Економічний Портал Чернігівської області

Огляд, статті Асоціація з ЄС Експорт до ЄС Програми та гранти Східне партнерство
Для експортерів овочів!

Офіс віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції разом із Association4U підготували новий буклет, який містить усю корисну інформацію про тенденції експорту, основні умови та вимоги, а також поради щодо перших кроків для експортерів-початківців.

Завантажити буклет


 

Схвалено проект змін щодо адаптації українського законодавства до ЄС

euukrРадою Міністрів сільського господарства Європейського Союзу затверджено проект змін до Додатку V Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Так, передбачено встановити перелік санітарних та фіто санітарних (СФЗ) норм ЄС, до яких Україна має намір наблизити своє законодавство.

Оскільки розробка стратегії у сфері СФЗ не передбачена Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, цей процес врегульовується внесенням змін у додатки до цієї Угоди.

З метою адаптації українського законодавства у сфері СФЗ (передбачених Главою IV Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 № 228-р, яким схвалено Всеохоплюючу стратегію імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Тепер, після затвердження проекту змін до Додатку V Угоди про асоціацію Радою Міністрів ЄС, це рішення повинно бути проголосоване Європейським парламентом. Після цього рішення буде прийняте під час засідання Підкомітету санітарних та фітосанітарних заходів у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Джерело


 

 

Рада ЄС затвердила торговельні преференції для України

53315f6e7e033_image1Рада Європейського Союзу затвердила рішення надати Україні додаткові торговельні преференції.

Відповідне рішення було ухвалено у понеділок в Брюсселі в рамках засідання Ради з питань сільського господарства та рибальства, повідомили власному кореспонденту УНІАН в Раді ЄС.

Як повідомляв УНІАН, раніше це рішення було затверджено Європейським парламентом. Відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією, сечовину з пропозицій виключено.

Зокрема, встановлені такі річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячміня – 325 тис. тонн.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Як відомо, наприкінці вересня минулого року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - на 100 тис. тонн, ячмінь - на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - на 4 тис. тонн, мед - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, оброблені томати - на 5 тис. тонн.

Очікується, що додаткові торговельні преференції можуть набути чинності восени.

Джерело


 

Україна закрила 9 європейських квот

000000image_3846t6yt65ytyЗа даними Європейської комісії станом на початок липня 2017 року Україна вибрала квоту на безмитний експорт ячменю, ячмінного борошна та гранул і закрила основну квоту на другий квартал по курятині.

Наразі вже повністю використані квоти на безмитний експорт по 9 групах товарів: мед натуральний, цукор, крупи і борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, курятина та по групі зернових -  пшениця, кукурудза та ячмінь. Майже повністю використана квота на солод і пшеничну клейковину (98%). Порівняно з минулим роком динаміка закриття квот значно пришвидшилась.

Нагадаємо, що цього року мають бути збільшені об’єми квот на безмитний експорт по восьми групах товарів: меду натуральному (+ 2,5 тис. т), крупах і борошну (+ 7,8 тис. т), оброблених томатах (+ 3 тис. т), виноградному соку (+ 0,5 тис. т) і по групі зернових – вівсу (+ 4 тис. т), пшениці (+ 65 тис. т), кукурудзи (+ 625 тис. т) і ячменю (+ 325 тис т).

Джерело


 

 

Для експортерів до ЄС

Що необхідно знати країнам, які прагнуть здійснювати експорт харчових продуктів тваринного походження на ринок ЄС? Яка процедура оцінки країни-експортера з боку Європейської Комісії, що входить до сфери аудиту і що відбувається після звітування про його результати? На ці та багато інших питань дають відповідь відеоролики, підготовлені Генеральним Директоратом з питань охорони здоров'я та безпечності харчових продуктів Європейської Комісії (DG «SANTE»).

Посилання за лінком

У першому відео подається основна інформація про аудити, що проводяться з боку Європейської Комісії щодо дотримання країнами-експортерами (операторами ринку, компетентними органами тощо) встановлених вимог.

