку територій». У презентації взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко, директор ТОВ «Центр стратегічного розвитку територій» Андрій Орлов.

За словами Андрія Орлова, дослідження щодо ЄС свідчить, що переважна частина українців підтримує приєднання до Європейського Союзу (67%) та  висловлює високий рівень довіри Європейському Союзу як стратегічному партнерові України (63%). Спостерігається  позитивна динаміка показників підтримки приєднання України до ЄС у часі – з 2013 року кількість українців, які виступають за ЄС, збільшилась на 21%. У цілому українці очікують від інтеграції до ЄС розширення власних можливостей та розвитку України відповідно до сучасних світових тенденцій.

Окремо соціолог поінформував про результати досліджень щодо НАТО. «У свідомості українців з 2012 року відбувається укорінення думки щодо необхідності вступу України до НАТО як гарантованого шляху безпеки країни. Порівняно з 2012 роком відсоток тих, хто вважає цей шлях кращим, зріс більше ніж у чотири рази. Станом на травень 2019 року 57% українців вважають членство в НАТО основною гарантією національної безпеки країни», – зазначив Андрій Орлов.

«Зростання свідомої підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції переконливо свідчить про ефективність інформаційно-роз’яснювальної роботи останніх кількох років. ЄС та НАТО стали ближчими та зрозумілішими для громадян. І я пишаюся, що вперше держава стала активним та ефективним учасником цього процесу», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також вона зазначила, що євроінтеграційна команда оновила підходи до проведення інформаційної роботи. Були запущені перші інформаційні кампанії на державне замовлення, а також проведено власну потужну кампанію «Євроінтеграція: сила можливостей», яка стала можливою завдяки залученню організацій-партнерів.

Згідно з опитуванням, переважна більшість українців (78%) вважають себе добре обізнаними щодо Європейського Союзу і  неодноразово натрапляли на публікації та інформаційні матеріали щодо ЄС (62%). Третина українців (31%) помітили цілеспрямовані інформаційні кампанії, зокрема, кампанію «Євроінтеграція: сила можливостей». 72% опитаних  з усіх регіонів вважають за необхідне отримувати більше інформації про ЄС та євроінтеграцію.

Щодо тематики інформаційних кампаній, то українці більше знають про переваги, які надає європейська інтеграція Україні як державі. «Українці хочуть чітко розуміти, що саме зміниться у житті кожної родини після вступу до ЄС і яку ціну доведеться за це сплатити. Саме тому важливо більше розповідати про це», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Більшість українців (62%) хотіли б також більше дізнатися про НАТО. Серед інформаційних запитів українцям першочергово цікавою була б інформація про наслідки вступу до НАТО для України. Добре доповнити цю тематику може інформація про вплив вступу до НАТО на економіку України, можливості залучення західних інвестицій, можливості зі встановлення миру на Донбасі, про гарантії безпеки для України і про вплив на рівень та якість життя пересічних українців.

Ознайомитися з дослідження можна за посиланням

«Я особисто відвідала майже всі обласні центри України, чимало з них кілька разів, роз’яснюючи цілі та досягнення євроінтеграції. І приємно, що нині значна частина українців вважає, що добре поінформована щодо європейської інтеграції. Сподіваюся, нова команда, яка вже заявила про необхідність потужної інформаційної роботи з населенням, продовжить та розвине цю роботу заради стабільності нашого євроінтеграційного та євроатлантичного курсу. Адже маємо чіткий запит від населення на інформацію про поступ України на шляху до ЄС та НАТО. Російські пропагандистські канали та ресурси з готовністю задовольнять цей запит, якщо ми не будемо діяти проактивно», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко зазначив, що вже два роки поспіль Держкомтелерадіо опікується темою інформування населення України щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. У другій половині цього року планується  реалізувати ще кілька інформаційних кампаній.

У цьому контексті Віце-прем’єр-міністр нагадала, що триває конкурс на кращу публікацію на тему НАТО – він продовжений до 31 липня. Переможці отримають можливість дводенної поїздки до штаб-квартири НАТО в Брюсселі. Також завершився тендер на проведення навчальних семінарів з тематики НАТО в регіонах.

