Огляд, статті
Онлайн-брифінг з Послом України в Італії
187Міністерство закордонних справ України спільно з міжнародною платформою Nazovni розпочинає серію онлайн-брифінгів з керівниками закордонних дипломатичних установ України.
15 листопада відбудеться перша така зустріч з Послом України в Італії Ярославом Мельником
Теми для обговорення:
- особливості виходу на іноземні ринки та ведення бізнесу за кордоном
- участь у міжнародних тендерах та виставково-ярмаркових заходах
- практичні поради українському бізнесу
Формат: онлайн
Дедлайн для реєстрації: 07.11.2023

Економічні дипломати: хто вони і чим можуть допомогти бізнесам?
186Цифровий сервіс Nazovni допомагає українським підприємствам з експортом у різні країни світу. Коли бізнес визначився з країною для збуту товарів та подав заявку на сайті nazovni.online, у гру вступають економічні дипломати. Вони отримують заявку на сприяння експорту й допомагають підприємцю вийти назовні.
Тож чим вони займаються?
Економічні дипломати — представники Посольств та консульств, які сприяють виходу українського бізнесу на місцеві ринки в межах спроможностей сервісу Nazovni. Всього економічні дипломати покривають 120+ країн. Вони:
- надають експортерам інформацію про країну, її економічну та політичну ситуацію, особливості імпорту / експорту та ринку загалом.
- допомагають з контактами потенційних партнерів та контрагентів. Якщо ви маєте перелік компаній (до 5), з якими хотіли б співпрацювати, економічний дипломат спробує вийти з ними на зв’язок. Так само підбере релевантні компанії у випадку, якщо ви тільки їх шукаєте. Для цього необхідно описати власні побажання у заявці — наприклад, знайти дистриб’юторів крафтових напоїв, меблів тощо.
- діляться переліком профільних виставок в країні, допомагають українським експортерам потрапити на конкретні виставки на пільгових умовах, якщо на це є запит.
- поширюють комерційні пропозиції підприємців серед різних асоціацій, профільних організацій тощо, аби зацікавити в їхній продукції.
- інформують під запит про проведення тендерів, на які можуть податися підприємці.
Фактично, вони просувають українські бізнеси за кордоном та сприяють тому, аби вони знайшли там партнерів та контрагентів й взяли участь в рітейл-акціях.
Однак, це командна гра. Для успішного фіналу потрібно, щоб експортер йшов назустріч та був готовий до активної роботи та змін.
На платформі Nazovni є розділ з країнами, куди можна експортувати та де економічні дипломати зможуть підтримати українського виробника.
Заповнюйте заявку та завойовуйте нові ринки збуту!

Зміни до Митного кодексу України щодо ввозу окремих товарів в Україну
166З 00:00 год. 17 жовтня 2023 року набирають чинності зміни до Митного кодексу України щодо виконання митних формальностей при оформленні нафти, нафтопродуктів, газів, добрив та полімерів етилену (коди товарів згідно з УКТ ЗЕД 2709, 2710, 2711, 3102, 3103, 3104, 3105, 3901).
Закон України від 23 серпня 2023 року №3345-IX встановлює особливості ввезення окремих видів нафти, нафтопродуктів, добрив, пластмаси, полімерних матеріалів та виробів з них (коди товарів згідно УКТ ЗЕД 2709, 2710, 2711, 3102, 3103, 3104, 3105, 3901) з будь-якої країни їх походження незалежно від країни відправлення. Водночас нагадуємо про заборону ввезення на митну територію України таких товарів походженням з російської федерації!

У разі переміщення вказаних товарів через митний кордон України, країна їх походження обов’язково заявляється (декларується) митному органу шляхом зазначення в митній декларації назви країни походження товару та відомостей про сертифікат про походження товару (згідно з ч. 1 ст. 42 МКУ).

Згідно із вищезазначеним законом, крім документів, передбачених ч. 1 ст. 42 МКУ, декларант, уповноважена ним особа або перевізник зобов’язані надати митному органу в паперовій або електронній формі:

  • документи що підтверджують якісні характеристики товару, надані виробником товару;

  • документи й відомості, визначені ст. 335 МКУ (залежно від виду транспорту, яким здійснюється переміщення товару), що підтверджують маршрут постачання товару від виробника до підприємства, що є одержувачем згідно з зовнішньоекономічним договором (контрактом).