У другому -  відомості про сферу аудиту, а також роботу, що проводиться поза сферою;

У третьому глядачам пояснюються процедури планування аудиту, підготовки до нього та його проведення.

Наступний відеоролик розповідає про звітування, про аудит, моніторинг та відстеження виконання рекомендацій.

П’ятий відеоролик роз’яснює вимоги до харчових продуктів тваринного походження, що висуваються з боку ЄС.

Наступне відео ознайомлює глядача з деякими відомостями про функціонування Генерального Директорату з питань охорони здоров'я та безпечності харчових продуктів Європейської Комісії.

Джерело


 

Посібник для експортерів ягід, фруктів та горіхів

Офіс віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції пропонує до Вашої уваги буклет для експортерів щодо експорту ягід, фруктів та горіхів до країн Європейського Союзу.

Завантажити

Більш детальну інформацію щодо експорту сільськогосподарських культур можна знайти тут


 

 

 

Експорт до ЄС

b96df754-c266-42c5-a0d6-de7626293109_cx0_cy9_cw0_mw1024_mh1024_s-300x2257 липня 2017 року ще два українські підприємства з виробництва харчових продуктів тваринного походження отримали право експорту на ринок Європейського Союзу. Таке право отримало підприємство з виробництва молока і молокопродуктів та з виробництва риби і рибної продукції.

Тепер до країн Європейського Союзу мають право експорту 283 українські підприємства, в тому числі 103 виробників харчових продуктів, в тому числі м'ясо птиці, риби, меду, яєць, молока та молочних продуктів. Також до Євросоюзу можуть експортувати 180 підприємств-виробників нехарчових продуктів тваринного походження, таких як пухо-перова сировина, шкірсировина, корми для непродуктивних тварин, субпродукти нехарчові, племінний матеріал, інші нехарчові продукти тваринного походження.

Джерело


 

Півтора року ЗВТ

8d23ff25eab399b458add-35613Вже минуло майже 18 місяців з початку імплементації вільної торгівлі між Євросоюзом та Україною.

За цей час про неї було багато сказано. Але чи справді торговельна угода з ЄС приносить очікувані вигоди для України?

Після набрання угодою чинності ЄС знизив багато імпортних мит на українські товари, а для більшості позицій ці мита повністю скасовано. Крім того, експорт сільськогосподарської продукції з України вже відчуває позитивні результати від безмитних квот, що підтверджує зростання обсягів безмитного експорту деяких сільськогосподарських товарів.

Таким чином, вже можна проводити перші оцінки впливу угоди на торгівлю між ЄС та Україною. І цей вплив є позитивним.

Після двох років падіння торгівлі, спричиненого зовнішньою агресією, світовим зниженням цін на сировину та важкою економічною кризою, від 2016 року експорт з України до ЄС почав знову зростати: зростання торік сягнуло 3,7% (загальний обсяг експорту становив $13,5 млрд).

Цей показник важливо розглядати з урахуванням того, що

експорт з України до решти країн світу, тобто не враховуючи ЄС, продовжив падіння, воно сягнуло 8,9%.

Зокрема, експорт України до Росії показав різке падіння – на 25,6% у 2016-му році, переважно в результаті обмеження торгівлі з боку Росії.

Натомість, експорт до Європейського союзу минулого року зріс.

Таким чином, ЄС і надалі лишається найбільшим експортним партнером України. Частка ЄС в загальному експорті України в 2016 році склала 37,1%. Для порівняння, частка Росії становила всього 9,9%.

Враховуючи імпорт, загальний рівень торгівлі між Україною та ЄС зріс на 8,1%. І цей тренд швидко набуває обертів: у першому кварталі 2017 року у порівнянні до відповідного періоду 2016-го року можна спостерігати підвищення обсягів експорту з України до ЄС на 24,5%.

Ці зміни в торгівлі показують: поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі (ПВЗВТ) справді діє  і має позитивний вплив. А посилення торгівлі веде до створення нових робочих місць та економічного зростання.