Довідково

Соціологічне дослідження проводилися відповідно до Плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2019 рік (розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 35-р) та Плану заходів на 2019 рік з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції України на 2018-2021 роки (розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 83-р).

Джерело


 

 

Інтеграція у рамках асоціації: дослідження

integratsiya-v-ramkah-asotsiatsiyi_2e-vydannya-180x256Видано нове видання "Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС (2-е видання)". Публікація підготовлена у рамках проекту «Громадська синергія», який реалізує Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Європейського Союзу, з залученням експертів Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС та інших незалежних експертів.

У публікації проаналізовано виконання Угоди про асоціацію у секторах, де передбачене відкриття внутрішнього ринку ЄС у разі виконання Україною «домашнього завдання» із нормативно-регуляторного наближення: технічне регулювання (ринок промислових товарів), митні процедури, цифровий ринок, фінансові послуги, державні закупівлі, енергетика (газовий ринок).

Завантажити

 

Джерело


 

Підписано 4 угоди з ЄС про надання Україні 86,9 млн євро фінансової допомоги

8 липня у рамках ХХІ Саміту "Україна-ЄС" у м. Києві Перший віце-прем‘єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав чотири угоди з ЄС для залучення фінансування на загальну суму 86,9 млн євро. 

Так, згідно Угоди про фінансування заходу «Програма технічного співробітництва 2019 року», Україна отримає фінансову допомогу у сумі 44 млн євро, яка буде спрямована на продовження ключових реформ в Україні, зокрема, спрощення торгівлі, сприяння економічному розвитку, покращення інвестиційного клімату, а також вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель.

Згідно з іншою угодою у рамках програми “Підтримка ЄС для Сходу України” ЄС надасть додаткову допомогу у розмірі 10 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення економіки Луганської та Донецької областей, а також підтримку розвитку Запорізької області. Загальний кошторис проекту становить 60 млн євро.

Також Україна отримає 10 млн євро згідно Угоди “Про підтримку громадянського суспільства та культури”. Кошти будуть спрямовані на розвиток українських закладів культури, залучення громадськості до участі у загальному процесі реформування країни та інше.

Відповідно до Угоди про фінансування заходу «Антикорупційної ініціативи – фаза ІІ», Україна отримає 22,9 млн євро для проведення заходів з посилення незалежності та ефективності антикорупційних установ, покращення управління та прозорості на місцевому рівні і, як наслідок, зменшення рівня корупції в Україні на національному та місцевому рівнях.

Джерело


 

Огляд ринку меблів Великобританії

До Вашої уваги огляд ринку меблів Великобританії.

Брошюра, підготовлена Офісом з просування експорту та пропонує інформацію щодо:

mebligb- економіки Великої Британії,

- аналізу споживачів,

- торгівельної статистики,

- імпорту меблів до Великої Британії,

- імпорту меблів до Великої Британії з України,

- ринку меблів Великої Британії

- окремих категорій ринку меблів Великої Британії

   меблі для спалень

   меблі для сидіння

Джерело

 

 


 

Ратифікувано оновлений «енергетичний» Додаток 27 до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

 

eu-uaВерховна Рада України ратифікувала оновлений «енергетичний» Додаток 27 до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Чому це важливо?

Це рішення є передумовою енергонезалежності та передбачає нові енергетичні стандарти, які наблизять Україну до повноправного членства в ЄС, та нові правила, дотримання яких дозволить забезпечити інтеграцію України до внутрішніх енергетичних ринків ЄС.

 

 

Додаток охоплює всі енергетичні ринки. Зокрема, в галузі електроенергії передбачено впровадження Директив і Регламентів ЄС, що стосуються умов доступу до мережі для транскордонних перетоків електроенергії, доброчесності та прозорості на гуртовому ринку електроенергії і надійності постачання електроенергії та інвестування в інфраструктуру.