У разі видачі компетентним органом країни відправлення вищезазначених товарів сертифіката про походження товару, в митній декларації зазначаються також:

  • відомості про сертифікат про походження товару, виданий компетентним органом у країні походження товару.

Водночас для товарів, що переміщуються у складі товарних партій згідно з УКТ ЗЕД: 2710 19 81 00, 2710 19 83 00, 2710 19 85 00, 2710 19 87 00, 2710 19 91 00, 2710 19 93 00, 2710 19 99 00 сумарною вагою, що не перевищує 200 кг, в упаковці виробника та призначених для роздрібної торгівлі є виняток.

У цьому випадку країна їх походження підтверджується на підставі одного з документів про походження, визначених ч.1 ст. 41 МКУ. Йдеться про:

- сертифікат про походження товару 

- або засвідчену декларацію про походження товару, 

- або декларацію про походження товару, 

- або сертифікат про регіональне найменування товару,

якщо інше не передбачено міжнародними договорами про вільну торгівлю.

Такі особливості встановлено тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Джерело

 

Албанія відкриває свій ринок для українських молочних продуктів

165.[1]В жовтні Міністерство закордонних справ у співпраці з Держпродспоживслужбою України погодили з Міністерством сільського господарства та розвитку села Албанії форму міжнародного ветеринарного сертифікату для термічно оброблених молочних продуктів, призначених для споживання людиною.

Відповідна форма міжнародного сертифікату опублікована на офіційному веб-порталі Держпродспоживслужби.

Першим кроком для здійснення експорту харчових продуктів є запит оператора ринку на проведення позапланових заходів ветеринарного контролю у відповідності до вимог країни призначення  до головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, а також до міжрегіональних головних управлінь Держпродспоживслужби на державному кордоні за місцем розташування.

Довідково

Станом на сьогодні погоджено ветеринарні сертифікти для експорту в Албанію трьох груп товарів, а саме: м’яса птиці,  м’ясних напівфабрикатів та термічно оброблених молочних продуктів, призначених для споживання людиною.

Джерело


 

II Міжнародний експортний форум 2023: «Від відновлення України до глобального економічного процвітання»
13224-25 жовтня 2023 року відбудеться II Міжнародний експортний форум 2023: «Від відновлення України до глобального економічного процвітання», який цьогоріч присвячено програмам економічного відновлення, презентації основних механізмів підтримки експорту та інновацій.
До участі запрошуються українські експортоорієнтовані підприємства, організації підтримки бізнесу, бізнес-об'єднання, представників регіональної та місцевої влади.
Форум є платформою для ефективного діалогу бізнесу та влади. Формат форуму передбачає насичену програму, присвячену національній стратегії розвитку експорту, торговій політиці ЄС та новим механізмам підтримки національних експортерів, а також проєктам і програмам від державних та бізнес-організацій, які працюють в Україні.
Теми для обговорення:
Міжнародна торгівля та інвестиційні можливості для українського бізнесу;
Торгівля ЄС з Україною;
Міжнародні та локальні проєкти та програми для відновлення МСП та виходу на зовнішні ринки;
Жіноче підприємництво: відновлення, розвиток та експорт;
E-commerce платформи: можливості для українських МСП.
Понад 500 учасників матимуть змогу безкоштовно приєднатись до роботи усіх дискусійних панелей та воркшопів.
Реєстрація (до 21 жовтня)
Підтвердження реєстрації буде надіслано окремо.
Форум організовує Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI спільно з Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт Дія.Бізнес за спільного фінансування уряду Німеччини (ad hoc funds) та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Підтримку надають Міністерство цифрової трансформації України, ПрАТ Експортно-кредитне агентство - ЕКА та програма міжнародної співпраці EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, яку за дорученням Європейського Союзу та уряду Німеччини реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

1 2 3 4 5 6 7 ...199 200 >