Експорт до ЄС
Нова послуга для експортерів: сталий розвиток та відповідність вимогам ЄС

3567567567Консалтингова компанія з питань сталого розвитку та IT-платформа для автоматизації комплаєнсу й сертифікацій Crosscheck нададуть безоплатні онлайн-сесії для бізнесу, який прагне відповідати європейським екостандартам. 

Експерти допоможуть зрозуміти регламенти ЄС у сфері сталого розвитку та складуть покроковий план сертифікації — від виробництва до експорту. 

Сесії проходитимуть у зручному онлайн-форматі, з акцентом на практичні рішення та чіткі пояснення.

Для кого?

  • Українських виробників, що вже експортують до ЄС або лише планують вихід на нові ринки.

  • Основних індустрій: сільське господарство та агропереробка, харчова промисловість, енергетика та біоенергетика, металургія та важка промисловість, хімічна промисловість та виробництво добрив. 

  • Компаній, які хочуть отримати міжнародні сертифікати сталості (ISCC EU, GMP+, Donau Soja, ISO тощо).

  • Компаній, які мають підтвердити відповідність CSRD, EUDR чи CBAM стандартам.

Теми послуги:

  • Визначення впливу регуляцій ЄС на ваш бізнес

  • CO₂-облік і підготовка до CBAM

  • Сертифікації та відповідність стандартам сталості

  • ESG-звітність, CSRD та due diligence

  • Регенеративне землеробство та карбонові кредити

Скориставшись, ви отримаєте:

  • Індивідуальний чекліст для початку досягнення ваших цілей сталості.

  • Оцінку бюджету й часової лінії до отримання сертифіката.

  • Рекомендації щодо ІТ-рішень для обліку CO₂, простежуваності й звітності.

  • Контакти перевірених сертифікаційних органів і аудиторів.

Як взяти участь?

Дедлайн подання заявок — 29 серпня 2025 року.

Для отримання консультації потрібно заповнити аплікаційну форму за посиланням.

Джерело


 

У 2024 році експорт агропродукції до ЄС зріс на 11%

tranzit-ukrajinskogo-zerna-yevropoyu-Україна відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки в світі незважаючи на всі труднощі війни. Про це повідомляє Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

Комітет, з посиланням на звіт Європейського Союзу щодо торгівлі сільськогосподарською продукцією у 2024 році, повідомив, що за підсумками 2024 року Україна збільшила експорт сільськогосподарської продукції до ЄС на 11%.

Європейський Союз протягом 2024 року продовжував імпортувати сільськогосподарську продовольчу продукцію від різноманітних торгових партнерів, серед яких головними джерелами були: 

  • Бразилія, 

  • Велика Британія й 

  • Україна. 

Імпорт збільшився з Кот-д’Івуару, України й Нігерії, а знизився з росії та Австралії.

За даними зі звіту, Україна була третім джерелом імпорту агропродовольчої продукції до ЄС у 2024 році – 8% від загальної вартості імпорту ЄС. Аграрний імпорт з України до ЄС зріс на 11%, якщо порівняти з 2023 роком і сягнув 13 мільярдів євро. Це пов’язано із збільшенням долі в імпорті двох ключових товарів: рослинних олій, а також олійних та білкових зернових культур.

Як зазначено, імпорт українських зернових до ЄС скоротився на 12% у вартісному обсязі через зниження цін, але його обсяг зріс на 6%, порівняно з попереднім роком.

Загальний обсяг європейського аграрного імпорту у 2024 році сягнув рекордного показника – 171,8 млрд євро. За показниками споживання європейського аграрного експорту Україна посідає 13 позицію, з показником 3,634 млрд євро, що складає близько 2% від загального аграрного експорту Європейського Союзу.

Весь звіт можна прочитати за посиланням.

Джерело


 

Як експортувати до ЄС

eksportes.[1]В цьому розділі розміщено посилання на Службу підтримки експорту – он-лайн сервіс, який створений  Європейською Комісією для того, щоб допомагати підприємствам отримувати безкоштовний доступ до інформації стосовно умов експорту до ЄС.

Саме тут Експортери Чернігівщини зможуть знайти інформацію стосовно того, яким чином експортувати продукцію до Євросоюзу відповідно до його вимог і правил.

 

 

123456МІЙ ЕКСПОРТ

 Які тарифи, вимоги та преференційні торговельні домовленості поширюються на Україну, зокрема, і продукцію, якою бажаєте торгувати з країнами ЄС?

 

12345ТАРИФИ

Обов'язкова інформація про тариф

Звільнення від сплати мита та відкладений платіж

Квоти

Антидемпінгові заходи

Поради та рекомендації щодо тарифів ЄС

1234ПРЕФЕРЕНЦІЙНІ ДОМОВЛЕНОСТІ

Правила походження

Узагальнена система преференцій

Угоди про економічне партнерство

Угоди про вільну торгівлю

1234567А також: статистична інформація ЄС, останні новини торгівлі, відомості про адміністративні органи ЄС і держав-членів, міжнародні організації та Інтернет-портали, що беруть участь у торговельних операціях і сприяють розвитку торгівлі.

 

 00000torgi