 

Для ринку газу, зокрема, передбачено впровадження вимог Євросоюзу щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу, умов доступу до мереж транспортування, надійності постачання, а також вимог щодо тарифів на транспортування.

 

Також Україна має імплементувати Директиву ЄС щодо обов’язку підтримання мінімальних запасів сирої нафти та нафтопродуктів. У сфері енергоефективності Україна бере на себе зобов’язання щодо енергетичних характеристик будівель, а також енергетичного маркування побутової техніки та обладнання. Окремо виписані вимоги щодо екодизайну для пов’язаних з енергоспоживанням продуктів. Ці заходи поліпшать стан довкілля та зменшать споживання енергії.

 

У галузі ядерної енергетики Україна, зокрема, має впровадити вимоги Євросоюзу щодо захисту від загроз, зумовлених впливом іонізуючого випромінювання. Також Україна бере на себе зобов’язання дотримуватися європейських норм з нагляду та контролю за перевезенням радіоактивних відходів та відпрацьованого палива.

 

Передбачена імплементація мережевих кодексів ЄС у секторах газу та електроенергії, зокрема, Мережевого кодексу ЄС про балансування газу в газотранспортних системах. Цей кодекс виходить за межі зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства. Такий підхід дозволить вести постійний діалог з ЄС у двосторонньому форматі і стати повноправним учасником енергетичного ринку ЄС.

Голос України опублікував Закон про ратифікацію змін до «енергетичного» Додатку Угоди про асоціацію Україна - ЄС

Документ набуде чинності 12 липня!

Євроатлантичний дайджест. 82-й випуск

На данном изображении может находиться: текстДо вашої уваги 82-й євроінтеграційний дайджест.

Цього разу на Вас чекає інформація про:

- перспективи інтеграції України в Єдиний цифровий ринок ЄС;

- українські електровелосипеди продаватимуть у ЄС;

- український виробник сільгосптехніки планує відкрити завод у Польщі до кінця цього року,

- з 1 липня в Україні дозволять проектувати парковки на експлуатованих покрівлях громадських будівель,

- Україна та Латвія будуть разом розвивати інновації та винахідництво,

- в Кабміні підбили підсумки інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей».

Це та багато іншого  - за посиланням https://bit.ly/2Jeafxk .


 

Хелпдеск для експортерів до ЄС

helpdeskОфіс з просування експорту нещодавно презентував новий онлайн інструмент  - Хелпдеск для експортерів до ЄС, який допоможе розібратися в загальній логіці вимог до товарів на ринку ЄС, а також знайти вимоги до конкретних товарів.

Ця інформаційна веб-сторінка (https://helpdesk.epo.org.ua/ ) стане у нагоді експортерам, які планують підкорювати ринок ЄС та хочуть розібратися в особливостях європейського регулювання безпечності продукції.

Сайт містить три головні секції:

  • Вимоги до експорту до ЄС;
  • Групи товарів;
  • Додаткова інформація.

В секції "Вимоги до експорту до ЄС" ви зможете знайти інформацію про:

- як дізнатися ставку мита на продукцію на ринку ЄС;

- на які товари розповсюджуються тарифні квоти та які правила розподілу тарифних квот;

- що таке правила походження товару та як отримати сертифікат EUR.1.;

- якими є вимоги для нехарчової продукції;

- якими є вимоги для нехарчової продукції;

- які є методи підтвердження відповідності продукції вимогам;

- правила маркування продукції та інше.

В секції "Групи товарів" представлені конкретні вимоги щодо 10 груп товарів (тарифи, квоти (в разі наявності), специфічні правила походження, специфічні вимоги до товару – наприклад, обмеження використання хімічних речовин, контроль залишків забруднювачів та пестицидів тощо, а також перелік секторальних асоціацій та виставок в ЄС).

Секція "Додаткова інформація" містить бібліотеку додаткових матеріалів, посилання на корисні джерела інформації, а також путівники по окремим веб-сторінкам ЄС.

Матеріали Хелпдеску були розроблені Офісом з просування експорту у співпраці з сервісом «Швеція – відкриті ворота торгівлі» Шведської торгової колегії (Kommerskollegium).