Звичайно, активізація торгівлі на сьогодні є помірною. Ще рано оцінювати, чи значне зростання, зафіксоване в першому кварталі, буде продовжуватись. Та існують причини, за якими розвиток торгівлі між Україною та ЄС стане суттєво відчутним поступово, за певний період часу.

По-перше, повна імплементація ПВЗВТ займе 7 років, як передбачено угодою. Тобто зараз український експорт лише починає відчувати позитивні наслідки адаптації норм та стандартів до європейських.

Поглиблена інтеграція законодавства ЄС в сфері безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, а також адаптація стандартів щодо промислових та сільськогосподарських товарів, відкриє ринки ЄС значно більше, ніж зниження тарифів, що відбулося у 2016 році.

Це сприятиме економічному перетворенню України з країни, що експортує переважно сировину та сільськогосподарську продукцію, на гравця, повністю інтегрованого до європейських та світових ланцюжків виробництва та збуту.

Тобто Україна значно підвищить додану вартість власної продукції.

Але варто пам'ятати, що це вимагає від української влади значних зусиль для якнайшвидшого продовження реформ.

По-друге, ЄС – це великий та багатий ринок; в ньому мешкає 500 млн покупців. Але вийти на цей ринок важко.

Продаж в ЄС вимагає маркетингових зусиль, встановлення зв’язків та відповідність продукції складним нормам. Це процес, який потребує часу. Результати не приходять відразу.

Тобто ті компанії, які вже розпочали розглядати можливість експорту до ЄС, відчують результати лише за певний період.

Торговельна угода між ЄС та Україною є інструментом, яким мають скористатися як українська влада, впроваджуючи законодавчі та інституційні зміни, так і бізнес, проводячи модернізацію та адаптацію.

ЄС і надалі підтримуватиме Україну в цьому процесі.

Значна частина допомоги ЄС для України спрямована на сприяння впровадженню реформ, передбачених угодою. Ці реформи принесуть відчутні, стійкі та значні вигоди для громадян України.

Джерело


 

Торговий оборот України з Євросоюзом виріс майже на 22%

53315f6e7e033_image1Торговий оборот України з Європейським Союзом в першому кварталі 2017 року зріс на 21,6%, повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

При цьому зростання українського експорту в ЄС за цей період склав 24,5%, а імпорт з ЄС зріс на 19,2%.

Також повідомляється, що в січні-квітні цього року значно зріс експорт української готової продукції в Європу - на 411 млн дол. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У товарній структурі експорту готової продукції лідирують плоский прокат з вуглецевої сталі (зростання на 68,9 млн дол.), Ізольовані проводи та кабелі (на 39,7 млн ​​дол.), Електричні водонагрівачі (на 36,3 млн дол.) І макуха (на 33,8 млн дол.).

Крім того, Україна почала поставляти в Європу 39 нових товарних позицій, які в січні-квітні принесли додатково 1 млн дол. експорту. При цьому 60,2% експорту нових товарних позицій склали самохідні бульдозери, екскаватори та труби.

«Уряд розглядає Угоду про асоціацію з ЄС як покажчик наших стратегічних реформ і має чіткий послідовний план конкретних кроків, які ми повинні зробити з метою максимального використання можливостей режиму вільної торгівлі з Євросоюзом», - прокоментувала результати зовнішньоекономічного співробітництва з ЄС торговий представник України Наталія Микольська.

Джерело


 

Додаткові торговельні преференції для України

000000image_3846t6yt65ytyЄвропейський парламент проголосував за надання Україні додаткових торгівельних преференцій.

"За" проголосували 566 депутатів, "проти" - 96.

Відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією, сечовину з пропозицій виключено.

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Ухвалене Європарламентом рішення ще має бути затверджене Радою ЄС.

В Україні розраховують на початок дії тимчасових автономних торговельних преференцій Європейського Союзу для України восени.

Джерело


 

1 2 3 4 5 ... 39