Джерело


 

Спільними зусиллями закладено серйозний фундамент для виконання Угоди про асоціацію з ЄС

1-d0b5d0b2d180d0bed181d0bed18ed0b7-d0b5d181Сьогодні в суспільстві беззаперечним є запит на наближення до Європейського Союзу. Спільними зусиллями ми заклали серйозний фундамент для виконання Угоди про асоціацію з ЄС, почали зводити стіни, постійно нарощуючи темп. Зараз головне – не зупинятися і докласти максимум зусиль, щоб цей вектор розвитку був продовжений, а отримані досягнення збережено.

На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час заключного засідання Наглядової ради проекту ЄС Association4U – «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом», присвяченого завершенню проекту.

Головна мета проекту Association4U – посилити інституційну спроможність урядових інституцій України задля забезпечення комплексного виконання ними зобов’язань держави в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Віце-прем’єр-міністр подякувала міжнародним партнерам та всім залученим до проекту фахівцям, які доклали чимало зусиль для розвитку інституційної спроможності в сфері законодавчого наближення, підготовки кадрів, координації процесів європейської інтеграції та комунікації з громадськістю.

«Праця великої команди із реалізації положень Угоди про асоціацію протягом останніх років вже дала відчутний результат, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Зміни торкнулися фактично всіх секторів економіки, суспільства та переважної більшості державних органів».

Вона додала, що наразі за підтримки ЄС в Україні впроваджується біля 20 проектів у різних сферах, наприклад, в таких, як фітосанітарні норми, сільське господарство, енергетика, розвиток бізнесу, митниця, оподаткування тощо, однак проект Association4U є єдиним, який стосується горизонтальних питань виконання Угоди про асоціацію. Фахівці проекту були залучені до розробки та аналізу понад 1500 нормативно-правових актів, переклали понад 30 000 сторінок різних документів, із них 160 перекладів правових актів ЄС, також розробили навчальні курси та провели значну кількість тренінгів для представників громадського та державного сектору, в яких взяли участь близько 3500 людей.

Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголосила, що програма залучення фахівців стала стартовим майданчиком для майбутньої кар’єри у державній службі. Багато фахівців програми вже стали агентами євроінтеграційних змін, посиливши інституційний потенціал Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції і галузевих міністерств.

Зі свого боку Глава представництва ЄС в Україні, Посол Хюґ Мінґареллі зазначив, що один із найважливіших пріоритетів у двосторонніх відносинах ЄС та України – це всебічна допомога в імплементації Угоди про асоціацію. Адже це не просто бюрократична процедура, а практичний інструмент для побудови кращого майбутнього для українських громадян.

Довідково

Проект Association4U фінансується Європейським Союзом та впроваджується спільно з Урядовим офісом з питань європейської інтеграції та галузевими міністерствами, які імплементують Угоду. Реалізується проект консорціумом на чолі з GFA Consulting Group Gmbh. Загальний обсяг фінансування під час реалізації проекту ЄС Association4U склав 7,7 млн євро. Наразі тривають тендерні процедури з метою впровадження другої фази цього проекту тривалістю 3 роки.

Джерело


 

Інформація про тарифні квоти для експорту до ЄС

787В рамках Угоди про асоціацію безмитні тарифні квоти для експорту в ЄС передбачено для низки товарів, походженням з України. Інформацію про квоти можна знайти за посиланнями:

З обсягами квот у 2017-2021 роках можна ознайомитись за посиланням http://bit.ly/31ohQS6

Державна фіскальна служба України також здійснює публікацію та щоденне оновлення інформації про загальні обсяги та залишок невикористаної тарифної квоти за кожним видом продукції. З даними можна ознайомитись за посиланням http://bit.ly/2wMDaCN

Інформація щодо актуальних ставок увізного мита ЄС для товарів, походженням з України, доступна на інтернет-ресурсі Європейської Комісії Trade Helpdesk http://bit.ly/2KIWA3x

Джерело


 

1 2 3 4 5 6 7 ... 61 62 >